Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Behringer Europower pmp5000 -ściszanie podczas nagrywania

dawids256 24 Maj 2012 22:15 2520 13
  • #1 24 Maj 2012 22:15
    dawids256
    Poziom 7  

Witam!
    Za 2 dni (sobota) mamy z zespołem nagrywać demo. Nagrywaliśmy wcześniej tak samo jak teraz czyli mikrofon przystawiony do pieca, z mikrofonu do miksera(behringer pmp5000) i z miksera do kompa. Okazało się jednak że mikser nie nagrywa tak jakbym sobie tego życzył. Różne programy na różnych komputerach zachowują się tak samo, czyli: Zaczynam nagrywać, wszystko ładnie działa i po kilku sekundach sygnał się ucina i jest bardzo słaby i zniekształcony co przynosi fatalne skutki dla nagrania. Co może być przyczyną? Jakieś pomysły? Może ktoś się już z czymś takim spotkał? Dodam że wczesniej nie było tego problemu. Dziękuje za SZYBKĄ pomoc!

EDIT:

Może mikser sam próbuje dopasować poziom dźwięku? Jak tak to jak wyłączyć takie coś?
    //Na innym mikserze tego problemu nie ma.

0 13
  • Sklep HeluKabel
  • #2 25 Maj 2012 13:44
    Krzysztof L.
    Poziom 34  

Mikser Ci nie nagrywa. Sygnał "przechodzi" tylko poprzez obwody miksera i jest rejestrowany przy pomocy komputera. Tak? Zapewne.
    Opisz dokładniej do których gniazd w mikserze podłączasz wejścia i wyjścia.

Co może być przyczyną? Najprawdopodobniej nieprecyzyjny montaż sprzętu w fabryce, a co za tym idzie; aktualne objawy.

Możliwe, że w jednym z torów sygnałowych zanika jedno z napięć zasilających wzm. op.
    Błędnie wykonany druk PCB (wadliwa przelotka), przerywające złącza, itp.
    Jeżeli się tym nie zajmujesz, to nie dasz rady. Oddaj do dobrego warsztatu. Poważnie.

0
  • #3 25 Maj 2012 14:01
    dawids256
    Poziom 7  

Komputer z mikserem podłączam w następujący sposób:
    2xchinch-jack
    chinche wpinam w mikser w gniazda 'Main line in/out' nie pamiętam które to było bo nie mam przed sobą tego sprzętu. Wpinam do komputera (laptopa) w wejście mikrofonowe i ustawiam opcje 'mikrofon'.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 25 Maj 2012 14:09
    Krzysztof L.
    Poziom 34  

O rany... :)

No w takim wypadku jest możliwe, że nie masz uszkodzonego Behringera, a raczej sam dałeś "ciała" podłączając wyjście z miksera do nieprawidłowego wejścia w komputerze.

Poczytaj troszkę o systemach połączeń sprzętu elektroakustycznego, czułościach wejść i poziomach sygnałów występujących na przeróżnych liniach sygnałowych audio.
    Tym bardziej zapoznaj się z tym, jeżeli chcesz zajmować się nagrywaniem muzyki / dźwięków na poważniej.

0
  • #5 25 Maj 2012 14:48
    dawids256
    Poziom 7  

No okej, poszukam na necie jakichś informacji, a powiesz mi konkretniej co zrobiłem źle ? gdzie w takim razie powinienem podpiąć i co? :) dzięki za zainteresowanie tematem

0
  • #6 25 Maj 2012 15:12
    miku210
    Poziom 26  

dawids256 napisał:
    No okej, poszukam na necie jakichś informacji, a powiesz mi konkretniej co zrobiłem źle ?

Ja powiem, mianowicie to :
    dawids256 napisał:
    Komputer z mikserem podłączam w następujący sposób:
    2xchinch-jack
    chinche wpinam w mikser w gniazda 'Main line in/out' nie pamiętam które to było bo nie mam przed sobą tego sprzętu. Wpinam do komputera (laptopa) w wejście mikrofonowe i ustawiam opcje 'mikrofon'.

Nie masz w ustawieniach opcji "wejście liniowe" lub podobne ?

