Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gazowy ogrzewacz wody senseo żyje własnym życiem

24 Maj 2012 18:23 5226 16
  • Poziom 10  
    Witam . Mam problem z piecykiem gazowym senseo elektronic , miesiąc po montażu zaczęło się . Aby odpalił trzeba było odkręcić wodę i dopiero po paru minutach odpalił , pogrzebałem w nim (a w elektronice nie ma dużych możliwości) , ale jak dotknąłem jednego z wyjść załączyło się iskrzenie ale odpalił dopiero jak puściłem , więc zamontowałem kawałek przewodu i trza dotknąć by pojawiła się iskra , puścić by odpalił . No jak brać prysznic to jak cie mogę bo piec jest w łazience , no ale jak urzędować w kuchni to tragedia . Ale , nie raz sam się odpali . w nocy prawie zawsze sam odpala , lecz nieraz krew mnie zalewa jak wracam z pracy a ten jakby martwy , nic go nie rusza , nieraz tak całą dobę a i dłużej . No ale nieraz raz za razem odpala np. w nocy lecz też zdarza mu się martwica , więc gdzie szukać przyczyny ? Jedni radzą wymienić moduł , inni elektrodę , ale to gdybanie (kosztowne) . Spotkał się ktoś z czymś takim ? Czekam na porady bo ręce opadają .
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Gwarancji nie ma? Tylko że
    Robert Nawrocki napisał:
    pogrzebałem w nim

więc faktycznie raczej już nie ma.
  • Poziom 10  
    On ma osiem lat
  • Poziom 13  
    Nie wiem na ile analogi w tym wypadku jest ale podobne objawy miałem w kotle aristona. Odpalał kiedy chciał i jak chciał. czyszczenie nic nie pomagało. W końcu przyszedł zaufany Pan Serwisant i nawet go nie rozbierał, po tym jak mu opowiedziałem objawy zdiagnozował jednoznacznie moduł. Po wymianie jak ręką odjął. Razem z czterema stówkami z kieszeni :D

Proszę poprawić błędy pisowni.
    mod - mirrzo
  • Poziom 10  
    Nieno , dołożę dwieście i mam nowy , chodzi mi o jakieś patenty makgajwerowe . Nadal czkam na jakąś podpowiedź bo nie kumam działania tego ustrojstwa .
  • Poziom 19  
    Podaj dokładnie model. z boku jest tabliczka znamionowa
  • Poziom 10  
    SENSEO 10 CF PV electronic , typ : B 11 BS . Żona mówi że naprzykład dzisiaj do południa sam raz za razem pięknie odpalał , a jak wróciłem z pracy to musiałem odpalać drucikiem (podłączyłem do górnego - patrząc na moduł zamontowany fabrycznie - wyjścia przewodu takiego jak dolny iskrowy) . Skoro co jakiś czas odpala jak sprawny , raz za razem a nie co tysięczny raz , to może modul jest dobry , a feler jest w czymś innym . Ponoć zaczął się psuć krótko po zainstalowaniu , trzeba było odkręcić wodę na full i czekać parę , parenaście minut aż odpali . Dopiero jak ja zamieszkałem to mnie wk....iło marnotrawstwo wody i wyczaiłem patent z tym przewodem . Ale to jest upierdliwe jak trzeba ciepłej wody w kuchni , albo lecieć przez całe mieszkanie aby dotknąć drucik , albo we dwie osoby odpalić piec .
    Czekam na Waszą pomoc.
  • Poziom 19  
    A wymieniłeś baterię?
  • Poziom 10  
    EkoGrzew napisał:
    A wymieniłeś baterię?

Piec ma ponad osiem lat , na jednej baterri?

Jak pisałem wyżej , z tym drucikiem pali niezawodnie , trzmać do pojawienia się iskry i puścić . To jest niezawodne ale niewygodne . Kto wie co jest podłączone do tego przewodu o którym wyżej wspomniałem ? nie rozkręcam go bo może przestać nawet tak działać .
  • Poziom 19  
    :) no co Ty:) zapytałem proforma- może zapomniałeś o tym przez ostatnie 6 m-cy... :)

