Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niedrogi system stereo - jaki wzmacniacz i glośniki? do około 1000 zł

23 Maj 2012 18:45 6428 24
  • Poziom 19  
    Witam. Od dawna choruje na jakieś nagłośnienie do mojego pokoju. Jako, że pracuje pierwszy miesiąc i niedługo wypłata postanowiłem sobie coś kupić. Zastanawiałem się nad Logitech Speaker System Z623 ale ludzie mnie zgadali i chyba dam sobie z tym spokój. Czy do słuchania zwykłych mp3 z laptopa warto jest składać jakiś system stereo? czy muszę dokupić do niego kartę dźwiękową?
    Jeśli warto to powiedzcie jakiej firmy wzmacniacza i głośników mam szukać? Myślałem nad wzmacniaczem firmy harman kardon, pytanie jakiej mocy i jakich głośników szukać aby ładnie nagłośnić mój pokój no i żeby byl bas to chyba o to głównie mi chodzi. Możecie coś doradzić? Co jest w stanie posilić HARMAN - KARDON PM 635 i czy potrzebny jest wzmacniacz aż takiej mocy aby grało to mocno w pokoju ok. 12m^2
  • Moderator Akustyka
    byczynho napisał:
    Czy do słuchania zwykłych mp3 z laptopa warto jest składać jakiś system stereo?
    Nawet tutaj, poczujesz różnicę między porządnym stereo a komputerówkami.
    Ile możesz wydać na sprzęt ? Jakiej muzyki słuchasz ?
  • Poziom 19  
    Jak się cieszę, że się ktoś zainteresował. No tak maksymalnie do tysiąca chciałbym się zmieścić ze wszystkim. głównie to disco polo ale nie tylko. prawie wszystkie gatunki muzyki. czy pomiędzy wzmacniacz a laptopa trzeba kupować kartę dźwiękową? i czy różnica jest na tyle znacząca, że lepiej zainwestować w takie stereo niż zwykłe komputerowe

Dodano po 1 [minuty]:

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]
  • Moderator Akustyka
    byczynho napisał:
    czy różnica jest na tyle znacząca, że lepiej zainwestować w takie stereo niż zwykłe "komputerówki"
    Tak. Różnica jest ogromna.
    byczynho napisał:

a co sądzisz o tych głośnikach? takie właśnie posiadam
    Ty nie wklejamy linków. Nie znam, więc się nie wypowiem.
    byczynho napisał:
    czy pomiędzy wzmacniacz a laptopa trzeba kupować kartę dźwiękową?
    Nie trzeba, ale można.
    Co w takim razie chcesz kupić ? Chcesz zmienić obecne kolumny czy nie ?
  • Poziom 19  
    Te moje i tak są guzik warte. od 3-4 dni przeglądam allegro za czymś ciekawym. są fajne i niedrogie rzeczy które uważam, że by mi wystarczyły ale niestety odbiór tylko osobisty
    Jaką literą rozpoczynamy zdanie?
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [P.]
  • Moderator Akustyka
    Masz 1000zł i chcesz bas. Niestety w 12 metrach, nie uzyskasz niskiego basu. Akustyka jest nieubłagana.
    Ile możesz wydać maksymalnie.
    Zaraz znajdę oponentów, ale i tak to powiem. Dobry bas zapewniają Bolero 200, niestety masz małe pomieszczenie. Tutaj lepiej sprawdziłyby się monitory, np. Tannoy m2.
    Wzmacniacz może Yamaha a-520, Denon 860, Pioneer a-447.
  • Poziom 19  
    Napiszę tak, ja pewnie dużo dużo inaczej rozumie określenie "dobry bas". Prawdopodobnie takiego nigdy nie słyszałem. "Dobry bas" którego miałem okazję słuchać to zazwyczaj tuby samochodowe stosowane w wiejskim tuningu.
  • Poziom 28  
    "Dobry bas", jest dopasowany do rodzaju muzyki. Do klimatów "metalowych" szybki i zdecydowany,
    w "czarnym rapie" powolny i głęboki, a przy muzyce poważnej bardzo zrównoważony z resztą pasma (dźwięków).

