Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie sygnału telewizji kablowej - kupno rozdzielacza

24 Maj 2012 20:27 2361 2
 • Poziom 8  
  Witam. Mam w w domu telewizję kablową podzieloną na 2 telewizory. Do tej pory było ok ale uszkodził się rozdzielacz sygnału (telewizja nie-cyfrowa)mający kilkanaście już lat. Jest na nim napisana PCT-1000-26 2-way splitter 5-1000MHz a przy wyjściach sygnału pisze 3,5dB. Niestety nie znam się na tym. Możecie mi pomóc w tym jaki rozdzielacz mam kupić? Z góry dziękuję za pomoc.
 • Poziom 43  
  Kup podobny i będzie OK. Ma być to(2) way spliter .
 • Poziom 33  
  Kup jakikolwiek inny na takie samo pasmo przenoszenia 5 do 1000MHz z takimi samymi wtyczkami , abyś nie musiał przerabiać końcówek kabli.
  3,5dB jest tłumieniem sygnału. Im mniejsza wartość tym lepiej. Większość dobrych firm rozgałęźników ma tłumienie 3,5dB lub mniej.
  Zapewne masz przewody zakończone złączami nakręcanymi typu "F". Są to najlepsze połączenia zarówno na prostotę montażu, wytrzymałość mechaniczną oraz parametry elektryczne. (Jeżeli do tej pory miałeś inne złącza to przy okazji warto przejść na te złącza.)
  Musisz też pamiętać o ważnej zasadzie:
  Oba wyścia rozgałęźnika muszą być obciążone impedancją 75ohmów. (zwykle gniazdkiem antenowym telewizorów). Jeżeli usuniesz jeden z telewizorów to na nieobciążone wyjście rozgałęźnika należy nakręcić terminator (złączka typu F z opornikiem 75ohmów) Pozostawiając nieobciążony kabel na rozgałęźniku wprowadza odbicia fali w kablu co zniekształca sygnał.