Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ekspres ciśnieniowy KRUPS EA 8025-nie włącza się

sade111 21 Maj 2012 23:29 4337 9
  • #1 21 Maj 2012 23:29
    sade111
    Poziom 7  

Witam , proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu z moim ekspresem marki KRUPS EA 8025. uŻYTKUJĘ go już prawie 3 lata i poza zmianą lewego przycisku , który sie połamał, ale tu jeszcze sprawa była prosta, bo taki przycisk zamówiłem poprzez internet. Dziś po przyciśnięciu przycisku głównego-włącznika, ekspres ani drgnie. Zdjąłem obudowę, posprawdzałem gdzie mogłem napięcie, przewód ok.
    Czy ktoś wie gdzie może być usterka, trudno szukać w tym gąszczy elektrod. Ewentualnie na co zwrócić uwagę. Wygląda to tak, jakby coś się odpięło od zasilania... ale czy to dobry trop?
    Jeśli taki temat już był, proszę wklejcie linka-jestem nowicjuszem:)
    Proszę o pomoc, ewentualnie kontakt mailowy januszsen(malpa)op.pl
    Pozdrawiam

0 9
  • #2 22 Maj 2012 06:15
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Zasilacz prawdopodobnie jest na jakiejś przetwornicy.
    Wtyczki dobrze są powpinane? Nie jest połamany plastykowy klawisz do włączenia?

0
  • #3 22 Maj 2012 08:46
    sade111
    Poziom 7  

przycisk jest ok. zasilanie też jest po sprawdzeniu próbnikiem; brak łączności między wyświetlaczem a resztą układu; nie wiem gdzie szukać, co mogło paść??

Dodano po 1 [minuty]:

a co masz na mysli z tym zasilaczem na przetwornicy?

1
  • #4 22 Maj 2012 10:18
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Napięcie mierzy się woltomierzem. Trzeba sprawdzić czy przetwornica daje 5V. 24V jest chyba dopiero po właczeniu przyciskiem, ale pewności nie mam.

0
  • #5 22 Maj 2012 14:26
    sade111
    Poziom 7  

Dziękuję za wszelkie porady, sam chyba nic nie pocznę, trzeba zagadać do jakiegoś elektronika.

0
  • #6 24 Maj 2012 10:53
    sade111
    Poziom 7  

Witam ponownie, był elektronik, okazało się,że nie ma żadnych uszkodzeń w kondensatorach. Przyczyną nieodpalania mojego Krupsa było ...zwarcie w instalacji. Tak,że wczoraj już piłem dobrą kawę:)
    Ale, ale... żeby tak super nie było to złośliwość mojego ekspresu wyszła dziś w postaci przecieku od spodu ekspresu:(( Pod ekspresem zbiera się dużo wody. Czy mogę prosić o poradę raz jeszcze co może być znowu nie tak?

0
  • #7 24 Maj 2012 13:08
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Trzeba go rozkręcić i zobaczyć skąd cieknie. Być może będą widoczne wycieki po rozkręceniu już.
    Sprawdzić wężyki, kocioł.

0
  • #8 10 Cze 2012 15:57
    sade111
    Poziom 7  

Witam ponownie, na jakiś czas woda przestała lecieć spod ekspresu, a tu problem ponownie od dziś. Z moich obserwacji wynika,ze woda wycieka po dolaniu wody do zbiornika. Za każdym razem jak napełniam zbiornik wody , to przy zaparzaniu kawy od spodu pojawia się całkiem sporo wody. Zapewne chodzi o jakiś typ uszczelki. Czy ktoś wie jaką zamówić?

0
  • #9 13 Cze 2012 11:13
    jarosławrozkosz
    Poziom 11  

źle założona obudowa i uszczelka korka zbiornika jest skopszona trzeba rozebrać i ponownie skręcić

0
  • #10 11 Wrz 2012 13:31
    sade111
    Poziom 7  

Dodam jeszcze,że problem pojawiał się etapami, czyli expres robił kilka kaw o normalnej gramaturze, po czym następne kawy przez kolejne kilka dni były pomniejszone , np ze 120 ml było ok 60ml. Mniejsze kawy i wyciek wody spod spodu. Obecnie po naciśnięciu programu na kawe np 100 ml, cała woda jest wylana pod spód. Uszczelka pod zboirnikiem jest wymieniona.
    Piszcie Państwo! Janusz

0