Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA, Excel, Konsolidowanie danych z kilku arkuszy

Marek Murat 22 Maj 2012 15:34 1124 0
  • #1 22 Maj 2012 15:34
    Marek Murat
    Poziom 1  

Przejżalem wiele wątków na różnych forach, jednak nadal mam problem z automatyzacją łączenia danych. Niestety nie jestem zbyt biegły w VBA. Mam plik xls z czterema arkuszami. Poerwszy arkusz to "MAPOWANE". W nim mają się znaleźć dane z pozostałych. Problem polega na tym, że ilość wierszy jest zmienna. Pierwsza kolumna zawiera dane unikatowe w obrębie arkusza, jednak mogą się one powtarzać w pozostałych. Arkuszem odniesienia jest "ŚR_2011", on jest kopiowany pierwszy. Później kopiowane są dane za arkusza "ACTU_CLOSED". Wszystko idzie dobrze dopóki nie trafi się przypadek, że w drugim arkuszu jest wartość, ktorej nie ma w pierwszym (już skopiowanym). Powinen się wtedy dodać wiersz z nową wartością. Fajnie było by na koniec te dane posortować po zawartości pierwszej kolumny. Dane dopisują się jako kolejne kolumny w wierszach identyfikowanych przez wartość komórli w kolumnie pierwszej. Na tym forum znalazłem kod, którego fragment wykorzystałem i dalej stoję w miejscu. Dla jasności załączam plik z kodem.
    Proszę o pomoc.

0 0