Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłaczyć amplituner z telewizorem mając telewizje {kabłowke }

seba39065 22 Maj 2012 13:45 3433 8
  • #1 22 Maj 2012 13:45
    seba39065
    Poziom 7  

Witam mam problem mam telewizor sony lcd i amplituner yamaha rx-v367 a telewizje kablowke przez antene podłaczona. chciałbym podlączyc amplituner z telewizorem zebym słuchal muzyki przez amplituner i telewizje podłaczylem telewizor z amplituner kablem hdmi amplituner hdmi aut a do telewizora hdmi in. nie wiem czemu nie dziala moze przez to ze jest telewizja podłaczona antena a nie jakims dekoderem. prosze o odpowiedz dziekuje i pozdrawiam !!!

0 8
  • #2 22 Maj 2012 13:52
    egon42
    Poziom 36  

seba39065 napisał:
    podłaczylem telewizor z amplituner kablem hdmi amplituner hdmi aut a do telewizora hdmi in. nie wiem czemu nie dziala
    Kolego out to wyjście in to wejście to jak ci ma działać jak przesyłasz sygnał z amplitunera do tv a ty chyba chcesz w 2 stronę.

0
  • #3 22 Maj 2012 14:09
    krzyjak
    Poziom 29  

seba39065 napisał:
    Witam mam problem mam telewizor sony lcd i amplituner yamaha rx-v367 a telewizje kablowke przez antene podłaczona. chciałbym podlączyc amplituner z telewizorem zebym słuchal muzyki przez amplituner i telewizje podłaczylem telewizor z amplituner kablem hdmi amplituner hdmi aut a do telewizora hdmi in. nie wiem czemu nie dziala moze przez to ze jest telewizja podłaczona antena a nie jakims dekoderem. prosze o odpowiedz dziekuje i pozdrawiam !!!

Napisz lepiej co to za telewizor. Dlaczego na tym forum ludzie ciągle podają lakoniczne dane i chcą uzyskać sensowną odpowiedź?

0
  • #4 22 Maj 2012 15:04
    seba39065
    Poziom 7  

ten telewizor sony bravia kdl-40W3000

0
  • #5 22 Maj 2012 15:15
    asterix99
    Poziom 17  

23 strona instrukcji obsługi:
    "Gdy podłączany jest system audio kompatybilny ze
    sterowaniem HDMI, należy pamiętać, aby podłączyć go
    także do gniazda DIGITAL OUT (OPTICAL)."

Następnie strona 39. "Ustawienia audio".

0
  • #6 22 Maj 2012 15:28
    seba39065
    Poziom 7  

to co teraz musze jeszcze dokupic kabel digital out i in podlaczyc z amplitunera do telewizora i powinno dzialac tak

Dodano po 6 [minuty]:

jestem na tej stronie 39 instrukcji obslugi tam nic nie pisze

0
  • #7 22 Maj 2012 15:33
    krzyjak
    Poziom 29  

A czy to musi być koniecznie podłączone poprzez HDMI? Nie możesz podłączyć po prostu telewizora z amplitunerem poprzez zwykły kabel z wykami RCA? Właściwie HDMI w tym przypadku służy tylko do sterowania urządzaniem zewnętrznym jeśli to urządzenie jest kompatybilne. Dźwięk i tak musi być transmitowany osobnym kablem.

0
  • #8 22 Maj 2012 15:45
    seba39065
    Poziom 7  

nie musi byc kablem hdmi tylko powiedz mi czy te czincze musze miec z 2 stron po 2 wejscia czy po 3 czy tylko z jednej strony 3 a z drugiej 1wejscie i czy mogłbys mi powiedziec w jakim miejscu mam podlaczyc w amplitunerze bo tych wejsc jest sporo a nie wiem gdzie a w telewizorze wiem bo mam tylko w jednym miejscu wejscie audio

0
  • #9 22 Maj 2012 16:04
    krzyjak
    Poziom 29  

seba39065 napisał:
    nie musi byc kablem hdmi tylko powiedz mi czy te czincze musze miec z 2 stron po 2 wejscia czy po 3 czy tylko z jednej strony 3 a z drugiej 1wejscie i czy mogłbys mi powiedziec w jakim miejscu mam podlaczyc w amplitunerze bo tych wejsc jest sporo a nie wiem gdzie a w telewizorze wiem bo mam tylko w jednym miejscu wejscie audio

Tu masz rozrysowane jak to podłączyć.
    jak podłaczyć amplituner z telewizorem mając telewizje {kabłowke }

Musisz mieć po każdej stronie kabla dwa wtyki RCA. To są tylko dwa kanały. Jeśli zależy Ci na transmisji większej ilości kanałów to tylko wyjście optyczne + HDMI.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo