Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Excel] [VBA] Pobieranie danych z kolejnych wystandaryzowanych plików

glogos83 23 Maj 2012 15:24 2700 2
  • #1 23 Maj 2012 15:24
    glogos83
    Poziom 2  

Witam

Tworze rejestr złożonych zamówień.
    Mam kolejne pliki xls a w jednym katalogu o wystandaryzowanej nazwie PE_001_2012 i każdy kolejny plik ma kolejny numer PE_002_2012 itd.
    Pliki są wystandaryzowane i muszę wyciągnąć dane z poszczególnych/tych samych komórek w kolejnych plikach aby stworzyć rejestr.

W tej chwili kopiuje formułę w każdy kolejny wiersz ='D:\box\Przewodniki 2012\[PE_001_2012.xls]PE_1'!$C$3 i zmieniam ręczne plik z którego mają zostać pobrane dane.

Jest tych plików coraz więcej i teraz chcę aby w kolejnym wierszu automatycznie zmieniała się formuła z zmienionym kolejnym numerem pliku z którego mają zostać pobrane dane.

Czy ktoś może mi pomóc w tej sprawie?

Z góry dziękuje za pomoc.

0 2
  • #2 23 Maj 2012 16:24
    marcinj12
    Poziom 40  

Jeżeli pliki mają zestandaryzowaną strukturę, to być może skorzystasz z pliku który jakiś czas temu opracowałem - służy dokładnie do tego a nawet więcej, bo pobiera cały wiersz (wiersze) z wielu plików do jednego arkusza. Podstawowe dane trzeba mu podać w żółte pola i kliknąć przycisk.

0
  • #3 28 Maj 2012 14:15
    glogos83
    Poziom 2  

Cześć
    Wielkie dzięki za plik ale niestety się nie sprawdził.
    Mam poscalane pewne komórki i wtedy nie pobiera danych i chyba ten plik otworzył pliki z których pobierał dane i zawisił mi się excel.

Czy jest jakieś inne rozwiązanie na pobrania danych z wystandaryzowanych plików?

Pozdrawiam

0