Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nikon coolpix l15 nie mogę zgrać zdjęć z pamięci aparatu (uszkodzony obiektyw)

22 Maj 2012 17:06 3782 2
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich serdecznie.
    Ponieważ jestem tu od dziś proszę o wyrozumiałość :)

A teraz przejdźmy do tematu: sprawa wygląda tak najprawdopodobniej aparat został otworzony w pokrowcu a następnie ktoś na nim usiadł pojawia się błąd obiektywu obiektyw jest w sunięty prawie do końca lecz klapki zasłaniające soczewkę nie zamykają się pod czas włączania/wyłączania aparatu słychać pracę silniczka, a o to moje pytania:

1)Jak odzyskać zdjęcia z pamięci tego aparatu nie mogę tego wykonać z powodu że aparat nie chce się włączyć

2)Jak bezpiecznie rozładować kondensator od lampy błyskowej, czy wystarczy zrobić zwarcie próbówką ?

3)opłaca się to w ogóle naprawiać ? istnieje też opcja że w szczeliny zwojów obiektywu wpadł jakiś pył lecz co do tego nie jestem przekonany

Dodaje dwa zdjęcia jak bym źle ujął to słowami :)
    Nikon coolpix l15 nie mogę zgrać zdjęć z pamięci aparatu (uszkodzony obiektyw) Nikon coolpix l15 nie mogę zgrać zdjęć z pamięci aparatu (uszkodzony obiektyw)
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Obawiam się że w przypadku tego aparatu jedyną szansą na odzyskanie zdjęć z pamięci wewnętrznej jest jego naprawa. Kondensatora nie rozładowuj metodą robienia zwarcia tylko np. zwykłą żarówką na kabelkach. Natomiast co do samego uszkodzenia to winna jest konstrukcja tego obiektywu w którym moduł AF umieszczono z przodu, wystarczy że wpadnie tam jakieś nawet mikroskopijne obce ciało i przekładnia AF zacina się co skutkuje zablokowaniem całego aparatu. Naprawa jest stosunkowo trudna, to nie Samsung którego nawet amator rozbiera i składa w godzinę.
  • Poziom 9  
    Dziękuje serdecznie za pomoc to aparat do wystawienia na allegro bo wyświetlacz sprawny może podpowiesz mi za ile mogę cały zestaw wystawić mam do niego pudełko instrukcje kartę gwarancyjną (paragony) kable usb i kabel audio wideo i pokrowiec firmy case LOGIC czy 180 zł będzie to dobra cena ?

Dodano po 8 [minuty]:

Jeszcze przy okazji żeby nie śmiecić na forum czy w przypadku nikona l4 rozbiórka i ten mechanizm jest podobna ? W tym przypadku aparat wpadł na plaży w piasek obiektyw się schował i już nigdy nie wysunął. Kurcze jest to sporo starszy model a ma fajną funkcję bo można odpalić podgląd fotek bez konieczności użycia przycisku on/off