Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV LED 42-47" do 3800zł

Jacoo81 22 Maj 2012 11:00 3295 9
  • #1 22 Maj 2012 11:00
    Jacoo81
    Poziom 2  

Witam,

Jaki TV polecacie w tej cenie?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 4,1x4,2m = 17,22m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - od 3 do 4 metrów
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 3 osoby
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost, sporadycznie z boku
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - TV będzie stał na stoliku w rogu pokoju obok okna
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - z lewej strony od strony południowej
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - Royal-Lux 27" CRT
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - Internet (TVN Player, itp.)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - Telewizja na kartę, w późniejszym czasie Telewizja na kartę HD
    10 .Jakie urządzenia? - laptop, w późniejszym czasie Play Station
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 10-12h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - matowa, ale błyszcząca też może być
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - sport, seriale
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - tak, ale przez laptopa
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - 0%
    16. Preferencje co do marki? - Panasonic, Philips, LG, SONY
    17. Preferencje co do wielkości? - 42-47"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - rozmycie i migotanie obrazu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - TV gra praktycznie cały dzień
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 3800zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - niekoniecznie, jak już to pasywne

Do tej pory oglądałem:
    Panasonic TX-L42E5E
    Panasonic TX-L42ET5E
    Sony KDL-46EX650

Co mnie zdziwiło to słaba jakość obrazu na Panasonicach w sklepie przy sygnale z normalnego kabla, obraz migotał i drgał. Po puszczeniu filmu w HD, przy szybkich scenach obraz był jakby klatkowany. W Sony obraz z normalnego kabla był dużo lepszy i podobała mi się mnogość opcji z internetu.
    Jak narazie to z tych 3 TV najlepiej wg mnie wypadł ten Sony, ale może w tej cenie znajdę coś lepszego? :D

Pozdrawiam,
    Jacek

0 9
  • #2 22 Maj 2012 18:55
    Mylagos
    Poziom 19  

Sony na ten moment ma zdaje się najwięcej opcji internetowych. Gwarantuje również naprawdę dobry obraz. Przy 3-4 metrach 46 cali to minimum. Lepszy w tej cenie byłby np 40HX750, ale właśnie, tylko 40 cali.

0
  • #3 23 Maj 2012 02:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Gdzie sprawdzałeś tą jakość ?
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/83407-...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html
    Przy normalnym sygnale nie ma żadnego problemu z płynnością.
    Nikt z użytkowników nie narzeka na płynność.

Do porównania:
    Philips 46PFL 5507
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/83377-ph...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html

Toshiba 46 TL 933
    http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/83092-toshib...t-kontynuujemy-rozpoczete-dzielo-jakosci.html

0
  • #4 23 Maj 2012 07:46
    Jacoo81
    Poziom 2  

Mylagos no właśnie internet + jakość obrazu to mi się najbardziej w tym Sony spodobało, jedyny minus to ta cena. 40" można kupić 1200zł taniej, ale taka wielkość obrazu to za mało jak dla mnie.
    LOCOLOCO obraz sprawdzałem w MediaMarkt i RTV Euro AGD (tu sprzedawca nawet podmienił kable bo myślał że końcówka coś niestyka, ale nawet to niepomogło, na koniec stwierdził że nie wie czym to jest spowodowane). Dzięki za linki. Philipsa i Toshiby jeszcze nie widziałem na oczy, może zaskoczą mnie pozytywnie. Z drugiej strony to chyba nie należy zbytnio się sugerować tym co jest puszczane na tych telewizorach w sklepie, bo można wtedy kupić zupełnie coś innego niż po co sie przyszło do sklepu :D

Moje ostatnie pytanie, czy przy sygnale z Telewizji na kartę przy telewizorze 46-47" nie będzie tzw. "pikselozy" na ekranie?

0
  • #5 23 Maj 2012 23:24
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Zdecydowanie w domu masz zupełnie inne warunki niż na sklepie.

0
  • #6 24 Maj 2012 18:31
    mihau87
    Poziom 11  

Zdecydowanie polecam 42lm670s !! super kombajn!!

0
  • #7 25 Maj 2012 16:45
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie kupuj mniejszego jak 46"

0
  • #8 25 Maj 2012 17:02
    mihau87
    Poziom 11  

zdecydowanie kup mniejszy niz 46 i wiekszy niz 40!!

0
  • #10 30 Maj 2012 12:29
    Jacoo81
    Poziom 2  

Dziękuję wszystkim za pomoc przy wyborze TV. Niestety budżet skurczył się do 2500zł :( Wybór padł więc na Panasonic TX-L42E5E. Od wczoraj jest u mnie w domu i jak narazie jestem z wyboru zadowolony. Po kalibracji obrazu wg ustawień z chorwackiej stronki obraz jest dużo lepszy.
    Co do obrazu z TnK to jest całkiem całkiem jak się patrzy z odległości min. 3 metrów. Po puszczeniu filmu w jakości HD, dopiero widzi się możliwości tego telewizora. Na minus zasługują głośniki w tym telewizorze, ale o tym wiedziałem przed zakupem. Podpięcie starej wieży hi-fi rozwiązało ten problem :D

Wiem, że miało być 46-47" ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma, a dalsze czekanie żeby ponownie uzbierać wymaganą kwotę mijało się troszkę z celem.

Pozdrawiam,
    Jacek

0