Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

32LG3000 chassis LD84A/84D matryca LK315T3LZ94 wsad eeprom T-CON zwarcie.

24 May 2012 00:37 4929 7

• Level 28  
    Witam,

Jak w temacie pilnie poszukiwany wsad eeprom z T-CON-u matrycy LK315T3LZ94 siedzącej w 32LG3000 chassis LD84A/84D. Efekt TV się włącza, pracuje, słychać dźwięk, podświetlenie jest a brak treści obrazu. Napięcia na T-CON w porzadku, uszkodzonych elementów się nie doszukałem obstawiam zawartość eeprom. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

• Level 28  
    Uszkodzenie okazuje się znajdować na driverze szyby prawym patrząc od przodu. Po wgraniu wsadu do T-CON zero reakcji, udało się odkopać identyczny T-CON po podłączeniu zero reakcji. Podstawiłem inną szybę również Sharpa- i na obu T-CON-ach wszystko w porządku. Po podłączeniu prawej taśmy z T-CON do matrycy napięcia lecą na dół i coś zwiera. Czy ktoś z szanownych kolegów spotkał się z jakimś uszkodzeniem na listwie matrycy w tym modelu ?? Pozdrawiam
  • Level 40  
    Na listwie jest sporo ceramicznych kondensatorów w zasilaniu. Podłączyć zasilacz regulowany do tej listwy i podnosić napięcie i wtedy będzie wiadomo co się grzeje.
  • Level 10  
    Dziś trafił mi się identyczny przypadek co modelu i objawu. Na płytce T-con stwierdziłem uszkodzony 32-pinowy układ scalony (na płytce oznaczony jako UP1) o własnym symbolu 8728E, oraz tranzystor (na płytce oznaczony jako QP3) o własnym symbolu S1A. Z namierzeniem ich nie było problemu, zarówno scalak jak i tranzystor uszkodziły się z przegrzania gdyż mają punktowe wybrzuszenia. Na pytanie zasadnicze: czy to skutek czy przyczyna?, trudno odpowiedzieć ponieważ trzeba by było podstawić drugi T-con, a to ryzykowne, bo jeśli przyczyna tkwi poza nim to można i nowy posadzić. Czy przecierał ktoś już ten szlak?
    Moderated By mirex:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1796351.html pkt 7. Na przyszłość proszę się do tego stosować! A w ramach relaksu dokładnie przeczytać zasady. ;)

• Level 28  
    Temat wstrzymałem gdyż odbiornik był mój a nawał pracy ogromny. Dziś jako iż uporałem się z większością swoich trudnych przypadków wziąłem się ponownie gdyż doszły zbite szkła i można poeksperymentować. Uszkodzenie na pewno w Gate Driverze gdyż po odpięciu jednej taśmy napięcia w normie. O efektach będę informował. Pozdrawiam
  • Level 20  
    Typowym uszkodzeniem tej matrycy jest przerwa wewnatrz fleksy z source driverem po ktorej idzie zasilanie gate'ow - Przywal lekko w ramke na rogu telewizora i obraz sie pojawi :) Wymiana fleksa zalatwi sprawe pod warunkiem ze dysponujesz rozbitkiem z ktorego pobierzesz fleksa do przeszczepu oraz sprzetem ktorym to pozniej ustawisz odpowiednio no i klejem na goraco np anisolm.

Pozdrawiam

• Level 28  
    Kolego mbcetb zgodziłbym się gdyby takie przypadki miały miejsce, wiem że pracujesz u mojego dawnego pracodawcy i masz spore doświadczenie ale ja też przewalam wiele LCD i z takim przypadkiem się nie spotkałem ani nawet o nim nie czytałem. Po podpięciu taśm napięcia lecą, po odpięciu lewej wracają do normy więc nie jestem przekonany do tego uszkodzenia. Gdyby tak było nie przywierałby, punktów na fleksie bocznej brak ale mogę podrapać ścieżki i popatrzeć co i jak w końcu mam kilka matryc do testów. Pozdrawiam