Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ibiza 2003 1.4 16v brak klaksonu i kierunkowskazy nie "tykają"

23 Maj 2012 20:41 1868 2
  • Poziom 2  
    Witam, kupiłem ostatnio ibizę 6l 2003 i mam z nią taki problem, mianowicie kierunkowskazy nie tykają kiedy są załączone oraz nie działa klakson. Czytałem o przekaźnikach ale nie wiem dokładnie od czego to może być, bo sądzę że te dwa problemy są połączone. Podobno rezerwa też jest sygnalizowana jakimś dźwiękiem (nie jestem na 100% pewny) ale też to nie działa. Jeśli to jakiś przekaźnik to gdzie go znaleźć/jak wymienić/w której części auta się znajdują. Czy trzeba kupić jakiś kabel żeby się wpinać i kasować potem jakieś błędy? Zużycie manetki wykluczam bo "chodzi" tak jak powinna, nie opada itp. Bardzo proszę o pomoc bo w ibizie jestem kompletnie zielony w tych sprawach.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 13  
    Podaj kod silnika i maila na pw to podeśle Ci schematy
  • Relpol przekaźniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    zawszewierni napisał:
    Czy trzeba kupić jakiś kabel żeby się wpinać i kasować potem jakieś błędy? Zużycie manetki wykluczam bo "chodzi" tak jak powinna, nie opada itp.

Mistrzu, błagam, jeszcze bardzo, bardzo długo zakładaj tematy w dziale dla początkujących. Przenoszę.
    Co do pytania o kabel, odpowiadam, nic nie kupuj, z Twoją nieograniczoną niewiedzą gotowy jesteś nieświadomie uszkodzić własne auto.
    wiatajek napisał:
    Podaj kod silnika i maila na pw to podeśle Ci schematy

Schematy są dostępne na Elektrodzie, myślę jednak, że nic one nie dadzą autorowi.

Proponuję zacząć przygodę z naprawami tego auta od nauki podstaw.
    Póki co sugeruję warsztat.