Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki i słuchawki - jednoczesne podłączenie

25 Maj 2012 19:06 1842 5
  • Poziom 20  
    Witam! Mam pytanie dotyczące podłączenia głośników i słuchawek.
    Głośniki są to tanie, komputerowe 2.0. W instrukcji wyczytałem, że powinno się włączać je przy włączaniu komputera i wyłączać po wyłączeniu. Zainteresowało mnie to trochę, tak jakbym nie mógł wyłączyć ich podczas użytkowania komputera (przy podpiętym kablu audio). To pierwsza sprawa.

Druga rzecz dotyczy słuchawek. Podłączam je pod front panel. To wyjście nie jest chyba równoległe do wyjścia z tyłu komputera, bo w FP moc wyjścia jest większa.
    Producent płyty głównej przestrzega w instrukcji, żeby nie używać obydwóch odbiorników naraz. Wydaje się to zrozumiałe - jeśli z przodu podłączam słuchawki, to drugie słuchawy podłączone z tyłu komputera należy odłączyć.

Interesuje mnie jak to się ma do głośników? Czy mogę wyłączyć głośniki, które są podpięte pod tylne wejście i używać słuchawek, czy muszę je odłączyć? Czy wyłączone głośniki stanowią jakiś opór dla tylnego wyjścia?

Pozdrawiam!
  • Admin grupy komputery
    Producent pisząc taką instrukcję zapewne chce się zabezpiczyć przed reklamacjami. To jak i gdzie podłączać głośniki/słuchawki jest zależne od karty muzycznej, a o tej nic nie wiemy.
  • Poziom 20  
    Jest to wbudowana karta dźwiękowa Realtek ALC889A. Czy mogę mieć w takim wypadku podpięte, lecz wyłączone głośniki a z przodu słuchawki?

Jeszcze takie pytanie. Zauważyłem, że podczas gry słychać w słuchawkach brzęczenie. Są to zakłócenia od karty graficznej. Przemieściłem trochę przewód, lecz nie jest zbyt długi i nadal słychać trochę te brzęczenie. Czy mogę zmostkować masę z przewodu z obudową?
  • Pomocny post
    Admin grupy komputery
    KokiX napisał:
    Czy mogę zmostkować masę z przewodu z obudową?

Tak. Ale upewnij się, czy komputer jest uziemiony.
    KokiX napisał:
    Czy mogę mieć w takim wypadku podpięte, lecz wyłączone głośniki a z przodu słuchawki?
    Tak.
  • Poziom 20  
    Komputer niestety nie jest uziemniony, pod masę (bolec w gniazdku) podpięty jest prawdopodobnie kabel zerowy czy neutralny.
    To by się zgadzało dlaczego mam takie zakłócenia.
    Rozkręciłem przednią część obudowy. Oddzieliłem metalową "puszkę" z front panelem od reszty obudowy. Problem zniknął. Jak ręką odjął, brak jakichkolwiek zakłóceń, bez znaczenia umiejscowienia kabla wewnątrz obudowy. Będę zmuszony odizolować go.
  • Poziom 20  
    Odizolowałem masę kompa od masy słuchawek i wszystko działa.
    Dzięki za pomoc