Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y550 zmniejszona wydajność w pewnym okresie

Sofcik 23 Maj 2012 12:54 1457 14
  • #1 23 Maj 2012 12:54
    Sofcik
    Poziom 14  

Witam. Posiadam laptopa lenovo Y550 i ostatnio zauważyłem taki problem. W komputerze co jakiś czas coraz głośniej chodzi wentylator (zwiększone obroty). Podczas gry w League of Legends wyciągam jakies 50-60 fpsów. Kiedy ten wentylator się załącza spadaja do 7-4 fps... Jest to bardzo uciążliwe. Nie jest to wina akcji, ponieważ to nie zależy od momentu. Proszę o pomoc.

0 14
  • #2 23 Maj 2012 12:57
    Bródka
    Poziom 39  

System chłodzenia laptopa kiedykolwiek czyszczony ?
    Wygląda to na wysoką temperaturę grafiki i aby zmniejszyć tą temperaturę jest obniżane taktowanie tej karty
    Podaj pełną specyfikacje laptopa i zrób test programem OCCT

0
  • #3 23 Maj 2012 13:05
    Sofcik
    Poziom 14  

System chłodzenia nie był nigdy czyszczony , a komputer ma około 2,5 roku.
    Też mi się wydawał ,że jakaś wysoka temperatura - to trwa dosłownie 10 sekund i wraca do swojej pierwotnej formy.

Specyfikacja :

Pentium Dual Core T4300 @ 2.10 Ghz , 4GB Ram (dostępne 2,99) , system 32 bitowy, geforce GT 240M, dysk HITACHI 500 GB

Za chwilę wrzuce z OCCT

Wlaczylem test GPU na 10 min , po 2,5 minuty była wartość maxymalna czyli 85-86 * C i sie wyłączył program...

0
  • Pomocny post
    #4 23 Maj 2012 13:14
    Bródka
    Poziom 39  

Sofcik napisał:
    System chłodzenia nie był nigdy czyszczony , a komputer ma około 2,5 roku.

Wiec czas rozebrać laptopa i wyczyścić radiator, wentylator i wymienić pasty termoprzewodzace i ewentualnie termopady

Dodano po 44 [sekundy]:

Sofcik napisał:
    Wlaczylem test GPU na 10 min , po 2,5 minuty była wartość maxymalna czyli 85-86 * C i sie wyłączył program...

Wiec przegrzewa ci sie grafika, nie graj dopóki nie wyczyścisz chłodzenia bo uszkodzisz GPU

0
  • #5 23 Maj 2012 13:15
    Sofcik
    Poziom 14  

Ok dzięki za pomoc ,bo już chciałem dać test na 105 *C ,żeby usłyszeć jak włączy się wentylator. Czy takie usługi wchodzą w skład gwarancji ?

0
  • #6 23 Maj 2012 13:16
    Bródka
    Poziom 39  

Sofcik napisał:
    Czy takie usługi wchodzą w skład gwarancji ?

Jak masz gwarancje to możliwe że tak z resztą gwarancje masz na 24 miesiące w przypadku zakupu na osobę prywatną

0
  • #7 23 Maj 2012 13:19
    Sofcik
    Poziom 14  

Kupowałem w Euro AGD i przedłużyłem na 36 miesięcy. Z tego komputera ogólnie korzysta ojciec, już od jakiegoś czasu nawet przy włączaniu się allplayera czy innego badziewia zmieniały się skiny windowsa na prostsze i jakies ustawienia energii...

0
  • #8 23 Maj 2012 13:26
    Bródka
    Poziom 39  

Sofcik napisał:
    Kupowałem w Euro AGD i przedłużyłem na 36 miesięcy

To przedłużenie to nic innego jak ubezpieczenie, przeczytaj warunki tego ubezpieczenia
    Sofcik napisał:
    już od jakiegoś czasu nawet przy włączaniu się allplayera czy innego badziewia zmieniały się skiny windowsa na prostsze i jakies ustawienia energii...

