Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stabilizator u723. Układ do badania stabilizatora. Czy może ktoś sprawdzić?

11 Sty 2005 20:19 1917 2
  • Poziom 10  
    Muszę opracować i zmontować układ, który będzie służył do badania stabilizatora u723 w zakresie od +2 do +7V. Wyliczyłem rezystancje i zmontowałem układ z dostępnych źródeł, ale niestety nie osiągnołem celu. Zasilam układ napięciem 12V ale stabilizacja odbywa się w zakresie od 5,5 do 6,5V. Może ktoś go sprawdzić i podzielić się swoimi uwagami?? Poniżej przesyłam schemacik :p
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Witam! Dość dokładnie i w różnych rozwiązaniach jest to podane w,,Praktyczny Elektronik 4/2000” mam też tu schemat z kita NE 005 na tej kości, ale tam jest to inaczej rozwiązane, regulacja napięcia jest zrobiona między 3, 4 i masą, a 6 idzie do masy przez diodę, w tych lepszych rozwiązaniach, do stabilizacji jest podawane napięcie z osobnego uzwojenia transformatora.
    Pozdrawiam
    Ps. Znalazłem jeszcze pięć rozwiązań w książce Elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz i tam też jest to inaczej zrobione, nigdzie nie ma tak jak narysowałeś, jak nie będziesz umiał tego znaleźć, to przerysuje Ci to.
    http://boss.iele.polsl.gliwice.pl/pdf/Texas_Instruments/ua723.pdf
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    witam !! przy zmianie oporu r1 od 0 do 12.8 ko otrzymasz zmianę nap wyjściowego od 7.15 do 2v (przy r2 4.99) . nap. ref. 723 wynosi około 7.15 więc i wynik będzie około-ale w małych granicach! . jak by co to pisz !!