Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomysł na podłączenie projektora LG HW 300Y w ogrodzie

23 Maj 2012 21:30 3110 8
 • Poziom 9  
  Witam Serdecznie,

  Mam pytanie do Was moi drodzy zapaleńcy i maniacy multimediów. Otóż moja historia zaczyna się dosyć dramatycznie. Nie musisz czytać tego wprowadzenia, ponieważ nie ma ono dużo do czynienia z moim pytaniem ale pragnę się nią podzielić. Dla ułatwienia zaznaczę obszar który go nie dotyczy.

  "Tego nie musisz czytać :)"
  Pewnego dnia miałem pewną dosyć ważna konferencję, która polegała na spotkaniu się z mieszkańcami pewnej wsi aby wytłumaczyć im planowaną inwestycję. Umówiłem specjalistów z dziedziny tylko mi znanej i chciałem aby nasza prezentacja wyglądała na bardzo profesjonalną. Udało mi się wszystko załatwić. Materiały tj. mapy, książeczki, profesorów itp. itd. Przygotowaliśmy również kilka prezentacji w które mogliśmy puścić z laptopa i pomogłyby zobrazować nasze myśli i plany. Otóż na 2 godziny przed konferencją dowiedziałem się, że nasz planowany wypożyczony projektor nie został nam faktycznie udostępniony jak planowaliśmy. Cały mój plan legł w gruzach i myślałem, że zapadnę się pod ziemię z brakiem pomysłu co z tym fantem zrobić. Nie miałem znajomych którzy mogli by mi takowy pożyczyć, firmy z drugiej strony które to robiły już nie pracowały a do tego był to piątek wieczór. W pewnej chwili powiedziałem sobie,że obecność projektora to żyć albo umrzeć dla mnie i naszego spotkania więc wpadłem na dosyć zwariowany pomysł aby pojechać do najbliższego miasta i odwiedzić sklep nie dla idiotów w celu zakupienia takowego. Pędząc na spotkanie na które nie pytajcie się dlaczego i tak byłem spóźniony nagle wpadłem do sklepu i odbyłem konwersację z obsługą stoiska z projektorami a wyglądała ona mniej więcej tak. (nadmieniam, że znam się co nieco w technologii multimedialnej więc mogłem ją szybko przeprowadzić):
  "Ja - Który jest najlepszy i prosty w obsłudze
  Sprzedawca - Ale co najlepszy?
  J - Projektor (chu chu chu... lekko zdyszany)
  S - Zależy jaki przedział cenowy Pana interesuje
  J - (zdesperowany) obojętnie
  S - No to tutaj mamy taką nowość LG HW 300Y - z lampą led, ekstra żywotność itp bla bla bla bla"
  "Long story short" - reasumując - Konferencja się udała a ja zostałem z nowym projektorem którego tak naprawdę użyłem do pracy tylko raz a później służył mi do oglądania Dragon Balla w łóżku puszczając sobie obraz na ścianę :)
  Nie jest to przeznaczenie do końca zgodne z moimi oczekiwaniami więc wpadłem na niesamowity pomysł urządzenia u mnie w ogródku seansu dla rodziny i przyjaciół z nadchodzącym turniejem EURO Polska Ukraina.
  "Tego nie musisz czytać :)"

  Pytanie jest następujące :
  Jak podłączyć projektor na trójnogu w ogrodzie aby obraz był wyświetlany na ścianie domu podczas kiedy robimy grilla i puszczać na nim transmisję z meczów EURO. Zaznaczam, iż z urządzeń pomocnych do wyświetlania mamy telewizję satelitarną cyfrę +, komputer stacjonarny, kable Ethernetowe, Routery, Huby Wi-Fi, Laptopy i wszystkie niezbędne kable. Projektor miał by się znajdować około 10 metrów od najbliższego dekodera i komputera w domu. Możecie mi podać pomysły jak i przez co to podłączyć aby uzyskać mój planowany efekt? Liczę się z zakupem dodatkowego sprzętu do tego procederu ale nie ukrywam, iż chciałbym zrobić to jak najmniejszym kosztem.

  Dziękuję za odpowiedzi!
 • flexghzflexghz
 • Poziom 23  
  Ja podobnie planuję:) Mam Epsona z Chińską lampą za 100zł i też będę wyświetlał. Sprawdź czy twój dekoder z cyfry ma wyjście video (chinch) i tak to podłącz ( o ile projektor ma takie wejście) a jeżeli dekoder takiego wyjście nie posiada to pozostaje wyciągnięcie jego sygnału przez scart.
 • flexghzflexghz
 • Poziom 9  
  dj_mati napisał:
  Ja podobnie planuję:) Mam Epsona z Chińską lampą za 100zł i też będę wyświetlał. Sprawdź czy twój dekoder z cyfry ma wyjście video (chinch) i tak to podłącz ( o ile projektor ma takie wejście) a jeżeli dekoder takiego wyjście nie posiada to pozostaje wyciągnięcie jego sygnału przez scart.


