Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy smartphone - LG Black, SE Xperia Arc czy Samsung Galaxy S+?

szejker84 23 Maj 2012 12:35 1379 3
  • #1 23 Maj 2012 12:35
    szejker84
    Poziom 9  

Witam,
    powoli dobiega do końca moja umowa abonamentowa w związku z tym przymierzam się do jej przedłużenia i co za tym idzie wymiany telefonu. Obecnie użytkuje Nokie 5800 XM już prawie 3 lata no i swoje ten telefon przeszedł - mimo drobnych wad sprawował się dobrze.

Ogólnie rzecz biorąc jestem zainteresowany smartphonem bardziej zaawansowanym niż moja obecna Nokia (w końcu trzeba iść do przodu a nie się cofać;). Na pewno telefon powinien mieć większy wyświetlacz niż obecny - przyglądałem się w sklepie i optymalne są dla mnie te 4-4,2 cale (nie chce też zbyt wielkiej cegły). Z pozostałych funkcji na pewno aparat przynajmniej 5mpix, możliwość bezproblemowego przeglądania netu (obsługa javy), łączenie z wifi, przyzwoita bateria (żeby chociaż co drugi dzień trzeba było ładować przy przeciętnym użytkowaniu), no i przyzwoita wydajność (nie chciałbym aby telefon spowalniał przy standardowych aplikacjach i żeby pozwalał zagrać w jakąś ładnie wyglądającą gierkę). Co do marki i systemu operacyjnego nie mam preferencji ale wykluczyłbym Symbiana bo trochę mnie już drażni ten system;). Ogólnie trochę Nokia mi się znudziła bo praktycznie większość moich telefonów było tej marki.

Wstępnie przeglądając cennik u mojego operatora natrafiłem na kilka modeli, które najbardziej przykuły moją uwagę:
    SE Xperia Arc (199zł), SE Xperia Arc S (299zł), LG Black (3zł), Samsung Galaxy S+(149zł).
    W dużej mierze moim faworytem wcześniej był Galaxy S+ ale trochę zniechęca mnie brak diody przy aparacie (dla mnie to całkiem istotne rozwiązanie bo często służy mi jako latarka w mojej Nokii). LG natomiast wydaję się prezentować bardzo dobry stosunek ceny/jakości. Czy warto też płacić 300 zł za Arc S bo pozostałe modele są 100 zł i więcej tańsze?

Będę wdzięczny za Wasze opinie i porady na temat tych telefonów.
    Pozdrawiam.

0 3
  • #2 23 Maj 2012 18:35
    basstec
    Poziom 34  

ARC S, dostanie aktualizację do androida 4.0, s+ i lg już są martwe jeżeli chodzi o wsparcie producentów.

0
  • #3 23 Maj 2012 21:05
    szejker84
    Poziom 9  

Dzięki za rade. A jak z trwałością SE ? Bo trochę naczytałem się, że SE ma dość delikatne obudowy - w sensie mocno plastikowe i jakościowo szału nie robią. Czy Arc S ma podobnie?

0
  • #4 24 Maj 2012 00:34
    OlekMTG
    Poziom 34  

Plastiki szału nierobią, ale porównując do samsunga i tak jest o niebo lepiej ;)

0