Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup lodówki / trudny wybór

24 Maj 2012 00:57 5219 3
  • Poziom 2  
    Witam. Wkrótce powiększy nam się rodzina, w związku z tym planuję wymianę starej lodówki. Kwota do 1700 zł. Zwracam uwagę na wygląd. Podobają mi się lodówki z wyświetlaczem. Wstępnie wybrałam trzy modele.
    W Samsungu RL34HGMG bardzo podoba mi się powłoka i wyświetlacz a minusem jest dla mnie jej wysokość. Nie widziałam niestety wyższej lodówki z tą powłoką.
    W MASTERCOOK LCE-818NFN podoba mi się rozplanowanie wnętrza. Komora 0 oraz półka na butelki.
    Najlepszym wyborem wydaje mi się MASTERCOOK LCED-918NFX. Nie widziałam jej niestety na żywo, i nie wiem z jakiej powłoki jest wykonana, czy jest to starszy typ inoxa czy nowsza powłoka. Funkcje i wnętrze ma podobne do LCE-818NFN plus wyświetlacz. Przeczytałam opinię o głośnej pracy i awaryjności wiatraka i trochę się zraziłam.
    Porównanie
    http://www.nokaut.pl/porownaj/produkty/331702...5603532671562787741-8264394946809201906-.html
    Chciałabym prosić Was o fachową opinię, bo w sklepie nie zawsze można się dowiedzieć wszystkiego.
  • Poziom 11  
    Jeżeli ma być inox to polecam LCED 918 NFX (LCE-818 NFN jest w kolorze czarnym)-modele pod względem pojemności i wyposażenia zbliżone-LCED ma dodatkowo autodomykanie drzwi a LCE818 4 a nie 3 balkoniki na drzwiach. Wszystkie lodówki Mastercooka w standardzie posiadają powłokę antybakteryjną -powłoka zawiera jony srebra, które niszczą szkodliwe drobnoustroje.
    LCED posiada wyświetlacz bardzo przydatny-można ustawiać temperatury, funkcję wakacje itp, lodówka ogólnie fajna i cicha jak na No Frost
  • Poziom 18  
    Wracając do Samsunga, mam model rl56 gegih, powłoka tytan, czyli ciemniejsza niż standardowy inox. Wnioskuję po wyborze w/w modeli, że nie chce Pani zbyt jasnego frontu. Moja jest dość ciemna, żeby nie było widać na niej odcisków palców (ma powłokę anti-print). Nie polecam natomiast żadnych lodówek z frontem czarnym. Trudno utrzymać go w nieskazitelnej czystości. Smugi na froncie po umyciu, przetarciu szmatką itp. gwarantowane. W konsekwencji nie prezentuje się to dobrze.
    Jak no frost - to tylko Samsung lub LG (bardzo ciche) - nie tylko moja opinia na tym forum. Bez no-frosta - jakiś Bosch lub Electrolux, ale nie z najniższej półki.

PS> Tak wygląda kolor tytan w realu (jest ciemny, meble mam grafitowe i niemal nie różnią się odcieniem)

Zakup lodówki / trudny wybór Zakup lodówki / trudny wybór
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Muszę się zdecydować a wybór wcale nie jest łatwy, dlatego proszę o Wasze rady. Zależy mi właśnie na tym by nie było widać odcisków i by miała wyświetlacz. Kuchnia jest zamknięta więc nie musi być super cicha, bo widzę że każdy na to niestety narzeka (mam nadzieje że nie będzie tak głośna że obudzi niemowlę śpiące w pokoju obok(
    LG nie znalazłam modelu do 1700zł z wyświetlaczem niestety. Polecono mi w sklepie model Indesit Prime Pbaa 33 Vx D lub z no frost PBAA 34 FXD.

Szukając w internecie znalazłam jeszcze dwa takie modele ELECTROLUX ENB 34943X oraz PANASONIC NR-B32SG1-SE. Czy panasonica brać pod uwagę? Wiem że trudno przewidzieć awaryjność lodówki ale tego obawiam się najbardziej. Proszę o podpowiedź.

Porównanie: http://www.nokaut.pl/porownaj/produkty/168005...-2284500258903853181-8546848792424409839.html