Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Halogeny do Golf IV które lepsze

marekdb9 21 Maj 2012 22:24 3678 6
  • #1 21 Maj 2012 22:24
    marekdb9
    Poziom 10  

Witam, jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość. Mam problem, mianowicie chcę zainstalować w VW Golf IV halogeny i nie wiem, które będą lepsze. Nie interesuje mnie cena, ale efektywność.

Cała lampa...

... czy mocowane do zderzaka?

0 6
  • #3 21 Maj 2012 22:39
    marekdb9
    Poziom 10  

Mógłbyś uzasadnić?

0
  • #4 22 Maj 2012 14:54
    banankb
    Poziom 12  

Oryginalnie w światłach mijania i drogowych masz żarówki halogenowe i masz miejsce w które możesz włożyć halogen przeciwmgielny. W lampach ze zdjęcia masz dodatkowo światła drogowe z soczewka (cos ala halogen dalekosiężny ) i po środku na dole halogen przeciwmgielny. Wiec 2 w jednym.

ten halogen w zderzak według mnie to wiocha, do tego dowiedz nie wiadomo jaki to halogen.
    I jeżeli masz golfa tdi to ograniczysz ilość powietrza chłodzącego intercooler

0
  • #5 22 Maj 2012 17:53
    marekdb9
    Poziom 10  

Te duże soczewkowe to jest mijania, a te, w którym jest miejsce na żarówkę to jest drogowe.

Chcę się dowiedzieć tylko, które lepiej oświetlają drogę we mgle: te na górnym obrazku czy dolnym.

0
  • #6 23 Maj 2012 12:42
    anaba255
    Poziom 18  

Lepiej we mgle sprawdza sie swiatła umieszczone niżej, swiecace pod wiekszym kontem wzgledem oczu kierowcy niż swiatła w seryjnych lampach, dlatego halogeny przeciwmgłowe sa umieszczone maksymalnie nisko.
    Co do efektywności lamp które przedstawiłes, te z soczewką to bardziej bajer, popatrz w seryjnych autach światła przeciwmgłowe, to lampy z odbłysnikiem. Wazne też jest, jakie żarówki zastosujesz, żółte selektywne lepiej sie sprawdzaja w warunkach słabszej widoczności.
    To tak z teori :wink: , z tymi lampami nie miałem doczynienia, osobiscie kupiłbym halogeny dedykowane do mk4 i do tego żółte żarówki.

0
  • #7 24 Cze 2012 23:53
    kaka65
    Poziom 9  

Najlepiej będą świecić te drugie mocowane na zderzaku ponieważ czym niżej są światła tym lepiej kierowca widzi trasę i co się wokół niej dzieje.

0