Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Superb I nawigacja MCD zamiast MFD

meniu86 25 Maj 2012 19:39 5951 18
  • #1 25 Maj 2012 19:39
    meniu86
    Poziom 9  

Witam
    Mam problem ze swoją nawigacją a mianowicie samochód fabrycznie wyszedł z dużą nawigacją MFD obecnie znajduje się nawigacja MCD. Teraz problem jest następujący: jedna kość nie jest podłączona bo nie pasuje to wtyczki w tej nawigacji. Powoduje to, że nie działa sterowanie radia w kierownicy a także info na wyświetlaczu centralnym przy zegarach? Moje pytanie jest następujące czy można nabyć taka przejściówkę aby w pełni działała nawigacja MCD?
    Z góry dziękuje za odpowiedź
    Pozdrawiam

0 18
  • #2 27 Maj 2012 08:37
    olop
    Poziom 12  

Musisz zakupić taką przejściówkę.

0
  • #3 27 Maj 2012 12:38
    meniu86
    Poziom 9  

A czy ktoś by mógł mi podpowiedz jaka wtyczka odpowiada za sterowanie radia w kierownicy i za wyswietlacz?

0
  • #4 08 Cze 2012 23:44
    marcys1
    Poziom 2  

Zielona to ta o którą ci chodzi.

0
  • #5 12 Cze 2012 16:31
    meniu86
    Poziom 9  

Panowie ale u mnie gdy wyjmę radio to nie ma wogóle tej kostki zielonej? jest tylko niebieska do zmieniarki? Kierownica multifunkcyjna po lewej stronie działa bez problemu tzn: chodzi tempomat i dodatkowo przycisk do wyłączania/ włączania podświetlenia przycisków kierownicy? Przeszukałem ręką czy jest ta kostka ale jej nie znalazłem? jakiś pomysł możę? chyba żę została obcięta a kable są w wiązce elektrycznej?
    Pozdrawiam

0
  • #7 14 Cze 2016 12:46
    jakobs20
    Poziom 5  

Witam podbijam temat kupiłem przejsciówke która jest wyżej na fotce podłączyłem i dalej sterowanie z kierownicy mi nie działa nie wiem dlaczego......

Miałem navi monochromatyczna z strzałkami zmieniłem na MFD kolorowa i ta wtyczka jedna jest inna nie pasuje kupiłem ta przejsciówke która jest na zdjęciu i dalej nie działa sterowanie z kierownicy i wyświetlacz na srodku nie pokazuje komunikatów radia, bo maxi dot działa.

0
  • #8 15 Cze 2016 08:49
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

jakobs20 napisał:
    dalej sterowanie z kierownicy mi nie działa

Kupiłeś złą wersje navi lub brak tunera TMC.

1
  • #9 15 Cze 2016 10:54
    jakobs20
    Poziom 5  

Skoda Superb I nawigacja MCD zamiast MFD Skoda Superb I nawigacja MCD zamiast MFD Skoda Superb I nawigacja MCD zamiast MFD

To jest Vin samochodu z którego pochodzi nawigacja.
    Moj Vin to TMBBL63U459093514

A gdzie miałby sie znajdowac ten tuner koło zmieniarki CD ??? jesli tam to go nie mam

To sa zdjęcia nawi która bywa w samochodzie wczesniej.

Skoda Superb I nawigacja MCD zamiast MFD Skoda Superb I nawigacja MCD zamiast MFD Skoda Superb I nawigacja MCD zamiast MFD

0
  • #10 15 Cze 2016 17:11
    olop
    Poziom 12  

Wersja,którą kupiłeś to odpowiednik urządzenia w wersji D w VW więc tuner TMC nie jest potrzebny. Czy masz pociągnięte trzy przewody z kostki licznika do kostki do urządzenia.

0
  • #11 15 Cze 2016 19:31
    jakobs20
    Poziom 5  

Nie mam to ta sama przejsciówka nie wystarczy??? Prosiłbym o wiecej info na ten temat jak to zrobic

0
  • #12 16 Cze 2016 11:22
    djlj24
    Spec od car audio

Pokazana na zdjęciu przejściówka jest do zadawania sygnału prędkości (GALA podawana na wejścia klasycznych czujników impulsowych). Po jej podłączeniu i odpowiedniej konfiguracji nawigacji będzie pracować nawigacja.
    Podłączenie licznika i kierownicy odbywa się na dwa możliwe sposoby:
    - zielona kostka: 3 przewody do licznika i jeden (+ masa) do kierownicy
    - czarne złącze (+ ewentualny tuner TMS) - dwa przewody (magistrala CAN) do licznika.
    Sposób podłączenia zależy od instalacji elektrycznej w pojeździe (wersja, rocznik, rodzaj licznika).
    Potem jeszcze kodowanie całości aby ustawić właściwa konfigurację i powinno działać. Temat wielokrotnie wałkowany przy różnych samochodach z koncernu VAG, warto na początek poświęcić trochę czasu i poczytać co do tej pory zostało napisane, wiele tematów to praktycznie poradniki co i jak krok po kroku zrobić (ze zdjęciami).

0
  • #13 16 Cze 2017 14:54
    misiaczek115
    Poziom 2  

Witam, mam pytanie odnośnie wypowiedzi powyżej, gdyż mam podobny problem, posiadam Skode Superb 1, było radio Symfonia bez nawigacji, zakupiłem radio z nawigacją oryginalne Skodowskie radio, problem w tym, ze nie działa sterowanie z kierownicy oraz nie wyświetla na Fis w zegarze. Czy jest jakakolwiek możliwość zgrania tego aby działało, czy nie ma możliwosci ? Pozdrawiam

0
  • #14 17 Cze 2017 08:41
    jakobs20
    Poziom 5  

Ja powiem szczerze odpusciłem zgranie tego gdyż mój elektryk nie dał rady sobie z tym.

0
  • #15 17 Cze 2017 13:32
    misiaczek115
    Poziom 2  

ja powiem szczerze, że objeździłem wszystkich szpeców w okolicy i dowiedziałem się, ze nie idzie tego zrobic, bo mam wersje nawigacji A, i jest za stara do tego modelu auta

0
  • #16 17 Cze 2017 16:39
    jakobs20
    Poziom 5  

Moj elektryk chociaż mi powiedział że jak nie zrobi nic nie weźnie kasy także nic nie straciłem.

Ja bym prosił lub szukał kogoś z forum kto przerabiał ten temat i mu zapłacił żeby zrobił jak już przerabiał ten temat i wie jak się do niego zabrać .

0
  • #17 17 Cze 2017 19:35
    olop
    Poziom 12  

Na stronie forum vw passat jest wszystko opisane wyświetlanie na fisie,sterowanie z kierownicy radiem polecam poczytać i samemu można zrobić.

0
  • #18 20 Cze 2017 14:13
    jakobs20
    Poziom 5  

olop może byłbyś taki dobry i wkleił link z góry dziękuję.

0
  Szukaj w 5mln produktów