Z powodu wysokiej temperatury choć 85c to już czuć nawet na obudowę laptopa

0
  • #9 23 Maj 2012 13:39
    Sofcik
    Poziom 14  

Rzeczywiście przeczytałem ,że to nie jest gwarancja tylko ubezpieczenia. Ciekawe czy takie czynności są też zawarte

0
  • #10 23 Maj 2012 13:44
    Vogelek23
    Poziom 34  

Bródka napisał:
    To przedłużenie to nic innego jak ubezpieczenie, przeczytaj warunki tego ubezpieczenia
    Gwarancja producenta może być przedłużona nawet i do 5 lat przy wykupieniu t.zw. "rozszerzonej gwarancji" (oczywiście nie w każdym przypadku) - jest to jednak celowy zabieg producenta, mający na celu takie "ustawienie" sobie klienta, aby nie przyszło mu do głowy skorzystać z uprawnień ustawowych, które to są dla gwaranta o wiele mniej korzystne, niż zapisy gwarancji producenta :)

0
  • #11 23 Maj 2012 13:46
    Bródka
    Poziom 39  

Sofcik napisał:
    Ciekawe czy takie czynności są też zawarte

Nawet jesli są to nie oczekuj szybkiego serwisu, lepiej oddaj do typowego serwisu z laptopami czy komputerami i koszt wyczyszczenia to od 50zl do 100zl w zależności od serwisu i czas realizacji nawet kilka godzin w zależności od ilości zleceń które ma dany serwis
    W przypadku oddania do ubezpieczenia możesz czekać nawet dwa tygodnie jak nie więcej na laptopa

Dodano po 43 [sekundy]:

Vogelek23 napisał:
    Gwarancja producenta może być przedłużona nawet i do 5 lat przy wykupieniu t.zw. "rozszerzonej gwarancji"

Tak wiem o tym ale w Euro RTV to są zwykle ubezpieczenia

0
  • #12 23 Maj 2012 13:50
    Sofcik
    Poziom 14  

Czyli co takie ubezpieczenie daje nam ochronę przed upadkiem? To szybciej zrzucic laptopa ze stolika niech sie potłucze i wyjdzie za darmo i do tego nowy... Przynajmniej tak ich "gwarancje" rozumuję aktualnie...

0
  • #13 23 Maj 2012 13:53
    Vogelek23
    Poziom 34  

Czy jesteś w stanie opublikować warunki ubezpieczenia?
    Tylko w ten sposób będziemy mogli odnieść się do trafności Twojego pomysłu zrzucenia laptopa ze stolika.

0
  • #14 23 Maj 2012 14:03
    Bródka
    Poziom 39  

Sofcik napisał:
    o szybciej zrzucic laptopa ze stolika niech sie potłucze i wyjdzie za darmo i do tego nowy... Przynajmniej tak ich "gwarancje" rozumuję aktualnie...

Wątpię abyś dostał nowego laptopa, co najwyżej kwotę odpowiadającą jego obecnej wartości

0
  • #15 23 Maj 2012 14:22
    Sofcik
    Poziom 14  

Ubezpieczyciel: Sopockie towarzystwo ubezpieczen Ergo Hestia SA w Sopocie
    Zakres ubezpieczenia : ROZSZERZONY

http://www.euro.com.pl/upload_module/events/G...bezpieczenia_sprzetu_Ergo_Hestia_03112010.pdf

Paragraf 6 u mnie wygląda inaczej.

1. Zakres ubezpieczenia obejmuje koszty naprawy określonego w dokumencie ubezpieczenia sprzętu lub wypłatę odszkodowania w wysokości kosztów wymiany sprzętu na nowy sprzęt, w przypadku gdy cena detaliczna sprzętu nie jest wyższa niz 300 zł, bądź jeżeli naprawa jest niemożliwa ze względów technicznych lub nieopłacalna, powstałe w związku z wystąpieniem:

2) rozszerzonym - awarii sprzętu lub przypadkowego uszkodzenia sprzętu

0