Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Polo 95r. silnik 1.0 ciśnienie oleju

23 Maj 2012 20:05 3503 5

• Poziom 15  
    Witam,
    Chciałbym się zapytać jakie powinno być prawidłowe ciśnienie oleju w silniku 1.0 w vw polo, na biegu jałowym na zimnym silniku i na rozgrzanym silniku, gdyż po uruchomieniu na zimnym jest 4bar, na forum vw wyczytałem że jest prawidłowe ale klientowi wyrzuciło olej uszczelką pod głowicą i teraz nie wiem :/ pompę podmieniłem na inną lecz nic się nie zmieniło dalej jest tak samo.
  • Poziom 27  
    Ciśnienie mierzy się tylko na gorącym silniku. Jeśli ciśnienie za wysokie to zawór przelewowy może się zawieszać przy pompie. Wg. mnie ciś. masz dobre. Sprawdź przy ok. 3000-4000 obr/min jakie jest. Uszczelka pod głowicą ma prawo puścić jak stara albo głowica zwichrowana. Sprawdź płaskość głowicy i kadłuba silnika.
  • Poziom 39  
    Zatem pytanie, czy uszczelka pod głowica odpowiednia do modelu silnika i oczywiście, czy poprawnie zamontowana.

Gratuluję sukcesu, ale brakuje mi logiki w tym działaniu. Skoro pompy nieszczelne to niby dlaczego powstał wyciek oleju?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Ciśnienie na biegu jałowym w okolicach 1 Bara a przy wyższych obrotach 4 Bary (dla diesla 5-6 Barów). Zależy też od silnika więc warto zerknąć do instrukcji danego auta. Oczywiście mierzyć tylko na gorąco.

• Poziom 15  
    Witam problem został rozwiązany dopiero 3 pompa oleju była prawidłowa w jedną i drugą jak dmuchałem ustami w kanał olejowy nie miałem oporu dmuchania i powietrze normalnie wychodziło smokiem dopiero w trzeciej jak dmuchnąłem w kanał oleju czułem opór.
    Klient jutro odbiera auto mam nadzieję że wszystko będzie okej.
    Dzięki za podpowiedzi.