Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna II - z prawej strony brak ciepłego ogrzewania

lord5300 24 May 2012 11:30 29170 22
    lord5300
    Level 8  
    Witam.
    Posiadam Lagunę II 1.9dci 2001r.
    Mój problem jest następujący. Nie działa mi ogrzewanie z prawej strony tzn. na lewą stronę jakie ciepło ustawię takie jest.
    Natomiast na prawą stronę jakiej temperatury bym nie ustawił tak czy tak cały czas wieje zimne powietrze.
    W czym tkwi problem?
    Czy któraś klapka od nagrzewnicy się nie otwiera?
    lord5300
    Level 8  
    próbowałem z tym akumulatorem lecz u mnie to nie podziałało ;/
    nie mam pojęcia co zrobić mechanicy w mojej okolicy nie chcą się za to wziąć bo twierdzą ze to zbyt skąplikowane.
    lord5300
    Level 8  
    no a ja właśnie czytałem ze to od strony pasażera nie ma opcji by tam dojść?
    jak rozbiorę schowek i trochę tych plastików to dojdę do tej klapki?? i jak sprawdzić czy ta klapka chodzi ten silniczek od tej klapki ?
    lord5300
    Level 8  
    kolego miałeś racje w 100% problem rozwiązany. dojście do tego silniczka nie jest najgorsze. a problem rozwiązałem zdemontowałem silniczek i go rozebrałem w środku zblokowały się dwie zębatki. zamontowałem go i wszystko działa:) dzięki serdeczne za podpowiedz:)

a mechanik chciał o de mnie 200zł za naprawę a wystarczyło samemu poświęcić dwie godzinki :)
    mike_pi
    Level 12  
    Panowie znam prostszy sposób:
    Wyjmij popielniczkę, czytnik i panel klimatronika. Wypnij z niego zieloną wtyczkę, zdejmij z niej tą szarą nakladkę i zobacz do których pinów dochodzą brązowe kabelki. W te piny włóż po igiełce i do igiełek podłącz np baterie 9V - a potem to samo tylko zmień bieguny - tak kilka razy po kilka sekund i powinno pomóc (u mnie pomogło).

Kolory kabelków:
    - silniczek mieszania kierowcy (lewa strona) - pomarańczowa
    - silniczek mieszania pasażera (prawa strona) - brązowe
    - nadmuch na szybę - zielone
    - nadmuch na stopy - niebieskie
    mickmal
    Level 2  
    Kolego mike_pi wielkie dzięki za podpowiedź. Twój sposób zadziałał rewelacyjnie. Masz u mnie wielkie piwo a nawet pięć.
    mike_pi
    Level 12  
    Rada od użytkownika laguny z 2-letnim stażem: baterie i szpilki woź w aucie-operację powtarzam średnio co pół roku
    ramlee
    Level 1  
    co dokladnie trzeba rozebrac aby dostac sie do klapy z prawej strony?
    krzasek
    Level 1  
    musiałem się zarejestrować , żeby podziękować mike_pi , u mnie sposób zadziałał i po 2 latach mam znowu ogrzewanie ,WIELKIE DZIĘKI :)
    dancone
    Level 1  
    Potwierdzam!!! :-)
    mike_pi udzielił super instrukcji usunięcia awarii, gdy objawami jest brak ogrzewania pasażera lub kierowcy w Renault Laguna II"

Demontaż czytnika karty oraz panel sterowania Renault Laguna II nie nastręcza problemów.
    - W dolnej części panelu (po bokach dolnej krawędzi) należy wcisnąć (do góry) dwa metalowe zaczepy.
    - Dolną krawędź panelu (z wciśniętymi metalowymi zaczepami) należy pociągnąć do siebie (na zewnątrz).
    - Cały panel "z luźnym dołem" należy pociągnąć delikatnie w dół.

