Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Powolny internet w Debian squeeze - modem GSM

rudzielec102 24 May 2012 13:04 1447 3
 • #1
  rudzielec102
  Level 12  
  Witam szanownych kolegów, postaram się opisać mój problem jak najdokładniej. Od kilku dni mam problemy z internetem, korzystam z internetu Orange, modem globetroter optiicon 225, sytsem Debian squeeze.
  Otóż siłę sygnału mam na poziomie 65% HSDPA, ale strony bardzo wolno się ładują, czasami w ogóle, przy próbie pobrania jakiegokolwiek pliku, transfer zostaje przerwany. Pidgin zrywa połączenie, tak samo skype. Firewall to Firestarter, a przeglądarka to Opera.
  Dziś włączyłem firewalla ręcznie (podobno uruchamia się automatycznie) i w momencie włączenia przeglądarki w górnym pasku pojawiła się "czerwona błyskawica" pojawiło się mnóstwo wpisów w tabelce blocked connections, zapisałem wszysko co pokazał firewall.
  Dodam jeszcze, że pomimo, że jest to łącze komórkowe, to nigdy nie miałem żadnych problemów, transfer miałem na poziomie 200 kb/s. Nie jest to internet na abonament, wiec przekroczenie limitu danych odpada, środki na koncie mam.
  Dodaję dokument txt z tym co pokazał firewall, dla mnie to czarna magia, może ktoś z forumowiczów pomoże. Nie wiem, czy zlapałem jakiegoś wirusa czy co.
  Pozdrawiam.

  P.S Zapomniałem dodać, że po uruchomieniu Firewalla lub przy jakiej kolwiek ingerencji w jego ustawienia wyskakuje komuniekat którego wczesniej nie było:
  Failed to start the firewall
  An unknown error occurred.
  Sprawdź ustawienia urządzenia sieciowego aby upewnić się, że połączenie internetowe jest aktywne.

  P.S 2 Teraz doszedł jeszcze jeden problem, tym razem z Pidginem, co około 5 min zrywa całkowicie połączenie, ponowna próba połączenia z serwerem nic nie daje. Pozostaje mi tyko zmiana serwera gg, ale po 5 minutach znowu to samo.
 • #2
  Dydelmax
  Level 38  
  Witam.
  Jeśli chodzi o poprawienie wydajności Opery, spróbuj użyć trybu Opera Turbo. Co do reszty - poczekaj na wypowiedzi fachowców.
  Pozdrawiam
 • #3
  linuks
  IT specialist
  P2p używałeś przed zrobieniem loga ? Kopi systemu nie masz jak się domyślam ?
 • #4
  rudzielec102
  Level 12  
  Witam, P2P nie używałem nigdy. Kopi systemu nie posiadam. Firewall cały czas jakby coś blokował ( wspomniana czerwona błyskawica w pasku ), mam wrażenie jakbym z kimś dzielił łącze. Reinstalacja systemu na chwilę obecną nie wchodzi w grę, gdyż najlepiej do tego mieć stałe łącze, bez limitu, a do takiego łącza będę miał dostęp za około 2 tygodnie. Podłączyłem się pod internet z plusa, przez telefon, efekt jest ten sam, więc wina modemu raczej odpada. Proszę o wskazówki, powoli nie da się korzystać w ogóle z internetu.
  Pozdrawiam.  Problem rozwiązany, zrezygnowałem z firestarter i skonfigurowałem iptables według tego poradnika:
  http://jazz.tvtom.pl/iptables-prosty-skuteczny-firewall/

  Wszystko wróciło do normy :) ( przynajmnie na chwilę obecną ) dziekuję za zainteresowanie, pozdrawiam.