Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

podłaczenie płyty gazowej do instalacji gazowej

jahur 22 May 2012 22:11 5627 4
    jahur
    Level 17  
    Witam.
    Na wstępie powiem od razu rozumiem powagę sytuacji w podłączaniu sprzętu gazowego, jednak mam pytania i naprawdę bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi na owe pytania.

Otóż zakupiłem płytę gazową mastercook i zamierzam podłączyć ją do instalacji.
    Zastanawia mnie tylko jedna sprawa czy owa płyta ma w sobie już reduktor gazowy czy trzeba dokupić??

Za odpowiedzi dziękuje.
    movzx
    Level 39  
    jahur wrote:
    Na wstępie powiem od razu rozumiem powagę sytuacji w podłączaniu sprzętu gazowego
    Czyli z pełną świadomością praw i obowiązków zrzekasz się gwarancji na nowe urządzenie?

jahur wrote:
    Zastanawia mnie tylko jedna sprawa czy owa płyta ma w sobie już reduktor gazowy czy trzeba dokupić??
    I właśnie dlatego powinien zrobić to fachowiec.
    wowa69
    Level 11  
    Witam

Dałbym raczej zarobić osobie posiadającej odpowiednie uprawnienia. Na tej podstawie nie tracisz gwarancji na płytę gazową.

Piszesz, że do instalacji gazowej, a więc nie potrzebujesz reduktora wymaganego przy podłączeniu do butli gazowej gdzie występuje wyższe ciśnienie. Jedynie zastanawiałbym się nad dyszami, ale standardowo są wkręcone o większej średnicy, przystosowane do gazu ziemnego tj. z instalacji.

Pozdrawiam Wojtek

Dodano po 5 [minuty]:

zgadzam się z kolega movzx, widzę że posiadasz niewielką wiedzę w tym temacie.
    User removed account
    Level 1