Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorenje wa 63120 łożyska w silniku

mactroda 23 Maj 2012 09:13 1843 10
  • #1 23 Maj 2012 09:13
    mactroda
    Poziom 7  

Witam czy można wymienić w tym modelu łożyska w silniku? W serwisie zaproponowali mi nowy silnik za ponad 400 zł. Jeśli tak to prosiłbym o podanie typu. Z góry dziękuję.

0 10
  • #2 23 Maj 2012 10:03
    dzarek_82
    Poziom 14  

Raczej w każdym silniku od pralki da się wymienić łożyska, nawet gdy silnik jest nitowany a nie skręcany. Na przykład w modelu WA 801 N łatwo się je wymienia. Na pewno będzie potrzebny dobry ściągacz żeby zdjąć kółko i łożyska.

0
  • #3 23 Maj 2012 10:39
    mactroda
    Poziom 7  

zdaję sobie sprawę, że muszę mieć ściągacz bo inaczej pewnie coś uszkodzę. z łożyskami w bębnie sobie poradziłem, ale jeszcze coś "podhurgotuje". stawiam na łożyska w silniku. a tego nigdy nie robiłem. stąd moje pytanie. nie bardzo mam koncepcje jak go rozebrać bo z tego co widzę na oko, bez demontażu to np. jedno łożysko jest w obudowie. tylko, że z jednej strony na osi jest rozszerzenie na pasek, a od drugiej wirnik. pewnie trzeba zdjąć wirnik. no tylko chodzi o to czy się da, w sensie czy np. nie jest na stałe zamocowany?

0
  • #4 23 Maj 2012 13:02
    dzarek_82
    Poziom 14  

Wirnika na osi nie powinno się ruszać bo można go uszkodzić, trzeba ściągnąć właśnie te rozszerzenie na pasek o którym pisałeś czyli kółko pasowe. Łożyska zostają na osi, z obudowy wyjdą.

0
  • #5 23 Maj 2012 14:05
    kamild90210
    Poziom 17  

Najlepiej coś takiego robi się na prasie i proponuje przy tym zostać.Kup łożyska {jak rozkręcisz silnik to będziesz widział jakie rozmiary} i daj komuś kto się tym zajmuje koszta nie będą duże w porównaniu z tym jak chcesz to zrobić bez prasy.pozdrawiam

0
  • #6 23 Maj 2012 15:41
    zhudomel
    Specjalista AGD

mactroda napisał:
    z łożyskami w bębnie sobie poradziłem, ale jeszcze coś "podhurgotuje". stawiam na łożyska w silniku
    Nie stawiaj, tylko musisz mieć pewność, żeby niepotrzebnie nie rozbierać silnika (i przy okazji nie zepsuć). Zdejmij pasek, obróć bębnem, włącz wirowanie bez paska i będzie wiadomo czy łożyska w silniku, czy na bębnie. A może coś całkiem innego.

0
  • #7 23 Maj 2012 16:40
    mactroda
    Poziom 7  

OK. Dziękuję za podpowiedzi. Łożyska w bębnie to nie, bo je wymieniłem 2 tygodnie temu i jest baaardzo duża poprawa.

0
  • #9 23 Maj 2012 17:45
    mactroda
    Poziom 7  

OK. Poczytam. Dzięki serdeczne.

Dodano po 5 [minuty]:

O w pipetkę. Już pierwsze posty mnie zmroziły :) A teraz zadam pytanie, po którym część forumowiczów uzna, że jestem głupkiem. Jaki fachowiec może wymienić te łożyska? Ślusarz?

0
  • #10 23 Maj 2012 19:40
    kamild90210
    Poziom 17  

Szukaj zakładu gdzie przezwajają silniki

0
  • #11 23 Maj 2012 20:36
    mactroda
    Poziom 7  

OK. Dziękuję. To chyba byłoby na tyle. Zamykamy temat.

0