Piszę o tym, gdyż poprzednik, który wyciągał panel przede mną (prawdopodobnie w niemieckim serwisie) połamał górne zaczepy.
    Pozdrawiam
    Kamjan
    Level 1  
    Witam,
    dzieki mike_pi to naprawde działa, mam juz ogrzewanie.
    Zainwestowałem 3zl na bateryjke :)
    grzywacz8
    Level 2  
    Kolego Mike_pi świetna porada, wielkie dzięki za pomoc! Takie proste rozwiązanie, a takie pomocne. Pozdro!
    3gibon
    Level 1  
    dzięki dodam że brąz to 8 i 9 pin a pomarancz to 4i5
    obcywawa
    Level 2  
    Odświeżę trochę. Kupiłem dwa tygodnie temu Lagunę II 1.8 z gazem i niestety też mi prawa strona nie grzeje.
    Dobrałem się do jednego z silników (na zdjęciach), dyndał sobie luzem w konsoli. Po podłączeniu bateryjki 9V silniczek kręci raz w jedną, raz w drugą stronę w zależności od podłączonego bieguna bateryjki. Nie wiem czy o właściwy silniczek chodzi, ale ten kręci się ciągle w jedną stronę, jeśli podam mu sterowanie z panela climatronika, bez względu na to czy zadaję 16 stopni czy 26. Na logikę w pewnym momencie, po ustawieniu w odpowiedniej pozycji łopatek powinien się zatrzymać, a on niestety kręci się dookoła.
    Rzućcie okiem na zdjęcia, czy to ten silniczek od temperatury? Laguna II - z prawej strony brak ciepłego ogrzewania Laguna II - z prawej strony brak ciepłego ogrzewania
    skfrontend
    Level 1  
    Tak, to jest właściwy silniczek - tylko nie od temperatury tylko silniczek sterujący klapkami (mieszanie powietrza). Miałem to samo od strony kierowcy. W ramach podpowiedzi: od strony kierowcy jest łatwy dostęp - trzeba zdjąc plastik na prawo od pedału gazu. Ukaże nam się metalowa płyta - mocowana na 4 śrubach - 2 gora i 2 dół - odkręcamy i mamy dostęp do silniczka bez zdejmowania deski.

Przy montazu pamiętajcie o dwóch przewodach masowych - muszą być przykręcone do górnych śrub - będziecie widzieć o co chodzi.

Całośc robiona była w Lagunie 2006 FL 2.0 dci 150 KM. W innych obstawiam, że będzie podobnie.

U mnie brak ciepłego powietrza spowodowany był obluzowaniem się samego silniczka.

Pozdrawiam i życze powodzenia :)

Może komuś się przyda
    KCS89
    Level 2  
    Witam, jestem "szczęśliwym" posiadaczem Laguny II 2002r od kilku miesięcy. Przyszła zima i trzeba grzać jednak nie działa regulacja temperatury z prawej strony (cały czas zimne powietrze). Mam zamiar spróbować sposobu mike_pi ale mam pytanie odnośnie podpięcia 9V do silniczka, musi być to 9V? Pod ręką mam baterię 11.1V z wysoką wydajnością prądową. Może być, czy raczej nie?
    KCS89
    Level 2  
    Jak by co, obeszło się bez rozbierania. Wyobraźcie sobie, że wystarczyło kilka razy dość energicznie uderzyć ręką w tapicerkę mniej więcej tam gdzie jest silniczek i się odblokował. Miło jest w końcu jeździć nagrzanym autem z niezaparowanymi szybami :). Pozdrawiam
    danny2984
    Level 1  
    Czy operacje że szpilka mam przeprowadzić przy włączonej stacyjce czy wyłączone?operacje zrobiłem przy wyłączonym zapłonie dla przewodów bronzowego i pomarańczowy?jak długo mam trzymać baterie ponieważ słyszę i po 1 razie zaczęło grzać ciepłe powietrze że strony kierowcy(anglik) spróbowałem ponownie i dalej jest zimne powietrze.