Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Solid - czy to możliwe, że mam założony podsłuch?

24 Maj 2012 11:54 9786 25
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich. Ostatnio dostałem od pracodawcy telefon formowy Samsung Solid. I dzwoniąc gdzieś cały czas słyszę echo swojej rozmowy. Kolega który również dostał taki telefon sam mu się czasem odbiera. Wszędzie gdziekolwiek czytam o tym na elektrodzie to wszyscy piszą o podsłuchu. I już nie mam wątpliwości ze owy podsłuch mój telefon posiada, tym bardziej ze pracuje w branży telefonicznej. Będąc w salonie plusa ekspedientka powiedziała mi ze skoro jest to telefon na abonament musi mieć dane firmy właściciela itp.. A nie chce by szef cokolwiek sie dowiedział ze wiem o podsłuchu. Wpisywałem jakieś kody które znalazłem w internecie i nic nie działa. Mam pytanie czy pracodawca może mnie podsłuchiwać, czy powinien mnie o tym wcześniej poinformować, czy mogę iść z tym do prokuratora? Nigdy nie bylem karaną osobą, wiec nie ma jakiś podstaw bym był podsłuchiwany. Nie wiem czy jest to pluskwa w telefonie czy możne usługa jaką świadczy plus. Kilka razy już topiłem ten telefon by ewentualnie zniszczyć pluskwę, tak wyczytałem w internecie.
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 13  
    Telefon jest Twojego pracodawcy i może sobie słuchać jak te prace realizujesz inaczej ma się sprawa w przypadku telefonu prywatnego. Nie mniej jednak 99%, że żadnego podsłuchu tam nie ma. A topienie pluskiew telefonicznych w wodzie.... BRAWO :) Szkoda, że nie użyłeś do tego muchozolu.
    Poza tym czy masz się czego obawiać w związku z ewentualnym podsłuchem rozmów służbowych ? Jeżeli nie to w czym problem?
  • Poziom 16  
    Topiłem telefon tylko ze względu ze jest to solid, nie wiem jak jest on zbudowany w środku, ale wyczytałem ze pluskwa jest montowana najczęściej zamiast mikrofonu i głośnika czyli niby przy zewnętrznej ścianie telefonu i mogło by to ewentualnie zniszczył owe urządzenie. Ponadto rożne rzeczy mówi sie na temat pracodawcy tym bardziej ze jest to osoba niewypłacalna. Czyli według Ciebie nic nie mogę zrobić z faktem iż mam telefon na podsłuchu? Jedynie co to zwrócić telefon pracodawcy i poinformować go że nie mogę sie dogadywać z klijetami ponieważ ciągle słyszę echo w słuchawce.
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 34  
    Jakoś niespotkałem się jeszcze z aplikacjami szpiegującymi w tak prostym sofcie jaki maja te samsungi. Stosowanie zaś metod 'mechanicznych' to raczej zbyt duże koszty. Echo w słuchawce to raczej wina usterki. Ale jeśli tak bardzo się boisz podsłuchu to kup sobie inny aparat (za 100 zł można juz jakąś nówke wyrwać) i przełóż kartę sim, wtedy na pewno niebędzie się czego bać :) .
  • Poziom 35  
    Przeglądając i czytając niektóre tematy, mam wrażenie, że tkwimy w czasach zimnej wojny. Wszędzie czyhają na nas agenci wywiadu, postawieni ludzie, dziwne zbiegi okoliczności, podsłuchy.

Niestety moi agenci nie donieśli mi jeszcze jaki masz model tego Solida, ale przekazałem sprawę do Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego Niemieckiej Republiki Demokratycznej i niedługo się dowiem. Tymczasem zamiast doszukiwać się podsłuchu, przejrzałbym co na forum donoszą inni użytkownicy Samsungów Solid. Z tajnych zapisów, znalazłem taki, który może Cie zainteresuje:
    Link

