Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

poszukuję instrukcji do alana 87

kiki96 11 Sty 2005 20:46 1824 6
  • #1 11 Sty 2005 20:46
    kiki96
    Poziom 2  

Witam, poszukuję pilnie (polskiej) instrukcji obsługi do radyjka alan 87. Z góry dzię kuję za ewentualne wskazówki gdzie mogę znaleźć.

• #2 11 Sty 2005 23:16
    yes2mike
    VIP Zasłużony dla elektroda

A po co Ci ta instrukcja ??? Przeciez tam wszystko jest banalnie proste :)
    Szkoda czasu na czytanie...

• #3 12 Sty 2005 21:06
    kiki96
    Poziom 2  

Cześć. Może i masz rację ale jest to mój pierwszy kontakt z CB i tym samym pierwsze radyjko które zresztą dostałem w spadku. niktóre symbole są jeszcze dla mnie tajemnicą
    pozdrawiam

• #4 12 Sty 2005 23:40
    szakal234
    Poziom 12  

Witam. A wiec postaram Ci sie krótko wyjaśnić do czego służą różne pokretła i przełączniki:
    OFF/ON VOLUME - Pokrętło regulacji głośności wyposażone w wyłącznik radiotelefonu.
    Blokada szumów SQ (SQUELCH) - To pokrętło służy do wyciszenia zakłuceń i szumów czyniąc nasłuch o wiele mniej męczącym. Pokręcając pokretło powoli w lewo dojdziesz do momentu gdzi szum z głośnika zastanie gwałtownie ucięty. W tej pozycji pokrętła radio bedzie milczało, dopuki nie pojawi sie stacja na wybranym przez Ciebie kanale. Ustawienie pokrętła SQ w pozycje "maksymalnie w prawo" umożliwia odbiór tylko bardzo silnych pobliskich stacji, natomiast słabsze stacje nie będą słyszalne.
    Wzmocnienie mikrofonu - MIC GAIN - to pokrętło służy do ustawienia właściwej głębokości modulacji. Kręcąc w prawo zwiekszasz głosności i czułość swojej modulacji u korespondenta. Kręcąc w lewo zmniejszasz.
    Regulacjia czułości odbiornika - RF GAIN - To pokrętło służy do polepszania jakości odbioru w miejscach gdzie jest dużo silnych stacji. poprzez pokręcenie go w lewą strone zmniejszamy czułość odbiornika, co znacznie zmniejsza zakłucenia od bardzo silnych stacji. Pokrecenie w prawo zwiększa czułość odbiornika.
    Regulacjia mocy nadajnika RF PWR - To pokrętło służy do regulacji mocy wyjściowej nadajnika ustawienie gałki w lewo to minimalna moc wyjściowa nadajnika, ustawienie w prawo to maksymalna moc.
    Przełącznik zakresów A,B,C,D,E,F - Służy on do zmiany zakresów (band), przyczym podstawowy zakres 40 kanałów - pozycja D
    Przełącznik rodzaju modulacji AM FM USB LSB CW - Ten przełącznik służy do zmiany rodzaju modulacji. Należy go ustawić w pozycji, w której radio bedzie pracowało wybraną przez Ciebie emisją. Większość stacji CB używa emisji AM lub FM, natomiast przy pracy na dalsze odległości najlepsze wyniki daje użycie emisji SSB (odpowiednio LSB lub USB)
    Precyzer (FINE< COARSE) - Te pokrętła służą do tak zwanego dostrajania sie do korespondenta. Pokrętło COARSE normalnie powinno być przekręcone całkiem w lewo czyli wtedy Twoje radio pracuje w zerach zakres tej gałki to 10khz. Pokrętło FINE służy do jeszcze dokładniejszego dostrojenia sie do korespondenta w większości stosowane na emisji SSB.
    Przełącznik ROGER BEEP - Po włącznieniu tego przełącznika Twoje radio automatycznie bedzie nadawać krótki sygnał dzwiękowy po każdorazowym zakończeniu Twojego nadawania. Twój korespondent może łatwo zauważyć koniec Twojej transmisji, szczegulnie, jeśli używasz emisji SSB
    Przełącznik +10khz - Po przełączeniu tego przełącznika w pozycje +10khz częstotliwość pracy ulega przesunieciu o jeden kanał w góre. Ponadto umożliwia on dostęp do pięciu dodatkowych kanałów w każdym zakresie 40 kanałów, zgodnie z tabelą częstotliwość. Kanały 3,7,11,15,19

Życze dalekich łączności :)
    Jak coś ominołem to prosze mnie uzupełnić.

Pozdrawiam 73
    Piotr
    161 DM 021

• #5 13 Sty 2005 20:32
    kiki96
    Poziom 2  

Witam
    Szakal jesteś wielki dzieki za wyjaśnienie, naprawdę bardzo się cieszę
    pozdrawiam i do usłyszenia
    kris

• #6 13 Sty 2005 22:59
    szakal234
    Poziom 12  

Nie ma sprawy. :) Jeśli jesteś nowy w tym hobby to poczytaj troszke o tematyce Cb radia bedzie Ci łatwiej ruszyć ze wszystkim i oswoić sie z różnymi zasadami. Polecam rózne strony o tematyce CB np: http://republika.pl/cbworld/index2.html

Pozdrawiam
    161 DM 021

• #7 14 Sty 2005 20:50
    kiki96
    Poziom 2  

Witam
    Jeszcze raz dziekuję na pewno poczytam
    kris

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME