Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór TV sat (Cyfrowy Polsat HD) a słońce

23 Maj 2012 22:24 2520 3
  • Poziom 8  
    Mam w Cyfrowym Polsacie tuner HD. Do konwertera przeczepiłem wzmacniacz 20dB, efekt raczej mizerny. Odbiera jako tako po zachodzie słońca. Kiedy świeci słońce odbioru praktycznie nie ma. Normalnie siła sygnału jest rzędu 50%, jakość 30-50% i wtedy odbiera. Kiedy świeci słońce oba wskaźniki zmniejszają się na parę minut do 0, co jakiś czas wskakują na normalny poziom i tak w kółko. Od początku ten dekoder był bardzo wymagający, ustawiałem antenę z sąsiadem tak z pół dnia, aż osiągnęliśmy te 50% siły. Czy to wina słońca, czy temperatury? Czy może wymienić talerz?
  • Poziom 35  
    jacklosi napisał:
    Mam w Cyfrowym Polsacie tuner HD. Do konwertera przeczepiłem wzmacniacz 20dB, efekt raczej mizerny. Odbiera jako tako po zachodzie słońca. Kiedy świeci słońce odbioru praktycznie nie ma. Normalnie siła sygnału jest rzędu 50%, jakość 30-50% i wtedy odbiera. Kiedy świeci słońce oba wskaźniki zmniejszają się na parę minut do 0, co jakiś czas wskakują na normalny poziom i tak w kółko. Od początku ten dekoder był bardzo wymagający, ustawiałem antenę z sąsiadem tak z pół dnia, aż osiągnęliśmy te 50% siły. Czy to wina słońca, czy temperatury? Czy może wymienić talerz?

Jaki ten dekoder? (model)
    Jaki konwerter? (model, ile ma lat)
    Jaka antena? (ile lat)
    Czy inny dekoder podpięty zamiast tego z Polsatu zachowuje się tak samo?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    mihal2002 napisał:
    Bez żadnej wiedzy antena do wymiany!
    Nie jestem taki pewny. Trzeba sprawdzić co winne i wymienić. Kto wie jak to zrobione, ustawione bo jak z sąsiadem i pół dnia to znaczy, że brak wiedzy w tym temacie może być jedyną przczyną..