Przy doborze głośników niskotonowych należy kierować się wielkością pomieszczenia i jego akustyką.
    Generalnie im większe pomieszczenie, tym "niższe zejście", czyli głębszy bas można uzyskać.

Tuby samochodowe nastawione są głównie na wytworzenie ciśnienia,
    a nie jakość dźwięku. To tak jakbyś robiąc kurczaka w chilli zamienił proporcje tych składników.

byczynho napisał:
    Czy do słuchania zwykłych mp3 z laptopa warto jest składać jakiś system stereo?
    Tak.
    byczynho napisał:
    Czy muszę dokupić do niego kartę dźwiękową?
    Nie.

Szukaj używanych monitorów i wzmacniaczy porządnych firm,
    a kiedy już coś ciekawego Twoim zdaniem znajdziesz, pytaj na forum o opinie.
    Wiele osób jest tu dość dobrze "osłuchanych" ze sprzętem audio.

Pozdro.
  • Poziom 17  
    Witam kolege chcialem polecic starszy model wzmacniacza firmy SANSUI AU-D22 .
  • Poziom 19  
    No dobra. Zacznijmy od tego, jakich mocy głośników mam szukać? w jakich proporcjach musi być moc wzmacniacza aby poradziła głośnik. Przykładowo, głośnik ma 100W RMS, jakiej mocy musi być wzmacniacz aby go poradzić? Wrócę tutaj jeszcze do tej karty dźwiękowej. Jeśli z zintegrowanej karty dźwiękowej wychodzi mizerny sygnał to czy wzmacniacz obrobi go tak samo jak karta dźwiękowa taka zewnętrzna czy tylko go wzmocni i pości na głośniki?
  • Moderator
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic440413.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic941473.html
    3.1.16. Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
  • Poziom 19  
    czytałem różne opinie na temat stx i mało kto się o nich wypowiada dobrze. Czy na sam początek takiej muzycznej przygody nie wystarczyły by mi np. STX F-130 lub STX F-200 n? sugeruje się tym, że są niedrogie no i wysyłka jest w normalnej cenie.
  • Moderator
    Są to niezłe kolumny do kina domowego. W zakresie muzyki stanowią konkurencję jedynie dla tanich chińskich kolumn w hipermarketach. Do muzyki polecam serię FX. Drożej ale nie ma niestety tanich i dobrych konstrukcji. No, może z wyjątkiem Pylon Pearl.
  • Poziom 19  
    można tu wrzucać linki do głośników które znalazłem na allegro żebyście się im przyjrzeli czy nie?

Dodano po 5 [minuty]:

Jak ma się w takich sprawach firma JAMO? co myślicie o tych głośnikach?

Dodano po 4 [minuty]:

albo np. te jbl nadaje to się? wg. opisu mają całkiem ciekawą skuteczność
  • Moderator
    JBL E80 grają konturowo, z uwypuklonym wyższym basem i lekko wycofanym środkiem pasma. Nadają się do kina i dynamicznej muzyki (pop, rock, techno). Nie sprawdzą się w muzyce jazzowej lub klasycznej.
  • Poziom 19  
    a te jamo? wiele ludzi poleca Tannoy m2 ale ja jakoś się ich boje. Moim tokiem myślenia mała kolumna nie może zagrać głośno i do tego jeszcze z basem. Dadzą one z siebie tyle basu co ten sub logitecha?

Dodano po 17 [minuty]:

a takie technics-sb-cs95?

Dodano po 2 [minuty]:

albo takie pioneer-model-cs-100
  • Moderator
    byczynho napisał:
    a takie technics-sb-cs95?

Jeżeli są oryginalne i w dobrym stanie technicznym, warto się nimi zainteresować.
  • Poziom 28  
    http://www.ciao.de/Technics_SB_CS95__Test_2850997
    Tej wielkości kolumny są trochę "sporawe" do Twoich 12 metrów...
    Niskie Spl, jakoś pachnie mi tu za niskim basem, choć mogę się mylić...