Na waszym miejscu zainwestowałbym w zewnętrzny interfejs, który będzie miał mniejsze szumy niż fabryczne wejście w laptopie, oraz będzie lepsza jakość nagrań.

0
  • #7 25 Maj 2012 15:17
    dawids256
    Poziom 7  

mam w opcjach wejście liniowe. Nie mamy ŻADNYCH pieniędzy na takie rzeczy niestety. A jak ustawiałem na wejście liniowe to niw było żadnego sygnału, więc bardzo prawdopodobne że podłączyłem coś źle.

Czy pierwsza litera postu nie jest jednocześnie pierwszą literą zdania?
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

0
  • #8 25 Maj 2012 15:20
    miku210
    Poziom 26  

Jakim programem rejestrujecie dźwięk z miksera?

0
  • #9 25 Maj 2012 15:54
    dawids256
    Poziom 7  

Program nic tu nie wnosi. Nagrywaliśmy przez audacity, reaper i kilka innych. było dalej to samo

0
  • #10 25 Maj 2012 17:55
    Krzysztof L.
    Poziom 34  

Zmniejsz przynajmniej czułość wejścia jeśli masz taką możliwość lub wybierz inne wejście - dostosowane do liniowego poziomu sygnału.

0
  • #11 25 Maj 2012 18:04
    dawids256
    Poziom 7  

Eh... coś mi się wydaje że to nie wina miksera... podłączyłem komputer ponownie do innego miksera i okazało się że znowu dzieje się to samo co na poprzednim mikserze. Podłączyłem piec gitarowy bezpośrednio pod komputer i dalej to samo. Tylko czemu wcześniej działo się to na obu komputerach? Chyba będę musiał kombinować więcej niż tylko z pokręceniem gałkami i inne podłączenie...

0
  • #12 26 Maj 2012 10:21
    PiotrRDiablo
    Poziom 22  

Powyżej masz wszystkie odpowiedzi, a zadajesz uparcie to samo pytanie ...
    Albo konfigurujesz wejście w laptopie jako liniowe (jak masz taką opcję), albo kupujesz zewnętrzną kartę dźwiękową m. in. z wejściem liniowym.
    Przepraszam, ale "demo" świadczy o Tobie. Ludzie słuchający tego nagrania, również będą oceniali jakość nagrania - nie tylko sam materiał. Osobiście kupiłbym kartę zewnętrzną, może być przecież używana, (jeśli dysponujesz tylko laptopem), lub kartę wewnętrzną do komputera stacjonarnego, chociażby Audigy 2 z rynku wtórnego, którą to uważam za minimum do tego typu nagrań.

0
  • #13 26 Maj 2012 17:26
    miku210
    Poziom 26  

Podłącz się przez gniazdo PHONES/CTRL ROOM z miksera do laptopowego "line in", następnie reguluj głośność i zobacz czy problem dalej występuje.

Chociaż ja bym przełożył nagrywanie dema do czasu zakupienia interfejsu lub miksera z wejściem USB do podłączenia komputera.
    Do laptopa Minimum to UCA202 lub Alesis iO2. Potem, w miarę rozwoju waszego zespołu zbierałbym pięniądze na interfejs wielośladowy i obróbkę sygnału w komputerze.

EDIT #2
    Jeżeli masz Win 7/Vista na komputerze, dostań się do tego okienka :
    Behringer Europower pmp5000 -ściszanie podczas nagrywania

Zmień pokazywaną wartość z procentów na decybele i zmniejsz do < 0dB, i zwiększenie wydajności mikrofonu ustaw na 0dB.

Próbowałeś nagrywać za pomocą sterownika ASIO4ALL?

0
  • #14 27 Maj 2012 07:19
    dawids256
    Poziom 7  

Wczoraj nagrywaliśmy przez około 6 godzin jeden utwór. Nagrywaliśmy na innym laptopie od kupla właśnie z pomocą ASIO4all i muszę przyznać że jest to bardzo dobry materiał. Żadnych trzasków itp. Ładne, czyste partie. Więc mój komputer pójdzie na bok chyba bo jest on poniżej minimum bo wcześniej też nagrywaliśmy na nim i było tragicznie a teraz mamy jakość porównywalną do studyjnej bez jakiejkolwiek karty zewnętrznej. myślę że można zamknąć temat.

0