;)
  • Poziom 38  
    Chyba naoglądałeś się za dużo filmów z Jamesem Bondem. Żeby zamontować "mechaniczny" podsłuch w telefonie, ktoś musiałby chyba usunąć z niego trochę rzeczy, bo taki podsłuch by się nie zmieścił. Tylko gdzie wtedy byłoby miejsce na właściwy telefon? Pluskwy wielkości kilku milimetrów i zasięgu kilku kilometrów są możliwe jedynie w filmach. Jak przeczytałem o topieniu telefonu, to prawie spadłem z krzesła ze śmiechu :) Jeżeli chodzi o podsłuch przez sieć GSM to wątpię żeby Twój szef miał ochotę wydać tak gigantyczną sumę pieniędzy na specjalne urządzenie (którego legalnie i tak nie może kupić), zresztą musiałbyś być ciągle w jego pobliżu żeby to zadziałało. Jeszcze została kwestia oprogramowania szpiegowskiego - na takim telefonie się nie da takiego oprogramowania zainstalować ze względu na dość ograniczony system operacyjny. No chyba że ktoś by napisał całe oprogramowanie telefonu od nowa (do tego musiałby mieć pełną dokumentację wszystkich układów od producenta, a tej na pewno nie dostanie zwykły śmiertelnik).
  • Poziom 34  
    Nie ma tygodnia żeby nie przyszedł jakiś człek co twierdzi, że go podsłuchują :) Dziwne, że Ci, którzy ewentualnie mogli by być podsłuchiwani nie gadają takich głupot :) A jak masz z tym problem idź do jakiegoś rtv agd czy innego media marketu i kup śmietnika samsunga za 69zł i wymień kartę, będziesz spokojny, pamiętaj też aby nie spuszczać telefonu z oka przenigdy bo ktoś może Ci pluskwę zamontować!
  • Poziom 16  
    No dobra, a co powiecie mi że sam się odbiera telefon?
    Też jakaś wada? Zauważyłem że echo słychać głównie jak dzwonie na numery stacjonarne. Wtedy po 1s słysze swój głos, aż nie da sie rozmawiać.
  • Poziom 38  
    Z tym echem to moim zdaniem jest wina centrali operatora stacjonarnego. Przez te wszystkie lata, odkąd mam komórkę, bardzo często miałem echo dzwoniąc na stacjonarne (TP). Bez znaczenia był tutaj model telefonu (używałem wielu różnych Nokii i HTC). Co do samoczynnego odbierania rozmów, to ciężko mi się wypowiedzieć, bo nie miałem zbyt wiele do czynienia z Samsungami. W telefonach z klapką lub sliderem często przyczyną jest futerał z magnesem. W jednobryłowych chyba nie powinno to mieć znaczenia. Może to też być wina zalania na stykach klawiatury. Zawsze sam się odbiera czy przypadkowo?
  • Poziom 16  
    Telefon nie posiada żadnego futerału, wiec jakiegoś magnesu tam nie ma. Telefon nie zawsze sam odbiera, tylko jak dzwoni szef, jest jeden krótki sygnał i telefon sie odbiera, podczas gdy leży normalnie na biurku, a nie w kieszeni. I dzwoniąc do szefa to często telefon sam mnie rozłącza. Mimo ze ja i on ma zasięg.
  • Poziom 38  
    Może niech się wypowiedzą ludzie serwisujący na co dzień jakieś Samsungi, bo ja niestety mam kiepską wiedzę na ich temat.
  • Poziom 1  
    Po prostu kolega ma ustawione w opcjach trybu odbierania rozmów: automatyczne odbieranie.
  • Poziom 16  
    Opcje dowolny klawisz i automatycznie są odznaczone
  • Admin grupy GSM
    Cóż takiego masz na sumieniu, że szef Ci podsłuch założył?
    Zmień szefa lub telefon to najprostsze rozwiązania.
    Przychodzi do mnie co jakiś czas pewna klienta która twierdzi, że tajne służby ją podsłuchują i aby temu zapobiec kupuje co 2-3 miesiące nowy zestaw słuchawkowy a ten poprzedni zostawia u mnie abym go zniszczył :D
    Twoja historia wydaje mi się być podobna :D
  • Poziom 16  
    Tu nie chodzi czy człowiek coś ma na sumieniu, lecz o sam fakt, prawdopodobieństwo podsłuchu ma każdy pracownik naszej firmy, ponieważ u każdego z nas dzieją się takie rzeczy na telefonach służbowych. Co innego gdyby pracodawca powiedział nam dając telefony że w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkie nasze rozmowy są nagrywane. A my dopiero mamy takie podejrzenia po długim okresie czasowym
  • Admin grupy GSM
    delires napisał:
    prawdopodobieństwo podsłuchu ma każdy pracownik naszej firmy

