Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Genius G-Bat 300 nie działa po podłączeniu fotokomórek.

23 Maj 2012 23:40 4509 8
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam problem z moją bramą którą zakupiłem ostatnio. Był to mały zestaw Genius G-Bat 300 z 2 fotokomórkami Genius Vega i centralą sterującą 452 MPS. Problem przedstawia się tak że po podłączeniu fotokomórek nie można zrobić nic, brama w ogóle nie działa, ani z wyjścia A ani B. Po podłączeniu schematu bez czujek wszystko jest w porządku. Obwód uziemiony, kable sprawdzone, fotokomórki działają jak należy więc w czym może leżeć przyczyna? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 15  
    Fotokomórki pewnie mają tryb normalnie zwarty (NC) i normalnie otwarty (NO) . Spróbuj przełączyć tryb pracy fotokomórek na przeciwny .
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 21  
    A obwód stop i drugiej pary fotokomórek jest zmostkowany? Jakie diody świecą się w centrali?
  • specjalista -automatyka bramowa
    Musisz zewrzeć mostkiem STP (11) z minusem (14,15 lub 16) -tego nie ma na schemacie- a przekaźnik fotek powinien być tak podłączony, żeby fotki nie zasłonięte robiły na nim zwarcie (NC) a zasłonięcie ich rozłączało przekaźnik.
    W spoczynku mają się świecić wszystkie LED-y w dolnym rzędzie.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie po przerwie spowodowanej delegacją. Dzięki za odpowiedzi, było wszystko tak jak kotbury napisał i działa bez problemu. Mam jeszcze pytanie czy bez odbojów można ustawić bramę bez strachu o uszkodzenie silników siłowników?
  • Poziom 21  
    Nie. Silników nie uszkodzisz natomiast siłownik i owszem, zerwie gwint na nakrętce pociągowej ewentualnie wyrwie ją z tuby. Nie od razu oczywiscie, po pewnym czasie.
  • Poziom 15  
    Po co jest instrukcja skoro nie ma w niej mostka między 11 a 14 złączem.

• Poziom 15  
    Tak jest zrobione (NC) dla bezpieczeństwa - w przypadku uszkodzenia np. złącza lub samego przewodu system od razu wychwyci sygnał z fotokomórek.