Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia C3-01 nie reaguje na dotyk.

24 Maj 2012 19:34 8057 12
  • Poziom 8  
    Witam posiadam nokie C3-01 już około roku. wszystko było dobrze aż do czasu (około 2 tyg temu) telefon przestał reagować na dotyk, zawieszał się, szalał ogólnie włączał sam muzykę. Wymieniłem panel dotykowy i jest cały czas ten sam problem, wymieniłem wyświetlacz i nadal jest ten sam problem. Jestem teraz zielony.... proszę was o pomoc bo nie jestem w stanie samemu zaradzić temu problemowi. Czytałem że panel dotykowy można nagrzać ale czy to dobry pomysł? na telefonie są moje kontakty.. chciałbym je jakoś skopiować ale dalej zaczyna się problem bo nie wiem jak to zrobić... prosze was o szybką pomoc ;D czekam na odp.
  • Poziom 40  
    Oddaj na gwarancji o ile ją jeszcze posiadasz.
    Dotyk oryginalny?
    Prawdopodobnie uszkodzona płyta główna ewentualnie układa od dotyku oraz do wgrania SW.
    Ale stawiam na płytę.
    Bardzo awaryjny model.
  • Poziom 8  
    Wyświetlacz mam drugi, sam wymieniałem i niby oryginał, a jeżeli chodzi o dotyk to jest drugi, nowy, oryginalny z nokii :) mam na nim, wszystkie moje kontakty, jak je odzyskać??? Co to jest SW kolego?
  • Poziom 25  
    SW - SoftWare - Soft - Oprogramowanie (telefonu)
  • Poziom 29  
    Jeśli sam rozkręcał telefon, to już jest po gwarancji, serwis nie uznaje samodzielnych napraw.
    Ja jeszcze bym go rozebrał i sprawdził złącze od dotyku, ponieważ u mnie był podobny przypadek że wariował dotyk (w Samsungu Corby Pro) i okazało się, że na stykach za złączem dotyku zaczął się robić delikatny biały nalot (jak wymieniałem taśmę flex, to musiałem tam dotknąć gołym palcem) i to powodowało zwarcie w dotyku.
    Wyczyściłem złącze szczoteczką i wszysstko wróciło do normy.
  • Poziom 8  
    Dziś to spawdzę, narazie na wszystko dzięki jeżeli coś to będę jeszcze pisał, narazie dzięki ;) a co do gwarancji to wiem. Orientuje się w sytuacji gwarancyjnej :-D
  • Poziom 40  
    To, że rozebrałeś telefon nie oznacza utraty gwarancji.
    Wystarczy to zrobić umiejętnie i nie będzie niczego widać.
    Przerabiane nie raz :-)
  • Poziom 8  
    Aha ;) dobrze wiedzieć :) a jak odzykac kontakty z telefonu ?? Proszę o pomoc bo to bardzo ważne ;*
  • Poziom 29  
    dominikdj12 napisał:
    Wyświetlacz mam drugi, sam wymieniałem i niby oryginał

Właśnie o to chodzi, jeśli to oryginał i nie ma oznak rozbierania telefonu, to OK, ale jeśli to "niby" oryginał, to przecież w serwisie od razu rozpoznają i wtedy zonk.
  • Poziom 40  
    Musi działać dotyk jeśli chcesz się połączyć z komputerem i zgrać kontakty za pomocą Ovi Suite.
  • Poziom 8  
    zrobiłem tak jak powiedział kolega qs300 wtyczki są ok ;D dalej, wgrałem nowsze oprogramowanie do telefonu ze strony nokii za pomocą ovi suite i dalej nie działa.. Czyli co może być? pomóżcie bo już opadam z sił...
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Tak jak napisałem parę postów wyżej.
    Do podmiany inny dotyk.
    Potem uszkodzona płyta główna lub układ sterujący dotykiem.
    Raczej wymiana płyty co jest sprawą nieopłacalną.
  • Poziom 8  
    Temat uważam za skończony, dziękuję!