Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł CI telewizor LG a telewizja cyfrowa

shulc1 25 Maj 2012 20:16 43491 12
  • #1 25 Maj 2012 20:16
    shulc1
    Poziom 9  

Witam wszystkich.Mam pytanie związane z naziemną telewizją cyfrową. Wczoraj zauważyłem pojawienie się nowych programów problem polega na tym że nie mogę ich oglądać, na telewizorze pojawia się monit o braku modułu CI. W sklepie odradzili mi zakupu takiego modułu z powodu braku pewności że będzie działał i że będzie wymagany po zakończeniu cyfryzacji w Polsce. Czy jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa moduł CI i czy warto jest w niego inwestować.

2 12
  • Pomocny post
    #3 25 Maj 2012 21:42
    irekr
    Moderator

Zapewne "odebrałeś" MUX4 - kodowany pakiet Polsatu.
    Emisja ma charakter testowy i będzie przeznaczona tylko dla abonentów Polsatu posiadających odpowiedni abonament.

W sklepie dobrze Ciebie poinformowali. Sam moduł CI niczego nie gwarantuje, gdyż w wejście CI można włożyć moduł transkodujący z MPEG4 na MPEG2 lub moduł dostępu warunkowego z karta podobna do kart Cyfrowego Polsatu, C+ czy N.

Oficjalnie nikt tego nie potwierdza, ale wszystkie znaki na Niebie i Ziemi wskazują na to, ze po zakończeniu nadawania analogowego zostanie uruchomiony system dostępu warunkowego z kartą, a warunkiem oglądania programów będzie opłacenie abonamentu.

8
  • #4 26 Maj 2012 15:28
    shulc1
    Poziom 9  

Faktycznie część nowych programów to programy Polsatu.
    Nic mi nie pozostaje tylko czekać aż się wszystko wyjaśni i cały proces cyfryzacji w Polsce.
    Dzięki za wyjaśnienie.

3
  • #5 26 Maj 2012 21:14
    h jaworski
    Specjalista AGD

Może by kolega napisał o jakie programy tu w ogóle chodzi bo nie wiadomo, no i model tv a nie marka ,LG to marka to tak by pytać jaki masz samochód a ty że Fiat a Fiat to Punto maluch i Ferrari też.

1
  • #6 28 Maj 2012 19:05
    shulc1
    Poziom 9  

MODEL/TYP 32LV3550-ZB
    Programy które są nowe to:
    -Polsat News
    -TVP Seriale
    -Polsat Film
    -Comedy Central
    -Nickkleodeon
    -Kino Polska
    To są nowe programy które się powtarzają a których nie można oglądać bez modułu CI.

1
  • #7 28 Maj 2012 19:34
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Emisja testowa DVB-H, przeznaczona na urządzenia mobilne...

2
  • #8 28 Maj 2012 19:53
    shulc1
    Poziom 9  

To znaczy? Moje pytanie czy po zakupie modułu CI będę mógł odbierać te kanały?

1
  • #9 28 Maj 2012 20:12
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Moduł nie wystarczy, potrzebna jeszcze karta, której brak.
    To emisja na urządzenia mobilne i na takich odbiornikach (mobilnych) będzie działać...

2
  • #10 29 Maj 2012 08:16
    wieswas
    Poziom 33  

Z ostatnich informacji przekazanych przez Polsat wynika, że odbiór tych kodowanych programów telewizji mobilnej będzie możliwy TYLKO po zakupie jednego z dwóch oferowanych dekoderów (małego-mobilnego lub większego-domowego). Oba modele będą rozprowadzane WYŁĄCZNIE przez sieć Polsatu, po podpisaniu umowy. Miesięczny abonament (+karta) ma nie przekraczać 20PLN.
    Cena samego dekodera będzie zapewne wliczana w abonament, przy dłuższych umowach, tak jak to dzieje sie w sieciach telefonii komórkowej.
    Prawdopodobnie pośrednikami będą także placówki sieci Plus.
    Żadne inne dekodery innych producentów nie będą współpracowały z kartami telewizji mobilnej Polsatu.

2
  • #11 29 Maj 2012 18:54
    shulc1
    Poziom 9  

Czyli okazuje się że pomimo telewizorów które pozwalają odbierać programy w cyfrowej jakości potrzebne będą dodatkowe dekodery do odbioru kanałów płatnych. Mam jeszcze jedno pytanie do czego właściwie służy moduł Ci?

2
  • #12 29 Maj 2012 20:20
    irekr
    Moderator

Jak sama nazwa wskazuje jest ""międzymordziem przyłaczalnym".
    W założeniu jest miejscem do włączania przeróżnych urządzeń pomocniczych, modułów uprawnień, modułów dostępowych/sieciowych czy różnych modemów. Jest tym samym co stanowił kiedyś pierwowzór złącza, czyli PCMCIA.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/PCMCIA

Nikt Ci nie obiecywał, że programy nadawane naziemnie i cyfrowo będą powszechnego odbioru i bez modułów warunkowych. Pozostaje tylko czekać aż trzeba będzie do każdego odbiornika włożyć taki moduł CI z kartą Abonamentu RTV....
    W momencie zakończenia przekazu analogowego uszczelnienie ściągalności abonamenty RTV jest kwestią kilku minut.

0
  • #13 31 Maj 2012 18:36
    shulc1
    Poziom 9  

Dzięki za wyjaśnienia

2