Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie AGD do kuchni łazienki?

b0romir 25 Maj 2012 19:50 2811 9
  • #1 25 Maj 2012 19:50
    b0romir
    Poziom 7  

Witam.
    Od jakiegoś czasu szukam sprzętu AGD do kuchni/łazienki.
    Szukam sprzętu raczej średniej klasy. Zależy mi na energooszczędności, niewygórowanej cenie i jakości wykonania. Mam już kilku swoich faworytów, ale będę wdzięczny za podzielenie się swoimi doświadczeniami jeżeli posiadacie któryś z nich lub widzicie lepsze alternatywy.

Poniżej moja lista.
    - piekarnik - Zelmer ZME8061ED -
    wybrałem go, gdyż piekarniki Zelmera jako jedyne w tej cenie posiadają funkcję zimnych drzwi. Drzwi podobno takie zimne nie są, lecz nie można isę poparzyć. Model bez prowadnic, gdyż podobno prowadnice w innym modelu i tak nie pasują do brytfanek. Jedyne co jest trochę zastanawiające to jakość wykonania.

- mikrofala - Zelmer ZKM 2021 EB -
    wybrana, gdyż ma ten sam kolor jak piekarnik i nie jest droga. Nie szukam w tym przypadku niczego wyrafinowanego. Ma podgrzewać w rozsądnym czasie nie robiąc z jedzenia rzmoczonej gąbki i tyle. Jak wyżej jakość wykonania jest średnia.

- zmywarka - Samsung DW-BG970B -
    wybrałem ją, gdyż jej klasa to A+++ (małe zużycie energii i wody). Jest porządnie wykonana i ogólnie cenię firmę Samsung :)

- oprócz tego obok będzie lodówka - Samsung RL58GPEMH -
    w zasadzie jak wyżej energooszczędność, wykonanie i fajny bajer jakim jest dyspenser wody.

- okap - tu niestety nie znalazłem jeszcze czegoś, o czym mógł bym powiedzieć "To jest to". Szukam okapu kominowego o wydajności odpowiedniej dla kuchni 12m2 x 2,8m. Szerokość okapu 60cm

Pozdrawiam, Artur.

0 9
  • #2 25 Maj 2012 22:59
    1221547
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 25 Maj 2012 23:09
    b0romir
    Poziom 7  

Dzięki, a co sądzisz o lodówce i zmywarce? Doradziłbyś mi w sprawie okapu? Tak do 1000 PLN?

0
  • #4 25 Maj 2012 23:49
    1221547
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 26 Maj 2012 00:21
    movzx
    Poziom 39  

b0romir napisał:
    zmywarka: Samsung DW-BG970B -
    wybrałem ją, gdyż jej klasa to A+++ (małe zużycie energii i wody).
    Kup coś bez wynalazków typu A++++++ - cała ta "energooszczędność" nie zwróci się przez okres użytkowania.
    Sprawdzone rozwiązania w Europie ma Bosch/Siemens.
    Whirlpool z kolei jest niedrogi, ale trzeba uważać na najtańsze modele - jeśli już to najlepiej szukaj taką z programem nocnym - to jest średnia/wyższa półka tej firmy i nieźle wykonane.

0
  • #6 26 Maj 2012 09:58
    b0romir
    Poziom 7  

Dzięki za pomoc. Zerknę w taki razie na ofertę Boscha i Siemiensa. Co do okapu to będzie połączony z przewodem wentylacyjnym, który będzie zasłonięty sufitem podwieszanym.

0
  • #7 27 Maj 2012 22:04
    b0romir
    Poziom 7  

Witam,

podczas dalszych poszukiwań znalazłem taką oto płytę: Electrolux EHD60020P. Ogólnie ma dobre opinie z tym, że wszyscy zwracają uwagę, że jest całkiem głośna. I tu moje pytanie. Jak bardzo jest głośna, albo czy wyraźnie głośniejsza od innych? Czy miał z nią ktoś styczność? Do tej pory jestem użytkownikiem kuchni gazowej i nawet nie wiem, czy takie piski/szumy są bardzo uciążliwe.

Pozdrawiam, Artur

0
  • #8 28 Maj 2012 10:34
    mędrek82
    Poziom 11  

Witam,

Wtrące się do dyskusji bo jakoś widzę , że w przypadku płyt nikt nie wpsomniał o lidzerze w sprzedazy płyt indukcyjnych czyli Mastercooku- zasugerować mogę płytę z poszerzonym polem grzejnym-świetne rozwązanie bo można ustawić na raz nawet 6 garnków albo duże naczynie np brytfanne i grzeje równomiernie np model I4DE64Z S a jak coś tańszego to np I4DE64 S czy I3DI64 S też z ciekawymi funkcjami dodatkowymi-są ciche, słyszalne zwykle przy płytach indukcyjnych jest nieznaczne buczenie co jest zupełnie normalne i wręcz niesłyszlane

0
  • #9 28 Maj 2012 16:08
    1221547
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 29 Maj 2012 08:20
    mędrek82
    Poziom 11  

niekoniecznie ale co można mieć płytom Mastercooka do zarzucenia? nie spotkałem sie raczej z negatywnymi opiniami

0