Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy CSB 840 XTR, wywala różnicówka, elektrozawór ...

25 Maj 2012 22:16 2085 9
  • Poziom 14  
    Witam !

Pralka w momencie ustawienia programatora w pozycję w której załącza się elektrozawór dozujący wodę wywala różnicówkę w instalacji. Gdzieś jest zwarcie. Przy zdjętych przewodach z elektrozaworu nie wyrzuca różnicówki, zmierzone napięcie na niepodłączonych przewodach elektrozaworu (wtedy gdy miały być załączony) prawidłowe tj. 230VAC.
    Elektrozawór sprawdziłem, jest ok (3,7k ohma), podłączyłem zewnętrzne zasilanie 230 VAC i elektrozawór działa.
    Podejrzewam, że programator padł. Jakieś pomysły ?

Dziękuję z góry za pomoc.
  • Użytkownik obserwowany
    grzeniu_pl napisał:
    rzy zdjętych przewodach z elektrozaworu nie wyrzuca różnicówki,

Podepnij sam elektrozawór do gniazdka to będziesz miał pewność że ma przebicie.
  • Poziom 14  
    Tak jak napisałem podpiąłem ez do gniazdka ale 2-przewodowo, więc różnicówka nie zadziałała, elektrozawór działa. Rozumię że ten niewielki prądu upływu na cewce ez (> 20mA) wywala mi rożnicówkę ? Podłącze pralkę do gniazdka bez różnicówki i zobaczymy.
  • Użytkownik obserwowany
    Podłączyłeś cewkę zamontowano w pralce?
  • Poziom 14  
    Podłączyłem pralkę do gniazdka bez różnicówki. Jest OK (oczywiście docelowo ma działać z różnicówką). Rozumię, że EZ do wymiany ?
  • Specjalista AGD
    grzeniu_pl napisał:
    Rozumię, że EZ do wymiany ?

Najpierw odpowiedz na to pytanie:
    opamp napisał:
    ]Podłączyłeś cewkę zamontowano w pralce?

BTW- przestańcie walić błędy ortograficzne :D
  • Poziom 14  
    opamp napisał:
    Podłączyłeś cewkę zamontowano w pralce?

Którą cewkę ? Doprecyzuj pytanie proszę.
  • Poziom 9  
    Z twojego opisu wynika że elektrozawór powoduje upływ prądu. Podłączenie pralki do instalacji dwuprzewodowej(bez różnicówki) jest niewłaściwe. Gdybyś sprawdził elektrozawór trójprzewodowo w gnazdku z różnicówką prawdopodobnie by zadziałała z powodu przebicia. Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Ja bym proponował sprawdzić grzałkę czy nie ma przebicia.
  • Poziom 14  
    Elektrozawór nie powoduje upływu prądu, został wymieniony. Być może grzałka. Lecz odpuszczę sobie, kupię nową pralkę. W końcu ta ma ponad 11 lat ! Swoje przepracowała :)