Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czytnik kodów kreskowych + smartphone

24 Maj 2012 21:29 5235 8
 • Poziom 2  
  Jak widzielibyście najprostsze rozwiązanie problemu jakim jest zczytanie kodu kreskowego z ekranu smartphone przez zwykły czytnik kodów kreskowych? Chodzi o to, że czytnik przebija się przez ekran i nie potrafi przeczytać kodu. Może można wykorzystać jakieś tworzywo sztuczne gdzie wkładamy pod nie smartphone i wtedy można przeczytać? Reasumując mamy:

  [czytnik kodów] -> [jakieś tworzywo] -> [smartphone]

  Jeśli nie da się np. przez tworzywo tego zrobić to wtedy może jakaś mini kamerka + soft na systemie operacyjnym który to odczyta, tak jak kamerka w smartphone czyta kody QR?

  Jeśli zły dział to przepraszam. Z góry dzięki za pomoc.
 • Poziom 38  
  Zwykłym skanerem (z czerwonym "latającym" światełkiem) nie dasz rady odczytać kodu z wyświetlacza LCD. Taki czytnik reaguje na odbicie światła, które sam generuje. Wyświetlacz LCD w telefonie generuje obraz przysłaniając swoje podświetlenie w odpowiednich miejscach. Z kamerą + odpowiednim softem mogłoby się udać.
 • Poziom 2  
  Czy w przypadku zastosowania jakiegoś filtru na ekran nie dałoby się tego obejść? Masz jakąś wiedzę na ten temat?
 • Poziom 38  
  Nie da się, bo żeby taki skaner zadziałał, materiał musi odbijać światło, które na niego pada. Wyświetlacz nie odbija tylko przepuszcza/blokuje światło, które idzie spod niego. To jest tak samo jak nie możesz zrobić wyraźnego zdjęcia wyświetlacza kiedy masz włączoną lampę błyskową w aparacie. Poczytaj jak działają wyświetlacze LCD TFT (a może w tym smartfonie masz OLED, to tym gorzej). Naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy nadrukiem na kartce a obrazem z ekranu?
 • Poziom 2  
  Oczywiście że są czytniki / skanery kodów kreskowych które radzą sobie z kodami wyświetlanymi na telefonach / smartfon'ach / monitorach LCD. Jednak nie są to czytniki laserowe (najbardziej popularne). Laser jest odbijany od ekranu.

  Mam sprawdzony model: Posiflex CD-3860
  testowałem go przed kupnem na laptopie, na HTC wildfire S, na nokii 6303, samsungu (kolegi nie pamiętam modeli) i iphone 4S, działał bez problemu.

  Najlepsze jest to że był tańszy :>
 • Poziom 20  
  Z ciekawości zapytam, jakie to ma zastosowanie?
 • Poziom 2  
  Z mojego doświadczenia na dzień dzisiejszy poza standardowym wykorzystaniem:
  Klienci kupują bilet - kod mają na telefonie, kontrola z ekranu telefonu.
  Jako kody lojalnościowe , zniżkowe.

  Zastosowanie jest ograniczone aplikacją, ale coraz częściej klienci o to pytają.
 • Poziom 1  
  czy folia ochronna na ekranik odbijająca światło pomoże ?
 • Poziom 38  
  fabianpol napisał:
  czy folia ochronna na ekranik odbijająca światło pomoże ?

  Na pewno nie pomoże w tym, żeby zwykły czytnik kodów kreskowych działał z ekranem telefonów. Poza tym folia odbije światło lasera zanim ono dotrze do wyświetlacza.