Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie radiowe. Zewnętrzne IP. Router pentagram 6381-0, PYTANIE.

22 Maj 2012 19:17 1464 7
  • Poziom 9  
    Witam forumowiczów.

Prawdopodobnie dla wielu pytanie proste. Mam połączenie radiowe z zewnętrznym IP.

RADIO (zewnetrzne IP - Mikrotik czy jakoś tak na tym fruwa) adres 192.168.10.10 ----> SWICTCH ---> komputer 192.168.10.15 ---> pentagram 6381-0, który skonfigurowany jest jako AP.

Każdy komputer działający w sieci za bramę ma 192.168.10.10(Czyli IP wewnętrzne radiówki).

Problem : chce mieć zdalny dostęp do komputerów przez VNC z zewnątrz. I teraz pytanie czy powinienem zrobić połączenie

Zewnętrzne IP - Radio-192.168.10.0-Router (przekierowywanie portów) - 192.168.2.10 - reszta sieci.

Tzn innymi słowy czy nie powinienem skonfogurować to tak ze kabel od radia idzie do routera pod wan zamiast do switcha? Czy lepiej skonfigurować radio (mikrotik..) które podobno ma możliwości routera. Moj dostawca internetowy nie chciał mi podać hasła do urządzenia. Powiedział że wszystkie pakiety są przerzucane od razu do sieci (hmm). Jeszcze nie miałem czasu tego testować więc pytam profilaktycznie.

Wszelkie porady uwagi mile widziane.

Dzieki za uwagi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Musisz korzystać z jakiegoś konkretnego klienta VNC ?
    Jeśli nie to może TeamViewer, nie trzeba kombinować z portami i przekierowaniami.
  • Poziom 9  
    Generalnie cyrk na kółkach wyszedł. Działa.
    Problem jest inny, mam problem z tym dupowatym P6381-0.
    Mianowicie: nie działa przekierowywanie portów. Robi ewszytsko tak jak powinno się zrobić tzn:
    a) uruchamiam port forwarding
    b) ustawiam IP kompa
    c) ustalam zakres portów
    d) zapisuję

e) ni cholery nie chce ruszyć.

Próbowałem REAL VNC połaczyc ale kupka. Uruchomiłem więć na jednym z kompów DMZ. No i działa. Tylko ze w dmz moge podac tylko jedego hosta, a ja musze mieec dostep do kilku.

Pytanie brzmi gdzie jest błąd?
    Dlaczego router nie przekierowuje po portach. Czy to wina że działa on również jako AP?
  • Poziom 9  
    Witaj

Standardowo do portu WAN. Tam wpisuje zewnętrzne IP i DNSy. Problem jest taki że nie działa mi przekierowywanie. Dopiero gdy ustawię DMZ na routerze (Pentagram) widze kompa. Ciekawostka wygląda tak, że jezeli do portu wan podłącze kompa z sieci lokalnej ze zmienionym ip niz siec wewnętrzna, to wszystko działa. Tzn nie musze ustawiać DMZ żeby forwarding działał. Yhhh. Albo cos źle skonfigurowałem albo mój dostawca coś poblokował, ale w to wątpię.

Pytanie podstawowe dlaczego może nie działać przekierowywanie portów.

Pozdrawiam. dzięki za zainteresowanie