Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Politechnika Wrocławska - Telekomunikacja

24 Maj 2012 19:58 4781 4
  • Poziom 33  
    Wybieram się na studia stacjonarne na PWr. Mam zamiar kontynuować naukę telekomunikacji, poznanej w technikum. Dotychczasową wiedzę mam bardzo dobrze opanowaną - jedynie fizykę w stopniu minimalnym (w sam raz na maturę).

Aktualna oferta PWr dla przyszłego inżyniera to:

1. Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki (WEMiF)

2. Telekomunikacja na Wydziale Elektroniki (EKA)
    a) we Wrocławiu
    b) w Jeleniej Górze

Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru poprzez przedstawienie wad i zalet wydziałów, kierunków oraz - w przypadku EKA - miejsca studiowania.

Na podstawie dokumentacji udostępnionej na stronach PWr ciężko mi dokonać wyboru, więc czekam na opinie studentów i absolwentów.

Na koniec pytanie o niskim priorytecie dla znawców platformy Edukacja.CL - Zapisanie się na wydział jest równoznacze z naliczeniem opłaty administracyjnej czy można się wypisać kosztów nie ponosząc?
  • Poziom 12  
    Witam

Na początek o Edukacji - możesz się zapisać, jak nie zapłacisz to się po prostu Cie nie przyjmą. Zresztą tam panuje ogólny "burdel", nie zdziw się jak portal wyłączy się albo zaczną się dziać dziwne rzeczy :)

Ja studiuję na AIR na wydziale elektroniki. Mam kilku kolegów i EIT którzy są raczej zadowoleni z kierunku. Na pierwszym roku nie dzieje się nic ciekawego, sama matma i fizyka ale im dalej tym ciekawiej i można rozwinąć swoje umiejętności. Tyle że uczelnia da Ci teorie a praktykę musisz nadrobić we własnym zakresie. Ale mimo to zdarzają się ludzie na 2 czy 3 roku którym można wmówić że rezystory mają polaryzację albo uparcie twierdzą że można połączyć rezystory równolegle i prostopadle :D
  • Poziom 16  
    kondziu jah napisał:
    Wybieram się na studia stacjonarne na PWr. Mam zamiar kontynuować naukę telekomunikacji, poznanej w technikum. Dotychczasową wiedzę mam bardzo dobrze opanowaną - jedynie fizykę w stopniu minimalnym (w sam raz na maturę).

Sprawdź jak liczona jest punktacja z fizyki. Być może nie masz żadnych szans z kiepskim wynikiem z matury. Poza tym, na pierwszym semestrze jest sama matematyka i fizyka aby leszczy przesiać.
  • Poziom 12  
    Z tego co wiem to EIT od kilku lat ma zerowy próg więc wystarczy mieć maturkę z fizyki podstawę i z matmy rozszerzenie albo na odwrót.
  • Poziom 33  
    Dzięki z odpowiedzi.

Tak, progi są zerowe. Wiedzę techniczną oraz matematyczną mam o wiele większą niż licealiści ;)
    Wszystko co sama uczelnia oferuje, tj. sprawy związane z kursami, praktykami czy mieszkaniem - znam, jest to ogłoszone na stronach wydziałów i uczelni.

Bardziej zależy mi na opiniach porównawczych podane kierunki, tj. m.in. trudności na kursach, na jakich wykładowców uważać, czym się różnią kierunki w praktyce (bo kursy mają podobne), czy warto studiować w ZOD Jelenia Góra.