Ja akurat jestem zwolennikiem "o jeden numer" za dużych przetworników w stosunku
    do możliwości pomieszczenia. Rzecz gustu (i parametrów oczywiście :)).
    Te wydają mi się (technicznie) znacznie za duże... No cóż...

Tak, czy siak, jeśli chcesz przyzwoicie łupnąć głośnym basem, to w przynajmniej 20-tu metrach.
    Wówczas takie woofery mogą "rozwinąć skrzydła".

Jedno co możesz zrobić w małym pomieszczeniu, to dać kolumnom jak najwięcej "pola"
    i popracować trochę nad jego akustyką. Praw fizyki nigdy nie przeskoczysz... :(

Uwaga też na BR z tyłu! Odległość od ściany 20-50cm. Im głośniej - tym dalej.
    Przy cichym i normalnym odsłuchu odległością możesz trochę regulować "podbicie" basowe.
    Mało to profesjonalne, ale działa. Przy głośnym słuchaniu mały odstęp od spowoduje,
    że basisko będzie nie do zniesienia - czytaj paskudne, a nie mocne. :wink:

Pozdro.
  • Poziom 19  
    Zapytam może w ten sposób. Czy tannoy m2 będą tak pukały jak ten głośnik basowy logitecha? albo czy tak nagłośnią ten pokój, że mi to wystarczy? jak na nie patrzę to nie wierzę, że one coś potrafią :D

Dodano po 1 [minuty]:

a no i jeszcze jedno, jak się dopasowuje wielkość/moc głośnika do metrażu pokoju?
  • Poziom 28  
    byczynho napisał:
    Czy tannoy m2 będą tak pukały jak ten głośnik basowy logitecha?
    Nie. Ale mierz siły (możliwości) na zamiary. Tej wielkości konstrukcje to dobry pomysł w tej wielkości pomieszczeniu.
    http://www.hifi.pl/recenzje/kolumny/tannoymercurym2.php
    Przy szybkim basie i dużej ilości nakładających się na siebie dźwięków (np. Trash Metal, ostry Hardrock),
    przypuszczam, że mogą mieć problemy. Ale do klimatów, których słuchasz tego typu kolumny powinny być ok.
    Odsłuchaj je i sam oceń.

Pozdro
  • Poziom 19  
    Co sądzicie o tym Denon PMA 425 R? gdybym się zdecydował na te tannoy m2 to ładnie to będzie ze sobą współgrało? jeden z użytkowników tego forum chce mi go sprzedać w cenie 220zł. Warto?

moderatorze, nie wiem dlaczego usuwasz moje wpisy? gdybyś powiedział o co chodzi to może bym je poprawił, ale po co no nie? tak jest najlepiej, usunąć wpis bez podania przyczyny

Dodano po 40 [minuty]:

Co sądzicie o tym wzmacniaczu Harman Kardon PM-635. Bardzo mi się podoba i jest w dobrym stanie. Pociągnie te kolumny? Warty tej ceny?

Moderowany przez dj-MatyAS:

Może dlatego, że Kolega nie zna Regulaminu?
    3.1.13. Publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    A może dlatego, że Kolega nawet nie próbuje się zorientować co robi źle? Ponieważ jak widzę nadal ma Kolega problemy z zasadami poprawnej pisowni (na przykład zaczynanie zdań z wielkiej litery), oraz nadal nie wykazuje zainteresowania Regulaminem - Urlop od pisania na okres `14 dni.

• Moderator
    byczynho napisał:
    moderatorze, nie wiem dlaczego usuwasz moje wpisy? gdybyś powiedział o co chodzi to może bym je poprawił, ale po co no nie? tak jest najlepiej, usunąć wpis bez podania przyczyny

Przyczyna została wyraźnie podana: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2303832.html Wcześniej kilkakrotnie zwracałem uwagę, nie usuwając postów. Niestety, Kolega potrzebował silniejszego impulsu aby zrozumieć regulamin forum.