Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką wybrać antenę do DVB-T

25 Maj 2012 17:59 7792 17
  • Poziom 9  
    Witam chciałem prosić was o pomoc przy wyborze anteny do odbioru DVB-T teraz jest taki wybór że nie wiem jaką wybrać.Teraz nie mam żadnej ,mieszkam w Zawierciu woj Śląskie około 45km od Katowic i 50km Częstochowy na blokowisku posił bym was o pomoc bo całkiem jestem zielony
  • Poziom 21  
    Czy obecnie odbierasz TV analogową?
    Masz już jakiś sprzęt do odbioru?
    Czy instalacja będzie rozdzielona na kilka odbiorników?
    Jak wygląda sprawa z zamontowaniem anteny i skierowaniem jej na CZW bądź KTW ?
  • Poziom 9  
    W tym momencie nie mam nie odbieram tv analogowej kiedyś miałem antenę szerokopasmową i odbierałem kilka programów z DVB-T ale nieraz pojawiały się kwadraciki i Stopklatki ale kiedyś odbierałem sygnał tylko Wisła/Skrzyczne a teraz nie wiem czy już jest z Katowic.Instalacja tylko do jednego telewizora. Antena ma być zamontowana na balkonie w bloku na czwartym piętrze ale przed nim są drzewa i blok
  • Poziom 21  
    Nie odpowiedziałeś mi na dwa pytani:
    Masz już jakiś sprzęt do odbioru? - mam tu na myśli tuner DVB-T
    Jak wygląda sprawa z zamontowaniem anteny i skierowaniem jej na CZW bądź KTW ? - musimy wiedzieć gdzie możesz skierować antenę. Najlepiej jakbyś mi podał dokładną lokalizację- współrzędne bloku np.
    50.4852,19.414017 - Pogorzelska 20 . Za pomocą https://maps.google.pl/ , znajdź swój blok, następnie kliknij prawym przyciskiem i wybierz "Co tu jest?". Pokażą się po lewej współrzędne.
  • Poziom 9  
    mam telewizor LG z tunerem a blok znajduje się tu 50.490812,19.43477
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    piorun_2006 napisał:
    ... kiedyś odbierałem sygnał tylko Wisła/Skrzyczne a teraz nie wiem czy już jest z Katowic.

Pomocne materiały na stronie EmiTel-a .

http://www.emitel.pl/strona-glowna/mapa-obiektow

_____
    Regulamin pkt 3.1.16 .
    3.1.16. Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.

Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    A od której strony masz balkon? (Od Piłsudskiego czy na płd)
  • Poziom 9  
    od południa
  • Poziom 21  
    Jak wygląda sytuacja z Twojego balkonu tzn. czy jeżeli ustawiłbyś antenę na balkonie lekko w prawo(na Mysłowice). Czy budynek jakiś nie będzie zasłaniał??

Mapka
  • Poziom 9  
    Stoi blok z lewej prostopadle z prawej prostopadle i na wprost równolegle
  • Poziom 21  
    To ja widzę na mapie, ale jak ustawisz antenę w stronę Mysłowic to bezpośrednio jakiś budynek będzie ją zasłaniał??
    (Nie widzę wysokości budynków)
  • Poziom 9  
    Będzie zasłaniał blok po prawej
  • Poziom 21  
    Musisz pożyczyć jakąś siatkę i testować, bo nic zbytnio w Twojej sytuacji nie mogę polecić.
  • Poziom 10  
    Czy ktoś mógłby mi pomóc?
    Mam telewizor z DVB-T i MPEG4. Chce do niego kupić antenę, by odbierać tv cyfrową. W tej chwili mam siatkową i wogóle żadnego kanału nie łapie. Podejrzewam, że będę musiał też przerobić instalacje, bo ogólnie zawsze coś na tej antenie szwankowało. Mieszkam w Kozienicach i nie wiem na jaki nadajnik najlepiej się nakierunkować. Najbliżej jest w Rykach i podobno w Radomiu, z którego najwięcej kanałów odbiorę?
  • Poziom 39  
    A może jednak coś by pobadać samodzielnie? O jakim to nadajniku w Dęblinie mowa? Instalację antenową z pewnością trzeba będzie osobiście usprawnić, ale skoro pytający nie wie czy ona jest to jakich porad można udzielić? Trzeba będzie zakasać rękawy i podziałać. Ogólnie odbiór jest możliwy obydwu MUXów.
  • Poziom 10  
    Nadajnik w Rykach jest taki:
    http://www.sat-charts.eu/nadajnik,24DeblinRyki.html
    mczapski napisał:
    A może jednak coś by pobadać samodzielnie?

O jakim badaniu mówisz?
    mczapski napisał:
    Instalację antenową z pewnością trzeba będzie osobiście usprawnić

Instalacja jest taka: Antena siatka, dalej przewód jest rozdzielony rozgałęźnikiem TV na dwa telewizory i dupa dwa kanały aby odbiera w jakości takiej, że nie da rad obejrzeć czegokolwiek. Kiedyś odbierało fajnie analogową tv, ale dopiero jak przewody były tak zarobione, że ekran był odcięty. Z ekranem śnieżyły wszystkie kanały. Chodziło tak jakiś czas, aż padło. I chce wymienić antenę i zrobić to tak jak należy. Co dokładnie radzicie by to łądnie działało?
  • Poziom 39  
    lolejko napisał:
    Najbliżej jest w Rykach i podobno w Radomiu,

Ja czytam co napisałeś. Wybacz, ale czytając twój tekst podejrzewam, że nie dasz sobie rady. Więc zacznij od lektury, której chyba na tym forum sporo.
    Nie podajesz nawet jaki jest efekt wyszukiwania programów cyfrowych.