Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Actros 2648 2010 Ciśnienie akumulatora Adblue

rysioz1 24 Maj 2012 11:45 2376 7
  • #1 24 Maj 2012 11:45
    rysioz1
    Poziom 1  

Witam!
    Czy ktoś może mi podać jakie jest cisnienie wstepne w akumulatorze ciśnienia przy pompie Ad Blue. I jeszcze czy nabija się azotem czy powietrzem?
    Z góry dziękuję za info.

-1 7
  • Pomocny post
    #2 24 Maj 2012 14:03
    Gerri
    Spec od Mercedesów

3,5 bara. Fabrycznie jest azot, dopuszczone jest użycie powietrza.

1
  • #3 11 Sty 2016 16:47
    lukasz56
    Poziom 11  

Gerri napisał:
    3,5 bara. Fabrycznie jest azot, dopuszczone jest użycie powietrza.

Witam.Pękł mi na dużym mrozie akumulator ciśnienia w Actrosie Mp2 ( auto stało od świąt nie jeżdżone )jak się zrobiło cieplej to zaczęło kapać z pompy ad blue.Wymieniłem ten akumulator na nowy,i mam pytanie czy teraz muszę go dobić przez ten wentyl powietrzem do ciśnienia 3.5 bara? ( gdzie indziej czytałem ,że jest to ciśnienie 3.2 bara )
    Tu gdzie auto stoi obecnie nie mam kompresora ale mogę podjechać 2 km na Statoil i tam jest kompresor.Mogę po założeniu nowego akumulatora ciśnienia przejechać taki odcinek i dobić powietrza czy muszę dowieść kompresor i nabić układ przed jazdą?Z góry dziękuję za odpowiedz.

0
  • #4 11 Sty 2016 17:03
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Sporo aut jeździ z pustym - akurat to nie ma znaczenia podstawowego. Równie dobrze możesz go nabić zwykłą pompką ręczną lub nożną. Ilośc powietrza jest minimalna.

0
  • #5 11 Sty 2016 20:08
    lukasz56
    Poziom 11  

Czyli mogę go zostawić tak jak jest założony lub ewentualnie trochę dobić pompką nożna i układ powinien działać poprawnie.To o co kolega pytał czy dobić układ azotem czy ewentualnie powietrzem?miał na myśli dobicie tego akumulatora ciśnieniem 3.5 bara?

0
  • #6 11 Sty 2016 23:05
    MAN Electronics
    VIP Zasłużony dla elektroda

Gerri napisał:
    możesz go nabić zwykłą pompką ręczną lub nożną

Niech kolega nie pyta/pisze w wielu tematach o tym samym.

0
  • #7 12 Sty 2016 18:18
    685832
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 12 Sty 2016 18:44
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel

Robi się coraz Ciekawsza opowieść :-D
    Generalnie raz w roku na zimę powinno być sprawdzone (wg MB na obsłudze HU czyli rocznym przeglądzie bezpieczeństwa- Zeit Wartung) ciśnienie jak wyżej ;-)
    Pompuje się pompką ręczną czyli jak kolega Bodek434 napisał mieszanką azotu i tlenu. :D

0