Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 90km - Klimatyzacja

alankedzior 22 May 2012 08:22 11266 2
Texa Poland
 • #1
  alankedzior
  Level 10  
  Witam

  Mam problem z Xsarą Picasso.
  Nie załącza się klimatyzacja. Po podłączeniu na krótko 12V na sprężarkę elektromagnes zaskakuje. Klima chłodzi. Ciśnienie odpowiednie.
  Nie działał także nawiew co było spowodowane upalonymi przewodami w kostce stacyjki, lecz ten problem już rozwiązałem. Na kostce sprężarki na obu pinach jest zwarcie do masy czy to możliwe ? Potrzebował bym rozsądny schemat by móc prześledzić po kroku każde połączenie, ponieważ "ktoś" założył przekaźnik odciażający stacyjkę ucinając przewody od bezpiecznika oznaczonych jako [Klimatyzacja i dmuchawa Klimatyzacji], bezpiecznik od presostatu zostawił w spokoju.Po podłączeniu CDIF nic nie pokazało.
 • Texa Poland
 • #2
  kybernetes
  Level 39  
  Kolego alankedzior! Byś się zdziwił gdybyś wiedział ile jest rodzajów Xsar Picasso i ile jest w nich rodzajów układów klimatyzacji i nadmuchu.
 • #3
  alankedzior
  Level 10  
  Schemat znalazłem na forum są 3 WERSJE, które opisuje oznaczenie silnika więc nie wiem czy tego jest tak strasznie dużo ?

  A temat do zamknięcia winowajcą okazał się przewód 8060 który był zwarty do masy. Jeśli ktoś kiedyś by potrzebował to Przewód wymieniony wyżej tzn. + z kostki sprężarki idzie przez skrzynkę bezpieczników w komorze silnika do BSI w kabinie do kostki VE pin 13.

  Pozdrawiam alankedzior !