Prawdopodobnie szwankuje moduł zespołu wodnego wraz z przełącznikiem.
    Po prawej stronie masz moduł z membraną. Kiedy odkręcasz wodę , ta przechodząc przez zespól uruchamia poprzez membranę za pomocą takiego bolca przełącznik, który zamyka obieg prądowy i tym samym pośrednio generuje iskrę. Stawiałbym na hydrauliczno- mechaniczną usterkę. Tam są plastikowe części, może na bolcu jest jakaś zadra, skrzywienie itp co powoduje ze blokuje i nie do końca się otwiera nie naciskając na wyłącznik, jak ciśnienie się zwiększy w instalacji to przewyższa opór i się załączy. Sprawdź też membranę. Przy rozkręcaniu bądź ostrożny tam są małe części. Przesmaruj też wszystkie trące się cześć olejem silikonowym. Pozdrawiam :)

Dodano po 2 [minuty]:

Sprawdź też wyłącznik. Naciskając dźwigienkę sprawdź czy powstaje iskra. Jak nie, to po stronie elektrycznej jest wada.
  • Poziom 38  
    Moze to ktos poraktuje jako odbieganie od tematu ,.... ale jednak napisze .. ze, im wiecej elektroniki wciskacie w ogrzewanie tym drozsze sie ono staje i tym bardzeiej zawodne i kosztowniejsze sa naprawy.
    Najbardzierj miarodajne sa kosztorysy uwzgledniajace oszczednosc jaka daje ta elektronika i koszty jej uzywania z kosztami bez tej elaktroniki i innym systemie ogrzewania.
    Wydac np. 20k na CO z elektronika i wydawac co roku 3 K na serwis i naprawe, lub wydac 10 K na CO i ................ nie miec wydatkow serwisowych przez kilka ( lub kilkanascie ) lat?

Warto , czy nie warto , " oto jest pytanie"

Dodano po 8 [minuty]:

Kiedys juz o tym pisalem , ale moglo ulec zapomnieniu wiec przypomne o jednej istotnej sprawie zwiazanej z oszczednoscia , otoz aby zaplacic np. 800 zl. za ogrzewanie (prad lub gaz) musimy zarobic ok. 1900 zl brutto i to powinno byc brane pod uwage podczas robienia kalkulacji oplacalnosci. :-)
    Tak pobieznie to 22% podatku i 49 % zus, o ile nie miescimy sie w granicach VAT.

Dodano po 8 [minuty]:

Gazowy ogrzewacz wody senseo żyje własnym życiem, a ty musisz za to jego zycie placic ciezko zarobiona kase.
  • Poziom 10  
    EkoGrzew napisał:
    :) no co Ty:) zapytałem proforma- może zapomniałeś o tym przez ostatnie 6 m-cy... :)

Prawdopodobnie szwankuje moduł zespołu wodnego wraz z przełącznikiem.
    Po prawej stronie masz moduł z membraną. Kiedy odkręcasz wodę , ta przechodząc przez zespól uruchamia poprzez membranę za pomocą takiego bolca przełącznik, który zamyka obieg prądowy i tym samym pośrednio generuje iskrę. Stawiałbym na hydrauliczno- mechaniczną usterkę. Tam są plastikowe części, może na bolcu jest jakaś zadra, skrzywienie itp co powoduje ze blokuje i nie do końca się otwiera nie naciskając na wyłącznik, jak ciśnienie się zwiększy w instalacji to przewyższa opór i się załączy. Sprawdź też membranę. Przy rozkręcaniu bądź ostrożny tam są małe części. Przesmaruj też wszystkie trące się cześć olejem silikonowym. Pozdrawiam :)

Dodano po 2 [minuty]:

Sprawdź też wyłącznik. Naciskając dźwigienkę sprawdź czy powstaje iskra. Jak nie, to po stronie elektrycznej jest wada.

EkoGrzew , ja też żartowałem , nie widzisz i nie znasz mnie więc to normalne że dla ciebie mogę być potęcjalnym jełopem , zapewniam cię iż cokolwiek kumam hahahahahaha.
    W wolnym czasie sprawdzę to co mi zasugerowałeś.Dzięki.
    Pozdrawiam.
    Kiedyś miałem piec Mora i faktycznie iglica obrastała kamieniem , a tutaj też mam twardą wodę . Sprawdzę to .
    saskia napisał:
    i wydawac co roku 3 K na serwis i naprawe

