Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Którą spawarkę inwerterową kupić:dedra,nutool ?

22 Maj 2012 07:42 15279 15
  • Poziom 16  
    Którą z tych 3 spawarek byście wybrali :

NTW200INV NUTOOL 200A (550zł)
    Dedra MMA DESi199 IGBT 180A (500zł)
    Dedra MMA DESi201 200A (667zł)

Najbardziej mi pasuje DESi 201 (najwięcej o niej jest wiadomości) ale cena najwyższa. Nutool podobno zbliżony w budowie do poprzedniej. O budowie DESi199 IGBT nie ma żadnych informacji.
  • Poziom 16  
    Pewnie masz rację bo wszystko to ta sama chińszczyzna. Tylko o tej najtańszej DESi199 IGBT nie ma żadnych informacji, nawet na STRONIE Dedry nie ma żadnych danych czy ona posiada układy (tak jak DESI 201):
    - Anti Stick
    - Hot Start
    - Płynna regulacja prądu spawania

I jaka jest różnica między tymi spawarkami Dedry ? Ta nowsza posiada lepsze tranzystory IGBT i z porównania tabliczek znamionowych ma lepsze parametry od DESI 201. Tylko dlaczego nowszy,lepszy model jest tańszy ?

Posiada może ktoś tą spawarkę Dedra DESi199 IGBT i mógłby wrzucić zdjęcia jej bebechów.
  • Poziom 29  
    Takie funkcje posiada każda obecnie produkowana spawarka inwertorowa. Jeden tranzystor IGBT zastępuje 3 tranzystory Mosfet występujące w starszych modelach.
  • Poziom 16  
    Dzięki, to w takim razie kupię tą najtańszą.

Tylko cały czas mnie dręczy pytanie:dlaczego nowszy,lepszy model jest tańszy o 170zł, w jednym sklepie (konkretnie Castoramie)? Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie kupi DESi201.
  • Poziom 21  
    Może nowsze, nie zawsze znaczy lepsze. Być może ta droższa/starsza ma lepszy cykl pracy. Gdzieś na zdjęciach widziałem, że ta DESi199 IGBT ma dwa wentylatory. Musi się nieźle grzać.
  • Poziom 32  
    DESI 201 elektrodą 2,5mm możesz spawać bez przerwy, sprawdzone w praktyce.
  • Poziom 29  
    Spawarka która ma max prąd około 180A z elektrodą 2,5mm (60-80A) chodzi mniej niż na pół gwizdka, więc byłoby bardzo źle jeśli by się wtedy zagotowała.
  • Poziom 32  
    komatssu napisał:
    Spawarka która ma max prąd około 180A z elektrodą 2,5mm (60-80A) chodzi mniej niż na pół gwizdka, więc byłoby bardzo źle jeśli by się wtedy zagotowała.

Po chinolach wszystkiego można się spodziewać :)
  • Poziom 13  
    Dlaczego tańsza? bo to -- MINI podróbka podróbki. [ mało żelaza , mało miedzi a średnio aluminium i dużo kasy wydane na ZŁOM
  • Poziom 29  
    grzegorzbr2 chyba nie widziałeś nigdy inwertora w środku, tam nie ma żelaza, aluminiowe to są tylko radiatory, a miedzi jest tyle ile trzeba - jeszcze nigdy nie widziałem spalonego transformatora w inwertorze.
  • Poziom 16  
    Michelson napisał:
    Może nowsze, nie zawsze znaczy lepsze. Być może ta droższa/starsza ma lepszy cykl pracy. Gdzieś na zdjęciach widziałem, że ta DESi199 IGBT ma dwa wentylatory. Musi się nieźle grzać.

z TEGO tematu wynika raczej że nie ma lepszego cyklu pracy

Cytat:

ale to samo się chyba tyczy spawarki 200A

Cytat:
    Dlaczego tańsza? bo to -- MINI podróbka podróbki. [ mało żelaza , mało miedzi a średnio aluminium i dużo kasy wydane na ZŁOM

nie za bardzo kumam, czyli że 'DESi199 IGBT 180A' jest gorszą podróbką 'DESi201 200A'.

Nie mam możliwości pójścia do sklepu i obejrzenia środka 'DESi199 IGBT 180A'. Macie może jakieś wiadomości w porównaniu jej budowy z 'DESi201 200A'. Czy to są te same konstrukcje tylko różniące się układami IGBT i Mosfet ?
  • Poziom 16  
    Filu i co kupiłeś tą Dedra MMA DESi199 IGBT 180A. Napisz jak się sprawuje. Też szukam czegoś taniego, co nie padnie po miesiącu.
  • Poziom 13  
    W klasie budżetowej warto zainteresować się spawarkami Sherman. Jest to sprzęt sprawdzony w serwisach mobilnych, na budowach i w mniejszych firmach ślusarskich. W opakowaniu jest charakterystyka i tabelka, jakimi elektrodami, z jakimi prądami jakie rodzaje materiału się spawa.
  • Poziom 16  
    Jak dla mnie to najchętniej kupiłbym spawarkę Dedry.Dużo informacji i świetna obsługa serwisowa. Jak wysłałem zapytanie o spawarki to dostałem naprawdę fachową i rzetelną odpowiedz. Do samego spawania to z tych 3 spawarek wybrałbym DESi199 IGBT (mała,dobre parametry,tranzystory IGBT i dobra cena z uwagi na promocję).

Jednak ja kupiłem inną spawarkę ale tylko z uwagi na inne przyczyny. Dla mnie spawarka służy jako obiekt poznawczy i pomiarowy. Dlatego miniaturyzacja budowy jak w DESi199 IGBT jest nie mile widziana. W takim wypadku najlepsza byłaby Dedra MMA DESi201 200A(duża,sprawdzona budowa,tylko ta cena). Jednak ja kupiłem NUTOOL 200A (który jest zbliżony budową do DESi201) ale tylko dlatego, że mieszkam blisko Leroy-a a tam jest promocja i różnica w cenie w porównaniu z DESi201 jest ponad 100zł. Jeśli różnica byłaby z 50zł to na pewno wybrałbym Dedre.

Co do użytkowania tego Nutolla to czasami klei mi elektrody, ale nie wiem czy to nie jest przyczyna złych elektrod i kiepskiego spawacza. Nigdy nie spawałem inwerterówką dlatego ciężko mi określić czy działa w niej prawidłowo układ Anti Stick. W tym temacie opisałem szczegółowo mój problem.