Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć hydrostat w zmywarce Electrolux ESF 473 ?

Jimmy 24 Maj 2012 19:02 5196 6
  • #1 24 Maj 2012 19:02
    Jimmy
    Poziom 10  

Czy ktoś wie może jak w tym hydrostacie podłączyć kabelki ? Porobiłem zdjęcia od środka i na zewnatrz.

Przewody do podłączenia są 3: pomarańczowy, czarny z niebieskim, szary

Oznaczenia na hydrostacie są liczbowe 1, 2, 3

Bardzo proszę o pomoc... bo zmywarka mi wariuje teraz i próbóje róznych kombinacji i nic...

Jak podłączyć hydrostat w zmywarce Electrolux ESF 473 ? Jak podłączyć hydrostat w zmywarce Electrolux ESF 473 ? Jak podłączyć hydrostat w zmywarce Electrolux ESF 473 ? Jak podłączyć hydrostat w zmywarce Electrolux ESF 473 ?

0 6
  • #2 24 Maj 2012 22:54
    movzx
    Poziom 39  

Czarny/Niebieski - 1
    Szary - 2
    Pomarańczowy - 3

0
  • #3 24 Maj 2012 23:23
    Jimmy
    Poziom 10  

Jesteś 100% pewny ? I widziałeś zdjęcie że nr 1 to jest środkowy styk ?

Bardzo Cię proszę o szczerą odpowiedz czy jesteś przekonany w 100% o tym co napisałeś.

A czy wiesz może ile powinno się wlewać wody do zmywarki ? Bo nie wiem jak ten hydrostat wyregulować. Grzałka musi być przykryta wodą jak woda stoi ? Czy nie koniecznie bo w sumie suszenie też grzeje na sucho :) ale wolę się upewnić bo może jakieś rózne moce grzania są... podczas suszenia i podczas ogrzewania wody.

0
  • #4 24 Maj 2012 23:42
    movzx
    Poziom 39  

Jimmy napisał:
    widziałeś zdjęcie że nr 1 to jest środkowy styk ?
    Nie no, poważnie? ;)
    Jestem pewien że tak ma być.
    Nawet na logikę - szary cienki przewód raczej idzie do elektrozaworu, więc jest to pozycja "pusty" - 2. Pomarańczowy gruby na grzałkę, więc "pełny" czyli 3.
    Jeśli wcześniej hydrostat działał dobrze to nim nie kręć bo zepsujesz. Zamontowałeś go na swoim miejscu, na odpowiedniej wysokości?

0
  • #5 25 Maj 2012 17:38
    Jimmy
    Poziom 10  

movzx napisał:
    Jimmy napisał:
    widziałeś zdjęcie że nr 1 to jest środkowy styk ?
    Nie no, poważnie? ;)
    Jestem pewien że tak ma być.
    Nawet na logikę - szary cienki przewód raczej idzie do elektrozaworu, więc jest to pozycja "pusty" - 2. Pomarańczowy gruby na grzałkę, więc "pełny" czyli 3.
    Jeśli wcześniej hydrostat działał dobrze to nim nie kręć bo zepsujesz. Zamontowałeś go na swoim miejscu, na odpowiedniej wysokości?

Tak ale właśnie nim kręciłem :P i w tym cały problem teraz :) No ale już go mniej więcej dobrze wyregulowałem... zmywarka dziala poprawnie...
    JEdynie tylko nie wiem... ile ma się wody nalewać ? Czy ma zakryć grzałkę ? Czy wystarczy ze naleje się tyle że wyjdzie lekko ponad sitko ?

1
  • Pomocny post
    #6 25 Maj 2012 22:05
    movzx
    Poziom 39  

Jimmy napisał:
    ile ma się wody nalewać ?
    5,6L. Sprawdź sobie na wodomierzu :)

0
  • #7 27 Maj 2012 16:43
    Jimmy
    Poziom 10  

Fajnie. Dzięki za wszystkie informacje !

0