Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R60Plus - Brak ładowania

23 Maj 2012 18:12 1854 9
  • Poziom 12  
    witam
    problem tj. laptop pracuje normalnie na zasilaczu ale nieladuje baterii
    sama bateria jest rozladowana i na niej sie niewlacza, a niemam mozliwosci jej podladownia na innym komputerze

zrobilem kilka zdjec.
    może mi ktoś pomóc ponieważ jestem tylko początkującym
    oczywiscie moge pomierzyc napiecia w wyznaczonych miejscach

Popraw błędy. marek216

Samsung R60Plus - Brak ładowania Samsung R60Plus - Brak ładowania Samsung R60Plus - Brak ładowania
  • Poziom 34  
    Proszę zmierzyć (względem masy) napięcia na pinach złącza baterii J505 przy podłączonym zasilaniu i podpiętej baterii.
  • Spec od komputerów
    To podaj napięcia z kontrolera ładowania przy podłączonym zasilaczu oraz ze złącza baterii przy podpięciu samej baterii oraz baterii z zasilaczem.
  • Poziom 12  
    pomierzyłem napięcia na złączu baterii czyli na tych bolcach co wchodzą w bateriie
    pomiar przy włączonym zasilaczu
    mase miałem w miejscu miedzianego kółka gdzie przykręca się płyte śrubką
    i po kolei mierzyłem te bolce na płycie

patrząc na drugie zdjęcie podaję kolejno napięcia od lewej strony

0 0 3,26 3,26 3,03 0

niewiem gdzie znajduje się jakiś kontroler a samego akumulatora niejestem w stanie zmierzyc napiec ze wzgledu na male szczelinki gdzie wchodzą bolce

Dodano po 8 [minuty]:

zapomniałem dodać że niemam pojęcia czy akumulator jest sprawny, ale nawet przy starym akumulatorze laptop przynajmniej powinien się włączyc na kilka sekund
  • Spec od komputerów
    dzinks0 napisał:

niewiem gdzie znajduje się jakiś kontroler a samego akumulatora niejestem w stanie zmierzyc napiec ze wzgledu na male szczelinki gdzie wchodzą bolce
    zapomniałem dodać że niemam pojęcia czy akumulator jest sprawny, ale nawet przy starym akumulatorze laptop przynajmniej powinien się włączyc na kilka sekund

Jeśli nie potrafisz wykonać pomiarów to jak poradzisz sobie z dalszą diagnostyką i wymianą podzespołów.
    Napisaliśmy Ci z kolegą Vogelek23 co masz konkretnie zmierzyć.
    Niekoniecznie, przy całkowicie rozładowanym lub uszkodzonym też?
  • Poziom 12  
    pomierzyłem układ Q50 i może mi ktoś powiedzieć czy takie napięcia tam powinny być

Samsung R60Plus - Brak ładowania

prosiłem o pomoc a nie o krytyke
    Koledzy kiedys również mieli zapewne podobne problemy
  • Spec od komputerów
    Nikt Cię nie krytykuje, tylko jeśli masz zmierzyć element lub napięcie X to zmierz X a nie Y.
    Czy na pewno Q50?
  • Poziom 12  
    tak jest to Q50 znajdujący się niedaleko gniazda zasilającego
  • Poziom 34  
    dzinks0 napisał:
    prosiłem o pomoc a nie o krytyke
    Tylko jak tu pomóc, skoro nie masz bladego pojęcia nawet w temacie elementów, które mierzysz?

dzinks0 napisał:
    Koledzy kiedys również mieli zapewne podobne problemy
    Owszem - ale "koledzy" mieli od początku wiedzę elektroniczną i wiedzieli jak interpretować wyniki pomiarów. Ty, niestety, nie masz nawet podstaw tej wiedzy.
    Interpretując jednakże Twoje wyniki - uszkodzona jest bateria.