Nie dość że odbiegasz od tematu to dodatkowo jeszcze nie znasz się na technice grzewczej.
  • Poziom 10  
    Pomocy!Piec jakby całkiem umarł,już nic nie pomaga.C należy zrobić żeby odpalał pomijając elektronikę(odpowiedzialność biorę na siebie)zanim kupię jakiś inny?
    Po ostukaniu modułu elektronicznego zaczął iskrzyć ale świeczka się nie odpala!
    Zrobiłem,poluzowalem i dokręcilem elektrozaworek od świeczki znajdujący się z przodu w aluminiowym module z prawej strony piecyka,są w nim dwa,od świeczki z przodu patrząc na piecyk,wychodzi z niego rurka idąca do świeczki i za nim czyli z tyłu opowiadający za gaz grzewczy,Ale,wertowalem forum i znalazlem godny uwagi temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic527839.html
    jak przejdą mi nerwy to spróbuję dobrać się do tego chińskiego patentu czyli niebieskiej kostki i poprawie zimne luty opisane w/w temacie i opiszę czy pomogło.
    Robert Nawrocki napisał:
    Pomocy!Piec jakby całkiem umarł,już nic nie pomaga.C należy zrobić żeby odpalał pomijając elektronikę

Ubezpieczyć siebie, swoją rodzinę, sąsiadów i teren w promieniu 1 km.
  • Poziom 10  
    Zrobiłem!Dzisiaj od rana piecyk był jakby martwy.Pomyślałem no to ci pokarze,albo zrobię ,albo złom.Zrobiłem w/g postu ronin34 z tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic527839.html "witam ponownie
    opisze jak sie do tego zabrałem
    Jak miałem go na stole to wziołem brzeszczot i naciołem pierwsze krawedzie modułu z jednej strony potem z drugiej . Dużym śrubokrętem płaskim odginałem bok modułu za pęk.Poem ponacinałem jak na fotce żywice i podważałem pierwsze od strony elektrody ,jak odeszło odrazu zobaczyłem nadpalone i zimny lut .Lutowanko włożyłem do pieca aby zrobić test i piec odrazu zaczoł pracowac .Rozebrałem jeszcze raz posprawdzałem ,poprawiłem widoczne luty i od tej pory piec pali bez zarzutu.
    pozdrawiam " i pjecyk zadziałał natychmiast,jak nowy.Ten moduł robią chińczycy,i aby mieć zbyt na swój wyrób to ten punkt robią z felerem , ma raz działać a raz nie.(To jest moja teoria)
    Polecam ten sposób naprawy tego modułu,nie jest trudne,bez obaw.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Robert Nawrocki napisał:
    Zrobiłem!Dzisiaj od rana piecyk był jakby martwy.Pomyślałem no to ci pokarze,albo zrobię ,albo złom.Zrobiłem w/g postu ronin34 z tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic527839.html "witam ponownie
    opisze jak sie do tego zabrałem
    Jak miałem go na stole to wziołem brzeszczot i naciołem pierwsze krawedzie modułu z jednej strony potem z drugiej . Dużym śrubokrętem płaskim odginałem bok modułu za pęk.Poem ponacinałem jak na fotce żywice i podważałem pierwsze od strony elektrody ,jak odeszło odrazu zobaczyłem nadpalone i zimny lut .Lutowanko włożyłem do pieca aby zrobić test i piec odrazu zaczoł pracowac .Rozebrałem jeszcze raz posprawdzałem ,poprawiłem widoczne luty i od tej pory piec pali bez zarzutu.
    pozdrawiam " i pjecyk zadziałał natychmiast,jak nowy.Ten moduł robią chińczycy,i aby mieć zbyt na swój wyrób to ten punkt robią z felerem , ma raz działać a raz nie.(To jest moja teoria)
    Polecam ten sposób naprawy tego modułu,nie jest trudne,bez obaw.
    Pozdrawiam.

Minął tydzień,mój piecyk nadal działa prawidłowo i dzisiaj w ten sam sposób naprawiłem moduł od piecyka kolegi,działa rewelacyjnie.
    Polecam gorąco ten sposób naprawy.
    Słyszeliście o planowym zużyciu urządzenia , np.żarówki,drukarki? Cińczycy liczą na zbyt swojego wyrobu , owego modułu , zamiast czipa z czasem powstaje zimny lut na powietzchni owego pinu wykonanego z ocynkowanego żelaza , słabo wytrawiona powierzchnia cynku traci traci spójność z cyną. Jakie cwaniaki z tych chińczyków? Po co inwestować w chip jak można wykorzystać prawa fizyki i chemii.
    Pozdrawiam.