Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis sporadyczna usterka centralnego zamka.

22 Maj 2012 21:58 3757 6
  • Moderator Samochody
    Toyota Avensis T25 2003r. kombi.
    Centralny zamek strzelił focha i nagle przestał częściowo działać. Tzn nie otwierał żadnych drzwi, ani z pilotów ani z przycisku w środku, kluczykiem otwierał tylko drzwi kierowcy, bagażnik jedynie można było otworzyć pilotem. Zamykanie działało prawidłowo na wszystkie sposoby. Tyle tylko zdążyłem sprawdzić bo kolega trzasnął drzwiami i w tym momencie wszystko wróciło do normy.
    Gdzie teraz szukać usterki kiedy wróci? Sterownik ma jakąś samodiagnozę? Jeśli tak to jaki sprzęt diagnostyczny to ogarnia?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Polecam do diagnozy Carman scana.
  • Poziom 9  
    Odświeżę temat.
    Od niedawna mam ave T25 2.0 D4D. Do przedwczoraj było wszystko OK ale nagle, bez wyraźnego powodu przestało działać zamykanie drzwi z pilota. Otwieranie czy to drzwi czy bagażnika działa normalnie ale zamknąć nijak się pilotem nie da. Uprzedzając ewentualne pytania sytuacja dotyczy obydwóch oryginalnych kluczyków, w których wczoraj wymieniłem baterie na nowe(stare były w sumie ok ale dla wszystkiego zacząłem od wymiany baterii) i nic. Dalej to samo. Odłączyłem na pół godziny aku żeby się centralka wyzerowała(poprzedni właściciel miał kiedyś sytuację, że w ogóle mu piloty przestały działać i odpięcie aku pomogło) i dalej nic. Aby zamknąć drzwi trzeba użyć klucza otwiera się z pilota. Blokada drzwi od wewnątrz działa też normalnie. Miał ktoś coś takiego?
  • Moderator Samochody
    U mnie nie udało się znaleźć nietypowej usterki bo nigdy nie wróciła. U Ciebie wydaje się oczywiste że po prostu któreś drzwi widzi jako otwarte, lub kluczyk nie wyjęty ze stacyjki.
  • Poziom 9  
    Kluczyk wyjęty, wszystkie drzwi pozamykane. Wpadłem na to że może któryś wyłącznik przy drzwiach zaśniedział i nie widzi zamkniętych drzwi. Sprawdziłem wszystkie i niestety to nie to.
  • Spec od samochodów
    Lampka na desce /zegary/ zgaszona po zamknięciu drzwi ?
    Otwieranie po kolei drzwi zapala lamkę ?
    Kluczyk sprawdź czy jest sprawny nadajnik.
    Sprawdź w kluczyku microswitche.
    Trzeba zaliczyć warsztat który naprawi te elementy.
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany!!! Kluczowa okazała się klapa bagażnika. Po otwarciu bagażnika okazało się, że na tablicy rozdzielczej nie zapala się lampka otwartych drzwi. Tknęło mnie więc, bo normalnie powinna się zapalić. Zdjąłem osłonę zamka bagażnika i okazało się, że jest tam mosiężna blaszka, która styka się z takim kołkiem również mosiężnym w chwili otwarcia bagażnika. Umieszczona jest ona w dość rachitycznej prowadnicy i po protu czy to pod wpływem zamykania klapy czy innych czynników się z tej prowadnicy wysunęła. Tak więc pomimo, że bagażnik był zamknięty to de facto system widział otwarty bagażnik. Umieszczenie blaszki na właściwym miejscu i oczyszczenie styków przywróciło poprawne działanie centralnego zamka. WD40 się przydał:-) Dzięki za wskazanie ścieżki, że prawdopodobnie system widzi któreś otwarte drzwi. Trochę mi zajęło dojście do konkluzji, że klapa bagażnika w centralnym jest traktowana jako drzwi pomimo, że to sedan;-) Dzięki!!!