Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAX232. Nie działa konwerter RS na TTL?

vlad90 22 Maj 2012 16:23 1867 4
  • #1 22 Maj 2012 16:23
    vlad90
    Poziom 7  

Witam,

mam taki problem. Spróbowałem zrobić przejściówkę z RS na TTL, wykonując podłączenia jak w tym artykule RS232 Communication – The Level Conversion Ale przy testowaniu echa w realtermie ten układ zachowuje się dość dziwnie. Raz zwraca krzaczki, za innym razem nic. Nic nie reaguje na zwarcie, rozwarcie txt/rxd. Zawsze jest to samo.
    Przetestowałem dużo raz i nadal nie wiem w czym może być problem.

Wykorzystałem kondensatory 1uF.
    W laptopie RS jest w postaci przejściówki USB-RS232.

0 4
  • #2 22 Maj 2012 17:05
    PiotrPitucha
    Poziom 33  

Witam
    Przejściówki USB/RS nie generują czasami pełnego RSa tylko logikę RS232 w poziomach charakterystycznych dla TTL.
    Jeśli masz jakiś program do wymuszenia stanów na RS232 to pomierz jakie on daje sygnały.
    Piotr

0
  • #3 22 Maj 2012 18:54
    vlad90
    Poziom 7  

Dzięki za odpowiedź, sprawdzę jutro(bateria mi wysiadła na mierniku).
    Teraz zastanawiam się dlaczego Realterm mi zwraca odpowiedź nawet przy rozwartych pinach 12 i 11 na maxie. W ogóle nie reaguje na zwarcie/rozwarcie tych pinów.
    Napięcie na 12 pinie jest generowane(sprawdziłem diodą) gdy naciskam klawisze w RealTermie.

0
  • #4 22 Maj 2012 20:06
    PiotrPitucha
    Poziom 33  

Witam
    A spróbuj zapętlić na samej przejściówce RS/USB, to powinno akceptować poziomy które samo generuje.
    Piotr

0
  • #5 22 Maj 2012 21:13
    vlad90
    Poziom 7  

sprawdziłem, działa ok.
    Teraz chce spróbować generować sygnały z atmegi wprost na RS. Bez MAXa. Bo może tak jak mówisz, ta przejściówka akceptuje TTL.

Dodano po 59 [minuty]:

Działa, zamieniłem MAX'a (kupionego u chińczyków na ebay) na ICL232 i podłączyłem zasilanie do 15 i 16 pinów. Narazie wszystko gra.
    Dziękuje

0