Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Mikrokontrolerowy układ sterowania transoptorami

goffer007 21 Maj 2012 21:43 1253 4
  • #1 21 Maj 2012 21:43
    goffer007
    Poziom 16  

Witam,

Zlecę zaprojektowanie i wykonanie układu sterowania 40 transoptorów LTV847 (PC847) (10 układów) za pomocą mikrokontrolera np. attiny 2313 poprzez PCF8574. Całość ma być kontrolowana poprzez FT232RL. W zlecenie wchodzi zaprojektowanie układu, płytki, montaż, napisanie wsadu do mikrokontrolera (najlepiej bascom) i uruchomieni całego układu w raz z komunikacją najlepiej poprzez linux-a (niekonieczne). Większość układów już posiadam. Układ ma mieć możliwość otwarcia dowolnego (jednego transoptora) przez zadany okres czasu od 0.1s do 10s. Układ powinien być stabilny w długim okresie czasu, tj. włączony i pozostawiony sam sobie np przez miesiąc powinien bez problemu zadziałać i spełnić swoją funkcję.

Zainteresowanych proszę o kontakt na PW. W celu ustalenia szczegółów.

• #2 21 Maj 2012 23:20
    FastProject
    Poziom 28  

Mogę wykonać.

Pytanie ogólne; W jaki sposób ma odbywać się komunikacja przez FT232? Ma zostać napisana aplikacja na PC czy poprzez wysyłanie komend np z jakiegoś wbudowanego terminala?

• #3 21 Maj 2012 23:39
    goffer007
    Poziom 16  

Witam,

O to zadbam już ja. Dla mnie najważniejsze jesz to aby układ był przetestowany i aby dało się z nim skomunikować z terminala. Wole pozostawić taką możliwość po drugie łatwo będzie na przykład napisać aplikację do obsługi tego np. w bash-u (jeśli będzie taka potrzeba). Obecnie planuję napisać aplikację w C.

Chodzi mi o urządzenie które służyło by do zdalnego włączania, wyłączania, resetu komputerów, Przetestowałem już układ LTV847 z płytą główną więc wiem że "reset/power" działa. Układ musi się komunikować z systemem linux, to mogę napisać sam ale dobrze by było aby miał rozsądną komunikację np. wysłanie z komputera do układu ciągu znaków "open 13 time 5" skutkowało by otwarciem 13-tego transoptora na 0.5s. Układ ma potwierdzić wykonaną operację np ciągiem znaków "ok" lub wysłać info o niewykonaniu operacji "error". Szczegółowe komunikaty błędów są niepotrzebne. Resztę logiki zamieram umieścić już na komputerze nadzorującym. Komputer nadzorujący będzie też dbał o to aby czas otwarcia transoptora był odpowiedni do zamierzonego efektu (reset, power on/off), więc cały układ jedyne co ma zrobić to właśnie otworzyć odpowiednie transoptor na odpowiedni czas zgodnie z poleceniem wysłanym z komputera nadzorującego.

Proszę o wycenę tego zlecenia.

Mam parę scalaków potrzebnych do wykonania układu tj. zestaw 12 x LTV847, 6 x PCF8574 i FT232RL więc mogę przekazać bo szkoda by się marnowały, Początkowo układ zamierzałem wykonać sam ale niestety nie mam obecnie wystarczająco dużo czasu aby zagłębiać się w elektronikę.

• #4 22 Maj 2012 08:07
    FastProject
    Poziom 28  

Jaki termin realizacji?

• #5 22 Maj 2012 20:38
    goffer007
    Poziom 16  

Witam,

Interesuje mnie jak najszybszy termin. Najlepiej 2-3 tygodnie.

Szukaj w 5mln produktów