Żadnego pracownika nie stać na zmianę telefonu i sprawdzenie czy owa sytuacja też będzie miała miejsce?
  • Poziom 16  
    A nie możesz wymyślić coś normalnego?
  • Poziom 37  
    Pozyczyc na jeden dzien telefon od dziewczyny, zony, chlopaka, kolegi, koleżanki, babci, dziadka, cioci, wuja, siostry, brata, znajmego, znajomej etc. mozliwosci sporo.
    Jak czytam takie tematy o podsluchach to zastanawiam sie czasami czy sam takiego nie mam :D
    gracjan55 napisał:
    No czlowieku bez przesady co tu nienormalnego, zmienic karte co zajmuje minute. Dla ciebie normalnosc to topic telefon.

:D
  • Poziom 36  
    No czlowieku bez przesady co tu nienormalnego, zmienic karte co zajmuje minute. Dla ciebie normalnosc to topic telefon.
  • Poziom 10  
    Też mam w pracy te telefony i też słyszę echo, także wszystko jest okay - taka przypadłość telefonu nie znaczy o podsłuchu. Ja mam w T-Mobile.
  • Poziom 35  
    Widzę, że temat nadal gorący, nie pozostaje nic innego jak rozwiać wszystkie wątpliwości skoro obaliliśmy teorię programowego zainstalowania posłuchu. Proponuję znaleźć service manual do tego modelu, zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia (śrubokręty itd) i otwórzmy to piekielne pudełko. Zdjęcia płyty głównej rozwieją nasze wątpliwości, zapewne szef zainstalował tam pluskwy, przewyższające wartością pewnie wszystkie telefony w firmie. Nie wiem czemu ma służyć dalsze wałkowanie tego tematu?
  • Poziom 16  
    Witam ponownie. Zmieniłem kartę sim w telefonie i wszystko jest ok. Czy usługodawca ( plus dla firm ) może świadczy takie usługi o jakich pisaliśmy wyżej?
  • Poziom 38  
    delires napisał:
    Witam ponownie. Zmieniłem kartę sim w telefonie i wszystko jest ok. Czy usługodawca ( plus dla firm ) może świadczy takie usługi o jakich pisaliśmy wyżej?

Jeżeli masz na myśli podsłuch, to zapewne tak. Na wniosek służb specjalnych.
  • Poziom 16  
    Nie chodzi mi o wbudowanie jakiejś elektroniki tylko cos takiego typu jak wykupywanie pakietu, tak jak wykupujemy pakiet sms
  • Poziom 38  
    delires napisał:
    Nie chodzi mi o wbudowanie jakiejś elektroniki tylko cos takiego typu jak wykupywanie pakietu, tak jak wykupujemy pakiet sms

Pakietu na podsłuch kogoś? Poprawiłeś mi humor na cały dzień :lol: Najlepiej byłoby gdybyś zapytał jakiegoś znajomego agenta wywiadu czy mają takie rzeczy :D
  • Poziom 35  
    Nie ma takiej opcji, by wykupić usługę "podsłuch". Możesz wykupić sobie coś co się nazywa np: "gdzie dziecko" w Orange do podania przybliżonej pozycji telefonu ale nie do podsłuchiwania. Kolega wyżej zaznaczył, podsłuch można zastosować tylko na wniosek służb specjalnych. Jak byś wpisał w google zapytanie np "używanie podsłuchu i technik operacyjnych przez prokuraturę" to byś znalazł artykuły, gdzie np w 2011r. podsłuch prokuratura zastosowała dla ponad 6000 osób.