Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klimatyzator kanałowy Chigo KFR 150W błąd E9

25 May 2012 21:59 5915 13
 • Level 27  
  Posiadam klimatyzator kanałowy jak w temacie , po 10-15 minutach pracy pojawia się błąd E9 według kodu serwisu oznacza on złą prace jednostki zewnętrznej .Wklejam zdięcia płytek ta jest elementem zewnętrznym-Klimatyzator kanałowy Chigo KFR 150W błąd E9
  druga elementem wewnętrznym-Klimatyzator kanałowy Chigo KFR 150W błąd E9
  Klimatyzator kanałowy Chigo KFR 150W błąd E9
  Klimatyzator kanałowy Chigo KFR 150W błąd E9
  Sprawdzone zostało ciśnienie jest w normie,przekażniki na płytach sterowniczych wymienione na nowe,inne elementy diody tranzystory oporniki trafo kondensatory sprawne,stycznik działa ,czujnik temperatury również, zmiana przekładnika prądowego lub jego wyłączenie bez zmian.Prąd pobierany przez agregat to 9.5A.Kolejność faz prawidłowa,kondensatory wentylatorów sprawne jak i one same ,przyciśnięcie przycisku reset na płycie sterującej wewnętrznej nic nie daje, dwa piny na CN23 są wolne i nie wiadomo czy powinny być zwarte aby reset się udał .Brak informacji na ten temat nawet w firmie producenta w/w klimatyzatora .Czy posiadał ktoś identyczny błąd i jak go wyeliminować .
 • Helpful post
  Level 13  
  Skraplacz, parownik oraz filtry dokładnie wyczyszczone? Ilość czynnika w normie?
 • Level 27  
  Wszystko wyczyszczone , czynnika jest wystarczająco ponieważ w trakcie pracy jest ponad 4 bary .Urządzenie pracuje ponad 7 lat.Zostaje ew .to już chyba ostateczność do sprawdzenia płytka sterująca wewnętrzna a w niej układy scalone bo straciłem pomysły.
  Klimatyzator kanałowy Chigo KFR 150W błąd E9
 • Level 27  
  Czujnik umieszczony jest w rurce miedzianej przy lamelach ,podejrzewałem sprężarkę ale gdyby miała za wysoką temperaturę nie włączyła by się po paru 1-2 minucie od pokazania tego błędu i ponownym włączeniu. Musiała by sama zmniejszyć temperaturę a trwa to dłużej .Ma kolega dostęp do serwisówki to będę wdzięczny za pomoc.
 • Helpful post
  Level 13  
  Spróbuj wyciągnąć ten czujnik i zostaw go luzem. Czy ta czerwona dioda na płycie jednostki zew miga w momencie wystąpienia błędu? Prawdopodobnie jest od sygnalizowania sygnalizowanie rodzaju błędu. Niestety ciężko o serwisówkę do tego modelu, ale może z innych modeli klimatyzatora coś bedzie sie dało odczytać.
 • Level 27  
  Wymieniłem dziś dwie płytki sterujące na nowe i dalej ten sam błąd co było wcześniej ,zauważyłem że kawałek rurki miedzianej na ssaniu szroni się przy sprężarce , czynnika jest jak pisałem wystarczająco .Lamele przedmuchane , czy te 9,4 ampery poboru prądu na sprężarce na 1- fazie jest normalną rzeczą.Czy brud jaki może być w jednostce wewnętrznej na lamelach może pokazywać błąd pracy jednostki zewnętrznej .Na domiar tego tam też sprawdzałem i jest czysto.. choć nie dmuchałem dużym ciśnieniem ponieważ wszystko poleciało by na sklep i klientów .
 • Helpful post
  Level 13  
  Gdzie dokładnie szroni ta rurka? Musisz sprawdzić jakie dokładnie masz ciśnienia parowania, skraplania i zmierz przegrzanie aby jednoznacznie stwierdzić czy problem jest w układzie chłodzenia czy elektronika szfankuje.
 • Level 27  
  czolgista wrote:
  Wymieniłem dziś dwie płytki sterujące na nowe i dalej ten sam błąd co było wcześniej ,zauważyłem że kawałek rurki miedzianej na ssaniu szroni się przy sprężarce ,

  jedyne co to raczej pozostało że jest gdzieś przytkane i chyba daruję sobie, zgłoszę do wymiany całość na nowy sprzęt .
 • Helpful post

  Level 38  
  Z tabliczki wynika że zasilanie jest 3f - a piszesz o zasilaniu 1f.
  Z tabliczki wynika że prąd to 7,9A (na 3f?) a zmierzone jest 9,5A (na 1f?).
  Z tabliczki wynika że to r22. Czyli to staroć i naprawa nieopłacalna (obostrzona uwarunkowaniami prawnymi)

  Wg mnie coś jest w instalacji freonowej, brak przepływu czynnika i możliwe że wyrzuca presostat na tłoczenu (ew. czujnik temp za dużo wskazuje) i stąd tak duży prąd .
  Poszukaj czujników ciśnienia (ew. temperatury) jeśli są na tłoczeniu sprężarki i je "skrosuj na próbe" jak błedu nie będzie to znaczy że coś nie tak z ciśnieniem. Warto też poszukać możliwych zagnieceń rur na instalacji, może zawór serwisowy zakręcony, albo zawór termostatyczny uszkodzony itp. coś co uniemozliwia prawidłowy przepływ czynnika.
 • Level 27  
  czolgista wrote:
  Prąd pobierany przez agregat to 9.5A.Kolejność faz prawidłowa
  czolgista wrote:
  czy te 9,4 ampery poboru prądu na sprężarce na 1- fazie jest normalną rzeczą
  zasilanie na jednej fazie , tak samo jest na pozostałych , podejrzewałem że coś może być przytkane , dziwne bo za każdym razem po 10-15 minutach pracy wyłącza się pokazując ten błąd a ciśnienie dobre .Za długo już spędziłem tam czasu i raczej pójdzie do wymiany .Dziękuję za pomoc wszystkim, temat raczej do zamknięcia pozdrawiam kolegów.