Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzator LG LS-R126ABL - podłączenie po latach

sirkubax 22 Maj 2012 16:03 3413 6
  • #1 22 Maj 2012 16:03
    sirkubax
    Poziom 12  

Hej,

Na wstępie powiem, że nie mam doświadczenia w temacie klimatyzatorów.
    Odgrzebałem w piwnicy klimatyzator LG, taki standardowy 3.6KW- wymiennik ciepła za oknem, panel w środku.
    coś takiego jak to: http://......

Firma za montaż krzyknęła pare stówek (też za grosze bym tego nie składał), tak że praktycznie można kupić nowy w tej cenie :)
    Chciałbym spróbować to odpalić - szkoda wyrzucać....

Jak narazie włączyłem to "na sucho" - bez gazu, i jednostka wewnetrzna zapikała, zamknęła się klapka.
    Jednostka zewnętrzna nie włączyła się (możliwe, że przez brak ciśnienia).

Zastanawiam się, czy coś tam mogło się popsuć, na co powinienem zwrócić uwagę.
    Zauważyłem narazie, że rurka miedziana jest połamama - trzeba polutować.

Czy dam radę sam nabić gaz (0,86kg) czy lepiej wezwać fachowca? Ile to może kosztować?

Wybaczcie tak "dziwne" pytania :)
    Dzięki

Link usunięty . Proszę zapoznać się z regulaminem!
    mod.serwisant73

0 6
  • #3 23 Maj 2012 07:52
    sirkubax
    Poziom 12  

Hej,

Dzięki za wsparcie.
    Zawory były raczej cały czas otwarte.
    Tak jak na to patrzę to pewnie da się uciąć tą rurkę, i przelutować końcówę z nakrętką.
    Klimatyzator LG LS-R126ABL - podłączenie po latach

Będę też musiał przedłużyć tą rurkę (ta ma jakieś 1,5m - potrzebuję około 5).
    Czy jest to jakiś specjalny materiał, czy też jest szansa, że dostanę to w "Castoramie"? Szukałem na allegro "rurka do klimatyzacji", "rurka miedziana miękka" i poległem :|

Wogóle jeśli ktoś z Poznania był by chętny do lutowania + nabicia tego gazem, to z chęcią. I tak pewnie bede potrzebował fachowca...
    Zamontuję sobie to sam :)

Jeśli nie, to czy nabijanie klimy gazem jest skomplikowane? O czymś nie można zapomnieć?

0
  • Pomocny post
    #4 23 Maj 2012 17:49
    Pafnucy
    Poziom 13  

Kolego bez manometrów, wagi, pompy próżniowej nie jesteś w stanie poprawnie zamontować klimatyzatora. Lepiej zleć to wykwalifikowanej osobie.

0
  • Pomocny post
    #5 23 Maj 2012 18:07
    p.obelix
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Skoro twierdzisz że zawory były otwarte w jednostce zewnętrznej przez parę ładnych lat to daruj sobie z tą klimą. Wewnątrz może być zbyt dużo wilgoci oraz brudu żeby dobrze to działało. Na jaki jest to gaz? I czy jak podłączysz zasilanie bezpośrednio pod zaciski 1, 2, to czy sprężarka się uruchamia, czy słychać jakiekolwiek dźwięki?

0
  • Pomocny post
    #6 25 Maj 2012 08:35
    Chris_W
    Poziom 37  

Lutowanie rurek nie ma sensu skoro obok masz zaciski (kielichy). Nową rurke trzeba roztłoczyć w kielichy i skręcić w tych zaciskach, tak samo będzie przy jednostce zewnętrznej - odkręcasz stare złączki i roztłaczasz kielichy na nowej rurce i zaciskasz. W ten sposób zrobisz instalację.

0
  • #7 18 Cze 2012 15:59
    sirkubax
    Poziom 12  

Hej,

Sprawa dobiegła końca.
    Klimatyzator odpalony.
    Ostatecznie wspomogłem się serwisem.

Za instalacje (7m nowej rurki w nowych korytkach) , czyszczenie, nabicie gazem i to co było potrzeba 1000zł + vat.

Fajnie, że działa :)

0