Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naprawa routera Pentagram cerberus p 6381-0 lite

22 May 2012 16:22 2724 2
  • Level 15  
    Witam na wstępie powiem ze router padł po wgraniu APlite54G działa tylko switch i port WAN i na nic innego nie reaguje czyli: www,tftp,pingi itp.

Czytałem ze można go postawić na nogi za pomocą portu COM jak i USB.

znalazłem w sieci coś takiego: Link

moje pytanie brzmi jak to zrobić by się połączyć z routerem własnie w taki sposób??

jest możliwość zastopienia tego kabla od noki jakimś innym??

fotki płytki routera

Naprawa routera Pentagram cerberus p 6381-0 lite Naprawa routera Pentagram cerberus p 6381-0 lite
    Naprawa routera Pentagram cerberus p 6381-0 lite Naprawa routera Pentagram cerberus p 6381-0 lite
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 15  
    Może ktoś ma jakiś pomysł?

Dodano po 4 [godziny] 26 [minuty]:

Czytalem ze mozna przez JP1 tylko że u mnie jest 4 piny a wszedzie pokazują że jest 12.

mam tez jakieś miejsce na 12 pinów tylko nie sposób tam nic w lutować.

Proszę o pomoc
  • Level 2  
    Kilka słów dla przyszłych poszukiwaczy rozwiązania problemu:

Podłączenie się do tego cuda interfejsem COM nie stanowi jakiegoś większego problemu - ja to zrobiłem jakiś tanim starym kablem USB do telefonów siemens. Ważne żeby na wyjściu takiego kabla były "port szeregowy", można też bezpośrednio do portu COM w PC.
    Com podłączamy do JP1 - opisując perspektywy twojego drugiego zdjęcia licząc od przodu dwa pierwsze piny to od lewej o ile pamiętam RX i TX (może być odwrotnie - jeżeli podłączysz źle nic się nie powinno stać), a dwa pozostałe głębiej to już na pewno NC (nic nie podłączasz) i GND - czyli masa - (obowiązkowa).
    Szybkość terminala jaką masz w tej instrukcji z linku jest zbyt duża dla tego sprzętu - on się komunikuje o ile pamiętam na 38 400 i powinien się odezwać ładnym zestawem znaków - jak jest cisza to możesz próbować inne prędkości ale wpierw zamień miejscami rx z tx i tak do skutku. Ja nie używałem Putty tylko zwykły terminal Windowsowy (taka aplikacja w menu "komunikacja", jak nie ma zainstalowanego to trzeba doinstalować).
    Procedury wgrywania firmware nie pamiętam i raczej w perspektywie czasu nie pomogę - w każdym razie trzeba szukać tutorial dla urządzeń opartych na RTL8186.

100% sprzętowo kompatybilnym urządzeniem z tym Pentagramem (poza tą różnicą że nie ma wlutowanej drugiej antenki) jest Asmax BR 640G i pewnie kilka podobnych modeli.

Na płytce na pewno jest jeszcze JTAG (J2) - nie mam porządnego interfejsu więc nie podłączyłem, a z pseudo "druciarnią" do LPT nie chciał współpracować

A jakby routerek kiedyś zaczął wydawać syczący odgłos to do zmiany jest kondensator C145 - resztę kondensatorów też polecam zmienić.