Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opony Bieżnikowane Globgum

tamtam77 23 Maj 2012 21:08 11676 5
  • #1 23 Maj 2012 21:08
    tamtam77
    Poziom 2  

Witam :
    Wracam z serwisu opon i trochę mam problem z cena nowych opon , serwisant ma bieżnikowane i twierdzi że dla miejskiej jazdy są
    często kupowane przez klientów , miał kiedyś inne bieznikowane i był problem z wyważeniem i gwarancją a teraz jakieś globgum ponoć są lepsze i gwarancja jest 12 mc . Oglądałem na allegro i są nawet producent opon ten sam i same pozytywne komentarze .
    Czy ktoś jedzi na bieżnikach globgum .

0 5
  • #2 23 Maj 2012 21:23
    putin2208
    Poziom 18  

Nie jeździłem. Ale mimo wszystko wolałbym dołożyć kupić nowe albo używki w dobrym stanie. Byleby w miarę świeże były.

0
  • #3 24 Maj 2012 08:24
    tamtam77
    Poziom 2  

Używki odpadają bo tak samo stare i guma tak twarda że na bieżnikowanych zdecydowanie lepsza i gwarancja jest . Ale dalej szukam czy ktoś ma Globgum

0
  • #4 24 Maj 2012 12:29
    putin2208
    Poziom 18  

To poszukaj w miarę nowych. Ja kupowałem wraz z felgami r16 i opony wyszły 400zł. Są to dwuletnie bridgestone turanza 4szt. prawie 6mm więc się jednak da.

0
  • #5 25 Maj 2012 10:38
    PCcepuk
    Poziom 19  

biezniki na zimę ok.
    na miasto ok.

poza tym szajs.... chodzi o komfort jazdy -są głośne !!!
    nie chodzi tu o kształt bieznika, tylko 95% opon ma tak łączony bieznik ze słychac łup, łup, łup -jak sie jedzie, powyzej 110km/h jest to co najmniej wkurzajace i hałaśliwe...

i nie daj sobie wcisnąć ze teraz jest juz taka technologia ze sa prawie jak nowe, opisałem ci przygody z oponami bieznikowanymi przez profesjonalne fabryki niemieckie....

tak jak napisałem -w zimie sa ok, sam jezdze, poniewaz na ogoł jest snieg, brudne drogi, ciapa i tego nie słychac i czuc, natomiast w lecie na czystej drodze przy wiekszej predkosci odnosisz wrazenie jak bys miał rozwalone łozyska w kołach

0
  • #6 17 Wrz 2013 12:23
    tyderk
    Poziom 10  

Oczywiście że opony nowe są najlepsze ale kolega nie o to pyta . Używane super stan wszystkie 4 to tak samo jak używane auto z niemiec od dziadka , same dziadki sprzedają i wszystkie auta 10 lat maja 180,000 km. Może są wyschodkowane i ktoś wymienił bo mało wiarygodne by ktoś nowe opony wymieniał na kolejne nowe .Wracając do bieżnikowanych to jest tak samo jak z nowymi oponami . Wzory podobne albo takie same ale wykonanie już różne w zależności od firmy . Jedni się przykładają i robią dobry produkt ale droższy inni tłuką co popadnie i na czym ( chodzi o karkas ) się da i mają niskie ceny.
    Jednym opony sie super wyważają innym biją i nie do wyważenia . Serwisant miał rację i proponuje ci dobre bieżnikowane bo globgum do takich należy , ale zawsze to są bieżnikowane i mają gwarancję . To na tyle pozostaje kwestia czy nowe czy bieżnikowane ale to już kwestia portfela i stylu jazdy .

3