  Jak długi kabel użyjesz? Czy będziesz go robił na zamówienie w sklepie? Do jakiej długości można używa kabla chinch lub scart? Lub jakiej długości kabel HDMI można używać? Bo mój projektor ma też możliwość odtwarzania dźwięków.

  Wejścia dostępne w projektorze to:
  1. RGB
  2. A/V IN
  3. Component
  4. HDMI
  5. USB.
  6. WIFI
 • Poziom 23  
  Ja albo wezmę sygnał video z tunera TNK (około 15 metrów) albo chwilowo antena na słupku i tuner dvb-t podłączony do laptopa przez usb i z lapka wezmę sygnał VGA do projektora. A jeżeli musisz wziąść sygnał wideo na 10 metrów to zrób z koncentryka, lepsze to niż chiński kabelek
 • Poziom 9  
  Witam!
  Z góry przepraszam za podłączenie sie do tematu ale ostatnio intensywnie rozmyślam nad zakupem w/w urządzenia.Ma mi służyć głównie do puszczania prezentacji w tle podczas imprez zamkniętych.Wstępnie myślałem nad Philips pico 2480 ze względu na mobilność i własne żródło zasilania jednak 80 jasności wydaje mi się za mało no i ta rozdzielczość.... wybór prawie już padł na Lg hw 300y pytanie brzmi czy w nie do końca zaciemnionych pomieszczeniach z odległości kilku metrów jest czytelny?i jaki duży jest obraz np z 4 lub 6 m?czy idzie to korygować(w sensie np 6 m do ekranu i obraz jest 100cali czy mozna go pomniejszyć przez jakąś funkcje projektora?)czy 300 jasności wystarcza?Jakie są Wasze odczucia w tym temacie?
  i co najważniejsze mam zamiar również wykorzystać go w domu do rzucania na ścianę sygnału z ps3 bądź laptopa (tu + rozdzielczości nad dziełem Philipsa:) ) i najlepiej dzięki funkcji wi-fi proszę napiszcie czy i jak to działa.
  Z góry dziękuje za pomoc.
  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Rozdzielczość ustawiasz ustawieniami w laptopie, możesz zmieniać pomiędzy 570i, 720, 1080 itp. Jest on bardzo czytelny z bliska. My używaliśmy go na prezentacji gdzie nie było ciemno (sala była oświetlona) była to aula szkolna i obraz był zadowalający. Oczywiście na czytelność prezentacji składa się też jej projekt. Projektor jest bardzo dobry do tego odtwarza dźwięk. Ostrość obrazu ustawia się ręcznie. Jak jest ciemno w pokoju obraz jest perfekcyjny i widać każdy szczegół. Wystarczy biała ściana jak i tablica z białym materiałem.
 • Poziom 9  
  No to zadowalająca odpowiedz jeśli chodzi o obraz proszę napisać jak sprawa się ma z wi-fi i puszczania obrazu? powiem szczerze byłem w sklepie i wraz ze sprzedawcom przez 40 minut nie udało się nam ustanowić połączenia ad-hoc instrukcja szerzej opisuje ale połączenie przez router... mi jednak zależało na połączeniu bezpośrednim z urządzeniami typu laptop bądź ps3...proszę o pomoc czy ktoś to rozgryzł?
  pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Jedyny sposób, który mi pozostał to połączenie laptopa przez Wi-Fi i włączenie meczu przez przeglądarkę internetową następnie puszczenie obrazu przez projektor. Niestety nie znalazłem sposobu aby wysyłać obraz i dźwięk z dekodera satelitarnego.
 • Poziom 32  
  djsteff napisał:
  mi jednak zależało na połączeniu bezpośrednim z urządzeniami typu laptop bądź ps3...proszę o pomoc czy ktoś to rozgryzł?
  pozdrawiam


  Sprecyzuj o co Ci chodzi.
  Jeżeli o to żeby nie jako na żywo mieć podgląd z laptopa czy ps3 jak przy połączeniu kablowym to nie ma takiej możliwości.
  To działa na takiej samej zasadzie co smart TV czyli możesz przeglądać pliki z dysku komputera czy ps3, odtworzyć film z dysku itp. oraz masz dostęp do aplikacji internetowych Netcast.