Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompresor 50L 1.8kW a przetwornica 12v 230V 8000/16000W

Arabski 23 Maj 2012 21:19 2795 6
  • #1 23 Maj 2012 21:19
    Arabski
    Poziom 9  

Witam Szanowne Grono Forumowiczów,
    Mam dylemat z kompresorem powietrza marki Maktek o poj.50L i mocy 1.8kW , mianowicie chciałbym uruchomić to cacko w plenerze, będąc na rybkach (pompowanie pontonu) .
    Zakupiłem przetwornice napięcia firmy Profitexx PI-8000 o mocy ciągłej 8000W w impulsie 16000W , podłączyłem sprzęcik do uruchomionego autka, omega 2,5TD i do niego kompresor.
    Po załączeniu kompresora silnik nie rusza.
    Słychać jedynie jak by chciał zadziałać lecz bez efektu.
    Proszę o poradę co można zdziałać aby kompresor zadziałał.
    Pozdrawiam ,

0 6
  • #3 25 Maj 2012 17:04
    Arabski
    Poziom 9  

W takim przypadku jest szansa na to aby można było wykorzystać tą przetwornicę do zasilania powyższego kompresora ?
    Podłączenie do uruchomionego auta opel omega 2,5TD również nie poskutkowało, to znaczy że prąd jeszcze był za mały ?
    Rozumiem że przetwornica ma wystarczającą moc do zasilenia tego kompresora , tylko trzeba odpowiednio ją zasilić ?
    Czy szereg aku połączonych równolegle zdało by egzamin ?
    Kształt sinusa ma jakieś znaczenie w tym przypadku ?
    Proszę o poradę,

0
  • #4 02 Cze 2012 16:19
    rafbid
    Poziom 32  

Arabski napisał:
    będąc na rybkach (pompowanie pontonu)
    Nie wiem jak z wydajnością i czasem pracy ale może wystarczy użyć kompresora takiej pompki pod zapalniczke.

0
  • #5 03 Cze 2012 19:52
    Arabski
    Poziom 9  

Niestety, zawory w pontonie są dużej przepustowości, dopiero ciśnienie wewnątrz komór je zamyka.
    Zastanawiam się nad kupnem innego kompresora, np. 1,1kW i pojemności 10L.
    Ciekawe czy taki będzie działał z powyższą przetwornicą.

1
  • #6 22 Cze 2012 17:41
    Olek II
    Moderator

Wszystkie te przetwornice to delikatnie mówiąc szajs.
    Przetwornice te, nie tolerują obciążenia stałego. Nie można podłączyć nawet wiertarki, ponieważ to jest obciążenie stałe. Można natomiast podłączać wszystko, co jest impulsowe. Telewizory, magnetowidy oraz inny sprzęt gdzie jest transformator sieciowy nie będzie prawidłowo pracował. Do takich rzeczy które są stałym obciążeniem dla źródła stosuje się generatory prądu.

0
  • #7 22 Cze 2012 20:48
    Arabski
    Poziom 9  

Sprawa rozwiązana,
    Kompresor Herkules o mocy 1,1kW pracuje z powyższą przetwornicą bez problemu.
    Dziękuje za wszystkie porady.
    Pozdrawiam,
    Grzegorz

0